Religijske zajednice u kršćanstvu su nositeljice vjerskog ali ne i duhovnog života.

Malo je religijskih zajednica i ljudi na svijetu koji svoj život prvenstveno grade na duhovnom življenju.

Prvi stup:

Kršćanske religije na čelu sa katoličkom ponosno i uvjereno istiću  obitelj kao “stup” kršćanskog života. Po njihovim svjetonazorskim pravilima muškarac je glava obitelji kojega žena i djeca trebaju pod svaku cijenu slušati.

Žena po njima ima isključivo reproduktivnu ulogu  a uz to dužnost joj je da da odgaja djecu i zadovolji muškarca u svim njegovim potrebama. To vrijedi za većinu religija u svijetu. Čitav svijet potpuno je patrijarhalno orijentiran.

Drugi stup:

Religijske zajednice – u kršćanstvu su nositeljice vjerskog ali ne i duhovnog života. One duhovnost ispoljavaju  na razne načine – upražnjavanjem raznih ceremonija, veličanjem i slavljenjem živih i mrtvih crkvenih velikodostojnika proglašavajući ih svecima. Vjerski život se manifestira u vanjskom služenju vjere a usmjeren je i ovisan o vjerskim zajednicama. 

Naprotiv, pravi duhovni život okrenut je prema nutrini – Bogu! Malo je religijskih zajednica i ljudi na svijetu koji svoj život prvenstveno grade na duhovnom življenju.

Treći stup:

Katolička crkva kao najvažniji faktor  vlasti iz sjene, predstavlja se kao moralni autoritet društva. Trodioba vlasti – državne institucije, temelje se na religijskom svjetonazoru i tako praktički bivaju  vođene i upravljane od strane vjerskih glavara. Kanonski zakon iznad je Ustava i zakona države (doslovno ga Crkva tako interpretira svojim vjernicima) i suprotan Božanskom učenju.

Četvrti stup:

Po mnogo čemu jako važan za religijski opstanak. Djeca zauzimaju jedno od najvažnijih mjesta u nauku crkve.  Suprotno božanskom učenju Crkva  krštenjem već kod rođenja oduzima tek rođenoj djeci slobodu tvrdeći da su ona Kristovo (čitaj: njeno) vlasništvo. Potom ih kroz vjeronauk indoktrinira i tako na perfidan način regrutira osiguravajući na tako svoj opstanak.

Svi religijski stupovi, a ima ih još, temelje se na zloupotrebi božanskog učenja kako bi putem svjetovne vlasti vladali i upravljali s ljudima!

Siromaštvo duhom – religije nadoknađuju s moći i bogatstvom i tako se uvijek uzdižu iznad naroda! 

Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s