“Ljudi moji, jel to moguće da nas ti glumci koji glume Oca Nebeskog smatraju retardiranima glumeći skrušeno pokajanje i tražeći oproštenje! Ljudi moji, ma jel moguće da na toj najvećoj pozornici svijeta još i za to dobivaju naklonost, odobravanje pa čak i pljesak! Ljudi moji, ma jel to moguće! Ljudi moji, ma jel to moguće da sva počinjena zla i zločine religije podmeću Bogu tvrdeći da sve što čine – čine u Njegovo ime!

Po tko zna koji puta troje posljednjih papa traže isprike i kaju se za djela svojih prethodnika i njihovih sljedbenika! Isprike, kajanje i to bi trebalo skinuti krimen za sve počinjene zločine tokom gotovo 20 stoljeća njihovog djelovanja! I to bi trebalo skinuti krimen za počinjena monstruozna mučenja milijuna i milijuna ljudi diljem svijeta! I to bi trebalo skinuti krimen sa djelatnika Katoličke crkve za otimačine posjeda i pljačke svih vrsta koje ih danas čine najbogatijom religijom i ne samo religijom!

I to skrušeno priznanje pape Franje kao i njegova dva prethodnika za počinjena zlodjela – ne spominjući zlodjela počinjena u njihovom mandatu – trebalo bi izbrisati čitavu kriminalnu povijest Katoličke crkve! 

Mnoga ista ili slična počinjena zlodjela prošlosti obilježena  su kao genocid a njihovi izvršioci osuđivani i bačeni u ropotarnicu mračne prošlosti! Što bi svijet rekao i kako bi reagirao kad bi im nasljednici te mračne prošlosti i još aktivni počinioci zločina javno izrazili kajanje i molili skrušeno za oprost?

Poznati hrvatski sportski komentator u jednom je prijenosu na sportski uspjeh euforično nekoliko puta uzvikivao: “ljudi moji jel to moguće, ma jel to moguće”! Ovdje se zaista moramo zapitati – ali ne u nekoj srećnoj već jednoj žalosnoj euforiji: “ljudi moji, jel to moguće da nas ti glumci koji glume Oca Nebeskog smatraju retardiranima glumeći skrušeno pokajanje i tražeći oproštenje! Ljudi moji, ma jel moguće da na toj najvećoj pozornici svijeta za to dobivaju naklonost, odobravanje pa čak i pljesak! Ljudi moji, ma jel to moguće! Ljudi moji, ma jel to moguće da sva počinjena zla i zločine religije podmeću Bogu tvrdeći da sve što čine – čine u Njegovo ime!

Nažalost isprike i kajanje pape Franje i njegovih dva prethodnika to jasno potvrđuju – moguće je!

Pripremila: Ana Jurić

Pogledati link:

 https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/stari-pravoslavni-svecenik-vikao-na-papu-pa-pao-na-pod-dok-ga-je-policija-odvodila-ti-si-heretik-15128942

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s