Znak je vjerodostojnosti istinskoga, velikog proroka to što ga progone, kleveću, preziru, izruguju i ismijavaju sredstvima i metodama koje su na raspolaganju u određenoj epohi.

Mračnjak zna što Bog želi i osjeća snagu koja izlazi iz pravih proroka i prosvijetljenih. U očima i mislima onih koji su prisvojili ponešto od moćnog potencijala Zemlje veliki proroci i prosvijetljeni njihovi su neprijatelji koji im hoće oduzeti ono što im napokon i ne pripada.

Tekst iz Biblije koji Krist u današnje vrijeme objašnjava, ispravlja i produbljuje riječ:

Pročitaj više: Znak je vjerodostojnosti istinskoga, velikog proroka to što ga progone, kleveću, preziru, izruguju i ismijavaju sredstvima i metodama koje su na raspolaganju u određenoj epohi. Pročitaj više: Znak je vjerodostojnosti istinskoga, velikog proroka to što ga progone, kleveću, preziru, izruguju i ismijavaju sredstvima i metodama koje su na raspolaganju u određenoj epohi.

5. Stoga oslobodite ta stvorenja da se raduju u Bogu i da ljude ne dovode u krivnju.“ I mladić ih oslobodi, a Isus pokida njihove kaveze i njihove okove.

6. Ali gle, one su se plašile da ih opet ne uhvate i nisu htjele otići od Njega. No On im zapovjedi da odu i one poslušaše Njegove riječi i radosno odletješe.

7. Dok su još sjedili na srednjem od sedam izvora, Isus se podiže i uzviknu: „Pustite one koji žeđaju da dođu k Meni da se napiju; jer Ja ću im dati vode života.

8. Iz srdaca onih koji vjeruju u Mene poteći će tjekovi vode i to što im je dano, oni će govoriti s punomoći, a njihov će nauk biti poput žive vode.

9. (Ovo reče On o duhu koga su trebali dostići oni koji su u Njega vjerovali; zato što se obilje tog Duha još nije bilo izlilo jer Isus još nije bio prosvijetljen.)

10. Tko bude pio od vode koju ću Ja dati, neće nikada ožednjeti; jer voda koja dolazi od Boga bit će u njemu poput izvora koji izbija u vječni život.“

11. Tih dana Ivan posla dvojicu učenika da Ga pitaju: „Jesi li Ti onaj koji ima doći, ili da drugoga čekamo?“ I u tom času On iscijeli mnoge bolesti i pošasti i istjera mnoge đavole i mnogim slijepcima vrati vid.

12. Isus im odgovori: „Idite i javite Ivanu što čujete i što vidite: slijepi progledaju, hromi hodaju, gubavi se čiste, gluhi čuju, mrtvi ustaju, siromasima se propovijeda evanđelje. Blago onomu tko se ne ljuti na Mene.“

13. A kad su Ivanovi glasnici otišli, Isus poče govoriti narodu o Ivanu:. „Što ste htjeli vidjeti kad ste izišli u pustinju? Trsku koju vjetar njiše ili čovjeka u mekanoj odjeći? Gle, oni koji su raskošno odjeveni i lagodno žive, borave na kraljevskim dvorima.

14. Ili ste izišli vidjeti proroka? Zaista, kažem vam, i to najvećeg proroka.

15. Jer on je taj o kome je zapisano: evo, šaljem Ti Svojeg glasnika da pripremi put pred Tobom. Ali kažem vam: među svima rođenim od žene nema većeg proroka od Ivana Krstitelja.“

16. I sav narod koji Ga je slušao, i carinici, slavili su Boga i dali su se krstiti krštenjem Ivanovim. No farizeji i poznavaoci zakona odbili su od sebe Božji plan za njih i nisu dali da ih on krsti. (Pogl. 28, 5-16)

Ja, Krist, objašnjavam, ispravljam

i produbljujem riječ:

U svim vremenima farizeji, pismoznanci i pravobranitelji bili su protivnici pravih proroka. Njihova unaprijed pripremljena mišljenja i njihova težnja za isticanjem, poriv da bolje znaju od ljudi oko sebe, stalno su ih izazivali da se bore protiv Božjih glasnika. Farizeji, pismoznanci i pravobranitelji uvijek su se plašili i plaše se za svoj položaj i svoj ugled.

Mračnjak zna što Bog želi i osjeća snagu koja izlazi iz pravih proroka i prosvijetljenih. U očima i mislima onih koji su prisvojili ponešto od moćnog potencijala Zemlje veliki proroci i prosvijetljeni njihovi su neprijatelji koji im hoće oduzeti ono što im napokon i ne pripada. Zato su se oni borili i bore se i u današnje vrijeme [1989.] protiv pravednih proroka i prosvijetljenih, preziru ih i progone, ismijavaju ih i izvrgavaju poruzi i podsmjehu.

Mračnjak poznaje poruku i porijeklo svih velikih proroka i prosvijetljenih i zna čija krv teče u njihovim žilama. U svim velikim prorocima i prosvijetljenima – od Abrahama preko Mojsija, Danijela, Izaije, pa sve do velike Božje proročice učiteljice danas [1989.] – djeluje ista snaga: Božji iskonski bitak, svjetlo iz Božjeg Svetišta. Mnogi muževi i žene, tako i Ja kao Isus iz Nazareta, dolazili su i dolaze – po krvnom srodstvu – iz Davidova roda. Taj Kristov Davidov rod ima svoje korijene u Božjem Svetištu, a u Meni, Kristu Božjem, svoj duhovni nalog, naime, da sa Mnom oslobodi sve što je svezano.

Znak je vjerodostojnosti istinskoga, velikog proroka to što ga progone, kleveću, preziru, izruguju i ismijavaju sredstvima i metodama koje su na raspolaganju u određenoj epohi.

To se događalo u proteklim vremenima, u Starom zavjetu, to se događalo i Meni dok sam kao Isus iz Nazareta hodao po Zemlji – i to se ponovo događa danas [1989.] Božjoj proročici. Prošlost uvijek iznova postaje sadašnjost jer se stalno utjelovljuju one duše koje su i u prethodnim egzistencijama kao ljudi progonile i ubijale proroke. Nalog da to čine dolazi odozdol!

Spoznajte: dok za vrijeme kraja grješni svijet propada i nastaje novo čovještvo, pojavit će se mnogi takozvani proroci. Tko samo govori i izdaje se za proroka, a ne otkriva dubinu riječi, taj nije prorok. Farizeji, pismoznanci i pravobranitelji neće ga napadati niti sumnjati u njega niti ga progoniti jer će im on govoriti ono što žele čuti.

Takve takozvane proroke podržavat će čak i tama jer zavode ljude svojim „duhovnim“ govorima, koji nisu prožeti vatrom Svetoga Duha. Riječi onoga tko govori samo sebe radi, nisu nadahnute Duhom istine. Niti će do onih koji slušaju doprijeti iskra nadahnuća niti će ih one pokrenuti k duhovnome.

Zato provjeravajte!

Za sve istinske proroke i prosvijetljene i za one koji ostvaruju Božju riječ, Njegov sveti zakon, važe Moje riječi: „Kako su progonili Mene, progonit će i vas.“

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s