KRIVOTVORENA BIBLIJA

Edi Maurer


Edi Maurer

Ako je vjerovati Bibliji, onda je u vrijeme proroka Mojsija Bog naredio genocid, smrtnu kaznu i životinjske žrtve. Istodobno, Bog je preko Mojsija dao i zapovijed: “Ne ubij”. No Bog se je, preko nekih od proroka Starog zavjeta, više nego jasno, distancirao od rituala žrtvovanja životinja. Ali kako je onda došlo do razlika? Ima li Bog dva mišljenja – ili je Biblija krivotvorena? Iznenađuje je za katoličku, pravoslavnu i protestansku crkvu, da su svi dijelovi Biblije, usprkos brojnim nedosljednostima i očiglednim krivotvorinama, izvorna “Božja riječ”.

Da bi se pronašao odgovor na pitanje; zašto u Bibliji postoji toliko proturječja, mora se najprije odgovoriti na pitanje – tko je napisao Bibliju? Tko je odlučio, koji se spisi mogu staviti u Bibliju, a koji ne – i zašto ne? Odgovor je otrežnjujući: oduvijek su farizeji, pismoznanci i teolozi donosili te odluke – figurativno rečeno, „svećenička kasta“. Ali koji su interesi za „svećeničku kastu“ bili odlučujući? Na ova se pitanja pokušava odgovoriti u TV dokumentarcu ” Biblija je krivotvorena”. Rezultati su iznenađujući i začuđujući.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s