U nesebičnu ljubav na ovom svijetu spadaju i razumijevanje i tolerancija. Pustite svakom čovjeku slobodnu volju, bez obzira želi li on shvatiti i prihvatiti vaše općenite upute ili ne. Budete li u svako doba mislili, govorili i postupali nesebično, tada ćete ostati u ljubavi, a ljubav će vas blagosloviti. Tada je blagoslovljeno i ono što vam se pruža kao dar ljubavi.

Tekst iz Biblije

3. I oni se započeše prepirati o tome koji bi među njima trebao biti najveći, stoga im On reče: „Kraljevi pogana provode vlast nad njima, a one koje tamo vladaju nazivaju dobročiniteljima. Ali vi ne trebate biti takvi. Onaj tko je najveći među vama, treba biti najmanji, a onaj tko je prvi, treba služiti.“

4- I Isus reče: „Žudio sam da ovu pashalnu večeru proslavim s vama prije Svoje patnje kako bih sjećanje na Svoju žrtvu stavio u službu i za spasenje svih ljudi. Jer evo, dolazi čas kad će Sin čovječji biti izručen u ruke grješnika“.

5. A jedan od dvanaestorice Ga upita: „Gospodine, jesam li ja taj?“ A Isus odgovori: „Onaj kome budem dao zalogaj, taj je.“

6. A Juda Iskariotski Mu reče: „Evo, beskvasni kruh, miješano vino, ulje, začini, no gdje je janje koje je Mojsije zapovjedio?“ (Jer Juda je kupio janje; no Isus je zabranio da ga zakolju.) (Pogl. 75, 3-6)

Komentar Krista danas:

Ja, Krist, objašnjavam, ispravljam

i produbljujem riječ:

Ljudi izdaju ljude, svoje bližnje. Bog međutim ne izdaje Svoje dijete. Niti čovjek koji živi u Bogu ne izdaje svojega bližnjeg. Tako ni Ja kao Isus iz Nazareta nisam izdao Judu. Govorio sam općenito o izdajniku koji prvi zalogaj uzima bez unutarnje molitve.

Ni apostoli ni učenici nisu naredili da se zakolje janje. Međutim, Meni su, kao i apostolima, bili ponuđeni komadići pripremljenog janjeta kao dar ljubavi. Naši su nas bližnji time željeli darivati jer bolje nisu znali. Ja sam blagoslovio dar i započeo uzimati meso. Moji su apostoli i učenici učinili isto. Odmah zatim postavili su Mi u tom smislu pitanje: „Mi bismo ipak trebali ostaviti jedenje mesa. Tako si nam zapovjedio. A sada si i sam jeo meso.“

Poučio sam Svoje: „Čovjek ne smije obijesno ubijati životinje niti jesti meso životinja koje su ubijene radi jela. Ali ako su ljudi koji su još neuki pripremili meso kao hranu i pružili je gostu kao dar u obliku gozbe, tada gost ne bi trebao odbiti dar. Postoji razlika, jede li čovjek meso iz požude ili iz zahvalnosti svojem domaćinu za njegov trud.“

Onaj tko zna, trebao bi ipak, ako mu je to moguće, ako vanjske okolnosti i vrijeme dopuštaju, uputiti domaćina općenito, ali ne ga uvjeravati da je to bolje. Kad vrijeme bude sazrelo, i domaćin će shvatiti te općenite upute.

U nesebičnu ljubav na ovom svijetu spadaju i razumijevanje i tolerancija. Pustite svakom čovjeku slobodnu volju, bez obzira želi li on shvatiti i prihvatiti vaše općenite upute ili ne. Budete li u svako doba mislili, govorili i postupali nesebično, tada ćete ostati u ljubavi, a ljubav će vas blagosloviti. Tada je blagoslovljeno i ono što vam se pruža kao dar ljubavi.

7. I Ivan pretkaza iz Duha: „Vidite janje Božje, dobrog Pastira koji Svoj život daje za Svoje ovce.“ Juda bijaše pogođen tim riječima jer je znao da će Ga izdati. No Juda još jednom upita: „Učitelju, nije li u zakonu zapisano da se za blagdan Pashe mora zaklati janje unutar zidina?“

8. A Isus odgovori: „Kad budem podignut na križ, tada će uistinu janje biti zaklano. Ali teško onome koji će ga predati u ruke krvnika. Za njega bi bilo bolje da se nikad nije ni rodio.

9. Zaista, kažem vam, došao sam na ovaj svijet zato da ukinem sve krvne žrtve i jedenje mesa životinja i ptica koje ljudi zakolju. (Pogl. 75, 7-9)

Ja, Krist, objašnjavam, ispravljam

i produbljujem riječ:

Tko ljubi život u Bogu, taj voli Boga i jedno je sa životom iz Boga.

Ja sam došao na ovaj svijet da naučavam život iz Boga i kao uzor živio prema evanđelju ljubavi, zakonu Nebesa. Tko ostvaruje zakon ljubavi Nebesa, naći će ispunjenje života.

Život u Bogu ne uključuje samo bližnjega, već i sve ostale životne oblike kao životinje, biljke, minerale i kamenje, jer život, Bog, održava sav bitak. Tko je u jedinstvu sa životom, taj ne ubija obijesno životinje niti iz obijesti uništava biljke. On poštuje život – snage svijesti – minerala i kamenja. Tko poštuje život, taj poštuje i svojega bližnjeg, jer poštuje i samoga sebe. Jer u duši je život, Bog, kao supstancija i snaga. Tko poštuje svojega bližnjeg, taj dakle živi u miru s čitavim bitkom i sa svojim bližnjim, jer su sva bića i ljudi djeca Boga Oca Majke.

Spoznajte: tko ostvaruje zakon ljubavi, taj mijenja svoje mišljenje i život. Time on profinjuje svoja osjetila i postupno napušta svjesno ubijanje životinja, isto tako klanje životinja da bi jeo njihovo meso.

Kome je stalo do mesa, taj će ga i jesti. Onaj kome je stalo do Duha, hrani se onim što mu zemlja daruje, onako kao što je to nekad bilo.

Spoznajte: nijedna promjena, bilo u ljudima ili u svijetu ne zbiva se od danas do sutra. To je postupan proces preobrazbe. Onaj tko se okrene Bogu, taj sasvim postupno mijenja svoje mišljenje i svoj život i tako oplemenjuje svoja osjetila, štoviše, svojega čitavog čovjeka. Pritom se sve više udaljuje od ishrane mesom i živi u miru s ljudima i carstvima prirode.

U mijeni generacija prestat će krvne žrtve jer će ljudi spoznati da time ne odaju čast Bogu i da njihovi izmišljeni bogovi ne reagiraju na njihovo mišljenje i postupanje.

Spoznajte: onaj tko više ne zavidi, tko se ne prepire, tko više ne vezuje i onaj tko više ne želi vladati i biti najveći, čovjek je istinskog mira.

Sve dok u samom čovjeku nema mira, bit će krvnih žrtava – bilo u ratovima ili u katastrofama. Kad ljudi pronađu unutarnji mir, neće više biti ni ratova, ni katastrofa, a također ni prolijevanja krvi.

Sve će to doći, no još će do toga potrajati, jer još nisu svi uzroci okajani i otplaćeni. Oni dolaze kao posljedica onima koji su ih posijali. Ipak, sazrijeva vrijeme u kojem će mir ispuniti srca ljudi; onda kad se sve više i više bude uzdizalo Novo doba, doba Krista.

Sadašnje čovječanstvo [1989.] živi na velikoj vremenskoj prekretnici od staroga grješnog svijeta prema Novom dobu. Kad ta promjena bude uglavnom izvršena, ljudi će sve više i više ispunjavati Božje zakone i bit će onako kako sam pretkazao kao Isus: bit će jedan Pastir i jedno stado, a narodi će biti jedan narod. Tada će biti ukinute sve krvne žrtve a također i jedenje životinjskog mesa.

10. Bog je na početku svima dao plodove stabala i sjemenje i bilje za hranu; no oni koji su više ljubili sebe nego Boga ili svoje bližnje, pokvarili su svoje običaje i unijeli bolesti u svoja tijela a Zemlju ispunili požudom i okrutnošću. (Pogl. 75, 10)

Ja, Krist, objašnjavam, ispravljam

i produbljujem riječ:

Nisko, sotonsko, bliži se kraju. Ljudi sve više i više imaju potrebu za životom u Bogu i s Bogom. Stoga će se i Zemlja očistiti i djecu Božju prehranjivati onako kao što je bilo na početku ljudskog roda: Majka Zemlja ponovno će poklanjati stanovnicima Zemlje u obilju što im je potrebno za zemaljsko tijelo. To je opet čisto za uglavnom čisto tijelo.

11. Božji mir pronaći ćete samo poštenim životom, a ne prolijevanjem nedužne krvi. Nazivate Me Kristom Božjim i govorite istinu; jer Ja Sam put, istina i život.

12. Idite tim putem i pronaći ćete Boga. Tražite istinu i istina će vas osloboditi. Živite u životu i nećete vidjeti smrt. Sve živi u Bogu i Božji Duh ispunjava sve. (Pogl. 75, 11-12)

Ja, Krist, objašnjavam, ispravljam

i produbljujem riječ:

Pošten je život život u Bogu. Onaj tko je pošten, taj ne vara, ne osuđuje i ne sudi svoje bližnje. Tko u svemu teži poštenju, pronaći će put istinitosti. On je vjeran samomu sebi u plemenitim mislima, riječima i djelima. Odgovarajuće svojem mišljenju i življenju ophodi se također s ljudima oko sebe: on ih neće varati ni osuđivati ni suditi jer je oplemenio samoga sebe.

Spoznajte: mir i istinsko kršćanstvo može doći u ovaj svijet samo preko ljudi koji su svoje duše oplemenili uresima vrline i skromnosti, miroljubivim mislima, nesebičnim riječima i djelima.

Ja Sam put, istina i život. Onaj tko svoju dušu uzdigne k Meni, taj će Me i naći. A onaj tko živi u Meni, istini, slobodan je od vanjskih vezanosti i od tričarija ovog svijeta. Onaj tko živi u istini, sve svoje riječi i stvari ispunjava životom, jer je i sam ispunjen Duhom Božjim.

Odlomak iz knjige: Ovoje Moja riječ (Alfa i Omega) Evanđelje Isusovo / Kristova objava koju svijet ne poznaje.

Dano preko Gabriele, proročice i izaslanice Božje za današnje vrijeme

Pripremila: Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s