Ubojstva i genocidi – vjerski, znanstveno, stručno, analitički i medijski nazivaju se “smrt”!

Pojam nečeg lošeg, nečeg opasnog, ubojitog, zlog, otrovnog sadržan je kao nastavak u riječima koje završavaju na “cid”. Simbolično je kako su ga kreatori stavili na kraju označenog pojma – već time se simbolizira kraj nečeg živog! 

Malo ljudi razmišlja o tom značenju. Malo ljudi uopće shvaća o čemu se tu radi! Riječi kao što su insekticid i pesticid označuju svjesno trovanje hrane povrća i voća. Proizvođači tih otrova svjesno ih proizvode i na ambalaži još upozoravaju o kakvom se otrovu radi. Državne agencije koje kontroliraju otrovni proizvod također znaju da je to otrov koji šteti zdravlju, no ipak dozvoljavaju da dođe na tržište – pod izgovorom da taj otrovni proizvod ima dozvoljenu količinu otrova za ljudsko zdravlje.. Poljoprivredni proizvođači znaju da je to otrov koji ubija, ali ga ipak svjesno upotrebljavaju jer je struka dozvolila upotrebu proizvoda a oni žele što veći prinos i profit. 

Proizvodi insekticidi i pesticidi proizvedeni su s namjerom da ubiju životinjski svijet “kako bi se sačuvalo zdravlje” nekog povrća i voća.

Ako taj otrovan proizvod kojemu i samo ime CID kaže da u sebi sadrži smrt i ubija životinjski svijet – po kojoj to znanstvenoj i stručnoj logici ne ubija i ljude? Nije li otrov – otrov i svaka tolerancija iznad nule je put k smrti (ubojstvu). Naime, određena količina nekog proizvoda neće ubiti čovjeka odmah ali svakodnevnom konzumacijom raznog povrća, voća pa i mesa u ljudskom organizmu skupljaju se količine koje ljude dovode najprije u stanje oboljenja a potom najčešće do smrti. Nažalost, to se više ne zovu svjesna ubojstva od strane proizvođača tog proizvoda ( tog ubojice); državnih agencija koje daju dozvolu upotrebe (iza kojih stoje moćni lobiji krupnog kapitala), kao  i poljoprivrednih proizvođača povrća, voća i uzgoja životinja – već se to liječnički zove smrt – smrt od neke bolesti! 

Treba jasno ponoviti da je to proizvod koji ubija životinjski svijet kako bi se navodno sačuvalo zdravlje nekog povrća i voća. U trci za megalomanskom proizvodnjom i megalomanskim bogaćenjem od plodne zemlje, korisnog biljnog i životinjskog svijeta stvoreno je umjetnim putem zatrovano i neprijateljsko okruženje.

Iako je jedan drugi dio neovisne i “nepriznate” znanosti (biolozi, liječnici i drugi) dokazao štetnost i opasnost tih proizvoda – ubojica – poljoprivredni, prehrambeni, farmaceutski, državni i ini moćni lobiji čvrsto se drže profita ne mareći za zdravlje ljudi, biljaka i životinja.

Tzv. stručna, znanstvena tiha ubojstva ljudi, životinja i biljaka vrše se putem: hrane, zatim opet ta ista znanstvena i stručna ubojstva vrše se putem proizvodnje oružja i naoružanja za ubijanje ljudi i životinjskog svijeta i na kraju, zapravo je to početak svih ubojstava i sveg zla – – duhovna ubojstva!

Zanimljivo je da svi posjednici oružja i naoružanja tvrde kako ga posjeduju isključivo u svrhu odbrane! Važno je reći da je oružje i naoružanje odraz – želja za moći i vladanjem čovjeka nad čovjekom, životinjama i prirodom! Nije li ubijanje ustvari ubijanje, smrt, svejedno tko to kome i u koju svrhu čini! Nema razlike između ubojstva poljoprivrednim proizvodom, metkom ili bilo kojim postojećim genocidnim sredstvom! Ubojstvo je oduzimanje života ne samo ljudima već i životinjama a i prirodi.

Nažalost, ubojstva su od davnina legalizirana i ideološki prihvatljivo posložena te ugrađena u građansko demokratsko poimanje! Dvije zaraćene strane – obje za suprotnu stranu govore da su neprijatelji – obje imaju branitelje i heroje i zločince – ovisi s koje strane se gleda. Obje strane su ubijale i imaju žrtve – ubijene ljude koji su dali život za domovinu! Mnogi će odmah skočiti i reči: trebam li dozvoliti da budem ubijen od agresora ili se trebam braniti!?  U tom aspektu leži ključ razumijevanja i spoznaje od koga ili čega bi se trebali ljudi braniti!? Zato se trebamo osvrnuti na čin najopasnijih ubojstava – duhovnih ubojstva – duhovnih sakaćenja – koja su odgovorna za fizička ubojstva, smrti!

Mnogi gotovo ne mogu vjerovati a kamo li shvatiti da postoje duhovna ubojstva i da su ona opasnija od svih prethodno nabrojenih ubojstava! Zašto su opasnija? Zato što su ona izvor ili bolje rečeno uzrok nastanka svih ostalih ubojstava! Na koji način su ona opasna? 

Religije su pod skutom božanskog instalirale vjerske svjetonazore! To znači već od rođenja čovjeku se kao pojedincu prisilno nameće određeni svjetonazor (etika i moral) putem obveznog školovanja i mnogih drugih indoktrinacijskih instrumenata partnera vjerskih i državnih institucija. Baza je obrazovanje koje svoj temelj ima u vjerskom obrazovanju! Na toj bazi izgrađen je svjetovni svjetonazor koji zajedno sa vjerskim inspiratorima teži samo za profitom i moći – za vladanjem nad ljudima, životinjama i prirodnim bogatstvima.

Ti duhovni i svjetovni moćnici u zajedničkom partnerstvu stvorili su demokraciju iz koje su iznjedrili kontrolirane ljudske slobode, kontrolirana ljudska prava i kontroliranu etiku i moral – kojima upravljaju ljudima i ostalim zemaljskim resursima.

Religije i njeni proizvodi – a oni su – svi ljudi koji su postali žrtve njihovih svjetonazorskih ideologija, oni koji ih slijepo slijede i podržavaju kao i oni koji putem državnih institucija upravljaju ljudima i narodima. Svi ti su odgovorni za masovno ubijanje ljudi putem:

insekticida

pesticida

suicida

genocida

Nažalost, mnogi ne znaju ili nisu svjesni da su izmanipulirani i indoktrinirani! Čovjek je programiran da ubija – već u mislima i najčešće nije svjestan da ubija prvo ono unutar sebe i ono oko sebe! Ubojstva (smrti) su postala normalne pojave! Instrumenti koji su doveli do raspadajućeg stanja, od obitelji i do čitavih naroda su strah i mržnja! Sve to dovelo je čovječanstvo do samouništenja – posljedice su svakim danom sve više vidljive i prisutne na pragu svakog pojedinca. Nesagledive klimatske promjene uzrokovane ljudskim ponašanjem za posljedicu imaju suše, požare, poplave, vulkane, potrese ….

Danas, ti “posvećeni instruktori” glume mirotvorce – pozivaju na mir i razum! Traže oproštenje za svoje zločine! Međusobno se prozivaju i optužuju u ime Boga! Ti koji siju mržnju kao i oni koji ih u tome slijede i podupiru čini se da nisu svjesni Božansko proročke poruke: “Što siješ to moraš i žeti”!

Mržnja, podlost, profiterstvo, laž, nasilja, beskrupuloznost, egoizam ….. koji vladaju ovim svijetom i svi njeni protagonisti nalaze se u fazi propadanja i to je dobro, to je pozitivno! Zlo ubija samo sebe i to je dobro, to je pozitivno! Sve što ugrožava istinski život, plemenitost, ljubav, pravednost, dobrotu …  mora nestati i to se upravo sada događa!

Na kraju ovog pregleda važno je istaknuti da postoje ljudi koji su prepoznali Svjetlo, ono dobro, ono čisto, ono plemenito i pravedno! Postoje ljudi koji poštuju život svakog čovjeka bez obzira tko je on, kako razmišlja i kako izgleda! Postoje ljudi koji poštuju svaku životinju, biljku ili mineral! Postoje ljudi koji ne podržavaju bratoubilačke ratove, bilo koje vrste ubojstva i zlostavljanja. Postoje jednostavni ljudi koji jednostavno ne znaju za strah i mržnju!

Postoje ljudi koji se ne pretvaraju da gaje ljubav – već istinski ljube i poštuju čitavo kozmičko stvaranje! Postoje ljudi koji znaju što stavljaju u svoj tanjur! Postoje miroljubivi, moralno-etički i dobronamjerni ljudi koji se ne daju zavesti od lažnih duhovnih i svjetovnih propovjednika!

Postoje ljudi koji ne govore jedno, misle drugo a čine treće! Ti ljudi vide i znaju da na kraju tunela dolazi svjetlo i oni se trude da pomognu i doprinesu u tom stvaranju!  

Aris Kostadinov

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s