Odgovor Crikveničana na priopćenje nadbiskupa Uzinića

KOME VJEROVATI – NARODU ILI NJIHOVIM TZV. BOŽJIM ZASTUPNICIMA?
SLUŽI LI CRKVA NARODU ILI NAROD CRKVI!?

Poštovanim ovcama svima nama

Uzinić je napisao klasično jadno crkveno priopćenje da sebe opravda javnosti. Nigdje ne objašnjava osobnu uplatu 20.000 eura velečasnoga Marka Stipetića nadbiskupiji 10 tak dana od pisma oca. Potvrđuje da se kazneno djelo pedofilije “nije” dogodilo, jer su tako njegovi “neovisni” istražitelji prijatelji velečasnoga Marija Tomljanovića zaključili kad su saslušali svjedoke poput Stipetićevih dečkića Denisa Šehića i sličnih. Ali zašto je nakon svega Tomljanovićevom odlukom i njegovim dekretom Marko Stipetić i dalje župnik kad su on i odnosi dobro poznati široj javnosti. Nema elemenata kaznenog djela, a sve ostalo je moralno prihvatljivo? Nastranosti, homoseksualizam, alkohol, droga. Ne negira sadržaj pisma i ne komentira kockara velečasnog Marinka Kajića koji je prokockao naš župni novac 40.000 eura. Matej Lučić je prema pismu svog oca pokušao samoubojstva nakon zlostavljanja i nigdje Uzinić ne piše kako su pomogli tom mladiću nego nakon pisma oca i uplate iznuđeno ga vraćaju u riječku bogosloviju. 

Uzinić ne spominje našeg bivšeg župnika svog zamjenika velečasnog Marija Tomljanovića koji cijelo vrijeme štiti i zagovara Marka Stipetića i koji ga je postavio u Crikvenicu da prikrije njegova nedjela. I ako je sve to tako bajno zašto je velečasni Vjekoslav Đapić u našoj župi.

Poštovane ovce sve ovo itekako smrdi i ne nije ovo neki novi film samo je loš režiser.

Crikveničani

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s