Bog, Viša sila, Stvoritelj, Učitelj, Tvorac, Ja sam koji Jesam, Svevišnji, Allah, Otac, Svemir, Svijetlo – svejedno kako ga netko zvao ON nije ljudska tvorevina.

Vjera ne smije biti u službi religija i politike ili bilo kojih drugih interesa. Stvarnost svjedoči – vjera je u službi religija i politike.  Vjera treba služiti jedino pojedincima koji to žele prihvatiti i živjeti. Vjera je odnos Boga i pojedinca, sve drugo je zloupotreba i najčešće masovna histerija i fanatizam!

Vjera u svom pravom značenju nije niti vjera – to je bliski odnos pojedinca s Bogom, tada nema potrebe za posredništvom. Tko traži Boga preko posrednika – religijskih institucija – (svejedno kojih) nikada Boga neće pronaći – to je bauljanje u magli. 

Bog, Viša sila, Stvoritelj, Učitelj, Tvorac, Ja sam koji Jesam, Svevišnji, Allah, Otac, Svemir, Svijetlo, svejedno kako ga netko zvao ON nije ljudska tvorevina. 

Nije čovjeka, životinju ili bilo što u Kozmosu odredio i stvorio sebičan i nadobudni čovjek.

Religije ljude u svojim projekcijama vjere udaljuju od njih samih, od njihovog bitka, od njihovog postanka. Svojim manipulacijama namećući svog religijskog boga religije sebe postavljaju na mjesto Boga – igraju se niskim igrama koje se zovu sakramenti, dogme, procesije, vjeronauk, otajstva, sveci, isprazne molitve, križni putevi i još mnogo, mnogo igrica.

Rezultati religijskog stoljetnog djelovanja su kaos, sukobi, mržnja na svim nivoima ljudskog življenja od obitelji do država. Takozvane religijske vrijednosti dovele su do urušavanja čitavog svijeta čiji uzrok su one same!

Aris Kostadinov

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s