U IME BOGA – Tko je autor svih tih grozota koje su se podmetale i danas se podmeću pod ime Bog – mnogi ne mogu povjerovati a kamo li prihvatiti da su to baš  religije i njeni predatori! Baš oni koji Ga navodno zastupaju na zemlji!

Komentar redakcije:

Religije oduvijek (in)direktno upravljaju svijetom! Događanja u svijetu i na planeti Zemlji su kataklizmička – ljudi se osjećaju ogoljeni, bespomoćni i traže kišobran zaštite kod religija. Umjesto da budu zaštićeni oni su indoktrinacijsko svjetonazorski upravljani i zarobljeni, posljedica toga je kaos (netrpeljivosti, mržnje, ratovi)  na svim razinama. Ljudi na vlasti koji upravljaju državama svjetonazorska su djeca religija. Mnogi ne mogu shvatiti i prihvatiti poveznicu između elementarnih nepogoda (poplave, požari, potresi, …..) i stoljetnoga djelovanja religijskih doktrina svjetonazorske djece koje upravljaju svim resursima (iskorištavanje prirodnog blaga Zemlje) država!

 

Ime Bog postalo je sinonim za svašta  pa i  za psovke i podjele među ljudima! U ime Boga vodili su se i danas se vode ratovi! U ime Boga ljude se utamničavalo, podvrgavalo strašnim mučenjima, ubijanjima i spaljivanjima! U ime Boga osnivaju se stranke i upravlja politikama! U ime Boga posvuda vlada licemjerje i kriminal! U ime Boga laži i krivotvorine postale su istine! U ime Boga stječu se bogatstva! U ime Boga ljude se drži u neznanju i upravlja se s njima! Nepregledna je lista što se sve čini u ime Boga!

Za razliku od tih samoprozvanih tamnih, grozomornih podzemnih religijskih bogova, bogova rata, razdora i mnogih pošasti koje stoljećima religijski predatori podmeću narodima kako bi s njima mogli manipulirati i upravljati, dobro je znati da postoji i Stvoritelj, svjetlo! Svjetlo nikada nije i neće ustupiti pred tamom, ono je tu da osvijetli tamu! Svjetlo ne prisiljava, ne optužuje, ne očekuje, ne uzima, nije nestrpljivo – ono uvijek daje i ništa ne traži! Mračnjaštvo čini sve suprotno, prisiljava, optužuje, očekuje i uvijek uzima a ništa ne daje! Dobro je znati koga slijedimo!

Mnogi uopće nemaju pojma (jer im je skriveno) što je narodu preko svojih izaslanika proroka poslao stvarni istinski Bog? Svima poznate “Deset Božjih zapovijedi” –  izvorno –  ne poštuju, krivo tumače i ne konzumiraju upravo religijski glavari i normalno “iz neznanja” ni njihova stada. “Govor na Gori”,  temeljno djelo Isusa iz Nazareta,  od strane vodećih “kršćanskih” vrhuški proglašen je utopijom za današnje vrijeme! 

Znači, crkveni glavari uzimaju sebi pravo da preispituju, prosuđuju, prekrajaju, određuju i tumače Božji nauk! Kako to da svijet ne propituje religijske krivotvorine već slijepo vjeruje u to što ime se stoljećima servira!? Isus iz Nazareta to što je propovijedao je i živio,  vjerski glavari dali su ga zbog toga razapeti na križ!? Nisu li religijske krivotvorine ponovo Krista razapele na križ? Zar bi Bog ljudima poslao učenje samo za jednokratnu upotrebu? 

Religije zabranjuju vjernicima preispitivanje svog tumačenja Božjeg učenja tvrdeći da Bog to ne dopušta. Zašto to brane neka razmisli svatko sam za sebe! Isto tako oni koji ih žele slijediti i  vjerovati im imaju na to pravo – imaju slobodnu volju! Ipak, trebaju znati da tako sudjeluju i odgovorni su također za krivotvorenje Božjeg učenja i iz toga proizašla nebrojena zlodjela!

Stvarni, istinski Bog za koga mnogi  ljudi misle i vjeruju da uopće ne postoji poklonio je ljudima upute za život sa jasnom naznakom, doslovnom izrijekom “Tko želi uzeti neka uzme, tko ne želi – neka ostavi”! Dakle, slobodna volja – kozmički život ne poznaje prisile! Religije su pune prisila!

U tim uputama i učenju sadržano je znanje za konkretno življenje. Čovjeku pojedincu omogućuje se duhovni razvoj koji ga postepeno vodi u duhovnu zrelost kako bi korak po korak postao čisto kozmičko biće koje više ne bi bilo pod utjecajem ljudskih slabosti i bolesti – pogotovo ne vjerskog mračnjaštva.

Takav čovjek ne bi više težio k vanjštini koja želi posjedovati, bogatiti se, takmičiti se, boriti se, omalovažavati, otimati, ratovati  kao i sve drugo i drugačije suditi po svojim religijskim svjetonazorskim principima! Takav čovjek ne bi uništavao majku Zemlju svoju hraniteljicu i svoj jedini dom!

Takav čovjek, duhovno probuđen i oslobođen od ovog svijeta postaje istinski slobodan i pun istinskog razumijevanja za svoje bližnje. Takav čovjek više ne robuje bilo kakvim ljudskim predstavkama i ljudskim izmišljotinama kao što su: ljudska prava i slobode, svjetovni zakoni, ustavi i demokracije, koji u svim svojim segmentima sadrže razna ograničenja po kojima ljudi slojevito vladaju, upravljaju i kontroliraju jedni druge. Takav čovjek nije fanatik i nije nasilnik prema neistomišljenicima!

To je bit Božjeg jednostavnog učenja – upute ljudima za bolji, kvalitetniji život, život koji povezuje čovjeka sa bližnjima, sa prirodnim i životinjskim carstvom te konačno i  sa kozmosom i tako ga postepeno ponovno vraća u njegovu istinsku postojbinu kamo i pripada. Za religijske glavare to je čista utopija!!!

Tu bit Božjeg učenja religije su preokrenule, zlouporabile i podmetnule pod svoje teološko učenje, teološki privid iza kojeg stoje grabežljivi interesi, vladanje čovjeka nad čovjekom. Služba Bogu postala je služba religijskim glavarima i njihovim slugama, svjetovnim strukturama vlasti! Služba Bogu postala je vanjska trivijalna manifestacija – napisanih i naučenih molitvi, raznih procesija i izmišljenih svetkovina.

… samo čovjek ispranog mozga (što je razumljivo i nije za osudu) ne može se osloboditi tih pobožnih krivotvorina i prepoznati istinu …

Aris Kostadinov

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s