ZLO PATRIJARHATA NASTALO JE U KRILU RELIGIJA

U tom krilu ženama je oduzeta bitnost, sloboda i ravnopravnost

Religije su krivotvorine Božjeg nauka

Znalo se, zna se i danas, ali se oduvijek stavljalo pod tepih! Tko je podigao glavu, najčešće je ostao bez nje! Tko danas podigne glavu, umjesto glave ubija mu se integritet i povlači ga se po blatu zla! Bez otkrivanja uzroka nije moguće otkloniti posljedice! Gdje je nastalo zlo patrijarhata? Tko ga je započeo? Zašto?

Pogledajmo i analitički potražimo argumente kako je nastalo to zlo, koje nam stoljećima upravo muškarci u dugim haljinama mnogih religija prikrivaju i serviraju kao neku drugu – svoju istinu! Da bismo mogli razlučiti laži i prijevare od istine, potrebno je ući u samu materiju vjerskih religija! Treba se realno i otvoreno zapitati: „Zašto gotovo sve velike religije zabranjuju svojim sljedbenicima da proučavaju, propitkuju i komentiraju vjersko učenje – njegove zakonitosti, odredbe i obveze!“ Te svoje teološke uratke izričito brane: „Tako je Bog odredio i zapovjedio – propitivanje je bogohuljenje!“ 

Ženama su muškarci zatvorili usta, ograničili slobodu razmišljanja, a ono što je najpogibeljnije, zaledili su im srca!

Na početku treba konstatirati važne aspekte, tj. uočiti distinkciju između pojma Boga i religija. Ovdje se ne otkriva topla voda! Ovdje se radi o stoljećima poznatim činjenicama. 

Povijest je ostavila jasne tragove o ljudima – prorocima – Božijim izaslanicima (učiteljima) koji su donosili učenje (istinu) po kojem bi ljudi trebali primjenjivati kozmičke zakone za življenje na Zemlji. Ti zakoni i učenje bili su vrlo jednostavni i svakomu razumljivi. Religijske kaste to su jednostavno učenje svele na samo njima razumljivu teologiju! Učenje srca prekrile su teološkim učenjem – intelektom!

Osnovna poanta Božjeg učenja temelji se na jedinstvu, jednakosti, slobodi, bratstvu i sestrinstvu, pravednosti i ljubavi među svim ljudima. Važno je naglasiti – kroz povijest dolazili su proroci ali i proročice. Tim je činom Bog poslao poruku ljudima o ravnopravnosti muškaraca i žena. 

Postoje empirijska saznanja kako su proroci prije Abrahama te proroci od Abrahama do Isusa iz Nazareta, sina Božjega, kao i oni poslije Njega donosili Božje poruke i učenje koje je bilo suprotno tvrdnjama religijskih kasta. Božja riječ nikada se nije donosila preko župnika, biskupa, kardinala i preko moloha laži.

Važno je napomenuti kako su svi Božji proroci objavljujući Božje poruke onima koji su tražili Boga, naglašavali kako Njega mogu pronaći jedino u samom sebi ako prakticiraju „Deset Božjih zapovijedi“ i „Govor na Gori“, koje su kršćanske religije proglasile utopijom.

Sve religije suprotno Božjim porukama uče svoje vjernike i propagiraju svijetu kako se do Boga može doći jedino preko njihovih učenja i posjećivanjem njihovih hramova, u kojima je navodno Bog prisutan. 

Svjetski sustav teoloških mašinerija stoljećima je proračunato prilagođavao „Riječ istine“ – Božje učenje, za svoje govornike na propovjedaonicama kao i za biblijske ili druge tzv. svete knjige. 

Religijske teologije odobravaju prerađene konstrukte proglašavajući ih Riječi Božjom i vječnom istinom te ih podmeću narodu kao izvorno Božje učenje.

Mnogi su ljudi, pa i poneki crkveni ljudi, već u ranoj povijesti pa sve do danas prepoznavali katoličko religijsko učenje, kao i druga, kao učenja koja nemaju ništa zajedničko s božanskim učenjem. 

Religijska učenja nositelji su izgradnje nejedinstva, nejednakosti, neslobode, bratoubojstva, mržnje i nepravde. Štoviše, religijska zločinačka djela rezultirala su kroz povijest slikom jednoga okrutnog Boga, a religijski glavari uvijek su isticali kako je to što su u prošlosti činili, a i to što danas čine – bilo i jest u Božje ime!

Prva nastala religijska kasta muškaraca (slijedile su je i druge s istim tvrdnjama) uzdigla se iznad naroda tvrdeći da joj je Bog dao nalog i moć da prenosi Božje učenje ljudima. Takvo što nije poslano ljudima kroz nijednu Božju poruku ni kroz nijednog proroka ili proročicu u bilo kojoj religijskoj kasti, a nije zapisano ni u vjerskim, tzv. „svetim spisima“.

Katolička Crkva sljedbenica je te prve oficijelno nastale vjerske kaste – što ona s ponosom i potvrđuje. 

Zbog nejedinstva i želje za vlašću s vremenom religijske kaste su se razdvojile i stvarale svaka svoje vjerske sustave vladanja narodima.

Od samog početka svi su religijski sustavi bili jedinstveni što se tiče pitanja žena na razini društva i obitelji tvrdeći kako su žene manje vrijedne od muškarca. Mnoštvo je žena u prošlosti prošlo kroz pravi pakao i nezapamćene torture zločinačkog ponašanja religijskih kasta – ponižavanja, mučenja, silovanja spaljivanja i ubijanja na najzvjerskije moguće načine!

Prvenstveno su to činili katolički, luteranski, tzv. kršćanski i neki drugi religijski sustavi! Najrigidniji i prvi u tome bio je katolički sustav, a slijedile su ga i druge religije koje su žene stavljale u podređeni robovski položaj u odnosu na muškarce i to su zadržale sve do današnjih dana.

Kako su egzekucije nepodobnih za svećenstvo uvijek obavljale njihove produžene ruke – vlasti, tako su oni pred narodom uvijek ostajali čistih ruku. Huškanje protiv svega što je ugrožavalo njihov interes i njihovu opstojnost bilo je jedno od stoljetnih brutalnih oruđa, koje koriste i dan-danas.

Religiozni klanovi činili su grozote u ime svojeg boga neprestano naglašavajući boga koji kažnjava! Te religiozne diktature zadavale su strahove ženama, djeci i muškarcima – strašeći ih groznim bogom koji ubija, spaljuje, razapinje…. Religiozne kaste stvorile su religioznog boga rata. Isto se događalo prije Abrahama, poslije njega i sve do danas!

Današnje ponašanje svećenstva, kao nastavak stoljetnog djelovanja, govori da su religijske kaste ostale onakve kakve su bile i prije, kroz mnoga stoljeća kada su iza sebe mnogima ostavljale gorak okus u ustima! Religijske diktature uspostavile su po svijetu mnoge državne diktature!

Religijske kaste i njihovi lakaji – politički moćnici, svojom su lakomošću za materijalnim dobrima i moći doveli ovaj svijet do ponora – urušile su se sve etičke i moralne vrijednosti, što je dovelo do beskrupuloznog uništavanja zemaljskih dobara. To iskorištavanje dovelo je do prirodnih katastrofa svjetskih razmjera – promjenom klime. Posljedice tih pojava jesu bolesti koje se mogu sve teže kontrolirati. 

Što su nam donijeli muškarci ovog svijeta?! Rat, neprijateljstva – od mača, hladnog oružja, atomske bombe, biološkog do farmaceutskog oružja! Gotovo je nemoguće kontrolirati ratne sukobe, čije su posljedice kaos – patnja milijuna ljudi koji kao izbjeglice traže spas u mirnijim područjima, kamo nažalost nisu dobro došli!

Najveće žrtve tog ratnog kaosa opet su žene s djecom! 

Religije i njihovi lakaji na vlasti promijenili su sve ono što je dobro u svijetu među ljudima i narodima u loše. Poganski sustavi bili su robovlasnički sustavi – jedan je bio rob, a drugi je bio gospodar! Tu nikada nije bilo jednakosti! Poganin uvijek živi od prisila, rata, nesreća, bolesti i nasilja! Poganski sustavi nisu se mijenjali razvojem – postajali su samo sofisticiraniji. Osnova tadašnjeg i današnjeg sustava bio je novac – krvotok države i religije: sve je u rukama manjih grupa ljudi! Svi sustavi prije i danas borili su se za vlast iz interesa ne birajući sredstva! Tako su od:

 • reda stvorili nered 
 • dobre volje – egoizam i prisilu
 • mudrosti – gluposti, laži
 • ozbiljnosti – neozbiljnost, nemarnost
 • strpljivosti – nestrpljenje, agresivnost
 • ljubavi – mržnju
 • milosrđa – nemilosrdnost
 • mira – nemir, strah, rat
 • slobode – neslobodu, sužanjstvo
 • jedinstva – nejedinstvo
 • prijateljstva – neprijateljstvo
 • pravde – nepravdu 
 • istine – laži, neistine
 • transparentnosti – tajne, podmuklosti
 • nesebičnosti – sebičnost, egoizam

Dakle, religiozni muškarci stavili su na sebe dugačke skupocjene odore i razna pokrivala za glave kako bi bili drugačiji od naroda i iznad njega. (Isus iz Nazareta i svi proroci nosili su skromnu odjeću kao i narod). Živjeli su i žive i danas bogato u velebnim palačama izgrađenima na teret naroda – propovijedajući uvijek važnost siromaštva! 

Živjeli su i (o)bogatili se na račun naroda i izgradili stroge sustave vladanja religijskim alatima: sakramentima, kultovima, dogmama i još mnogo čime kao obvezama i zapovijedima za prakticiranje i življenje. Njihovi lakaji u državnim institucijama pod njihovim su utjecajem stvorili ustave i zakone za ponašanje i kontrolu ljudi. Dakle, oba sustava vladanja, i religijski i svjetovni, stvorila su kao prioritet vladavine kontrolu nad ljudima i narodima!

Vjerske teologije postavile su pravila i obveze kao životni svjetonazor, koji su s pomoću svjetovnih vlasti u većini katoličkih i nekatoličkih država ugurale u obrazovne, ustavotvorne, zakonodavne sustave – pa čak u kulturu i vojsku. Izmišljena je demokracija, ljudska prava i slobode po mjeri muškaraca dvaju zajedničkih sustava interesnog vladanja.

Upravo religijski svjetonazori podučavaju i stvaraju razliku između muškarca i žena. Primjerice, u Hrvatskoj pojedinci iz visokog svećeničkog staleža otvoreno govore protiv žena nazivajući ih drugotnima i sugerira im se da su dužne slušati muškarce. Praktički, svećenstvo javno potiče muškarce na nasilje u obitelji i šire. Žene se optužuje za prostituciju i kao glavne krivce za nasilje koje se vrši nad njima!

Dakle, od samog su početka stvoreni sustavi vladanja koji su se kroz povijest samo prilagođavali vremenu:

 • u određenom društvu – državi, uspostavljen je strogi religijski sustav – svjetonazor, kojeg se je bilo obvezno, kao i danas, poslušno držati. Pojedinac je dužan pridržavati se prvenstveno religijskih a potom državnih zakona.
 • strogi religijski zakoni (obveze i zabrane) ugrađuju se u ustave i zakone država, koje ih po potrebi provode i represivnim mjerama.

Dakle, igra je vrlo jednostavna, ali učinkovita – vjerski i državni sustavi vladanja kompatibilni su jer imaju isti izvor. Posljedica obaju sustava vladanja jest: „podijeli, veži i vladaj!“ Sve su drugo nijanse obmane! Navodne demokršćanske i druge demokracije i tzv. ljudska prava kćeri su te obmane. Neki su jednakiji od drugih – jedni su pravedniji od drugih.

Da ove tvrdnje nisu tlapnja, može svatko provjeriti ukoliko upotrijebi malo analitičkog i nepristranog duha. Informacije i argumenti nalaze se posvuda oko nas, a najmjerodavniji su argumenti djela religijskih kasta i njihovih trabanata u državnim institucijama kroz čitavu povijest do danas!

Sustavi djeluju tako da svojim polugama vlasti destabiliziraju i umrtve sve što ih ugrožava!

Što religijske kaste nisu, to više nije tajna! Što one jesu, to pogotovo više nije tajna!

Čitava povijest pa i sadašnjost hijerarhijskih religija opterećena je ubojstvima.

Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s