Kako se kršćanska Europa i Amerika odnose prema ljudima u nevolji koji traže pomoć 

news.yahoo.com

Vladari država Europe kao i mnogi njihovi stanovnici s ponosom se deklariraju kao kršćani i pri tome se pozivaju na Božanski nauk Isusa iz Nazareta. Na svojim granicama oni dočekuju ljude koji bježe od ratnih i drugih nedaća sa bodljikavim žicama, policijskim kordonima naoružanih, uvijek spremnih za djelovanje. Među nesretnicima ima mnogo djece, žena i starijih osoba. Zastrašujući je prizor – policijsko amfibijsko vozilo na vrhu kojeg je policajac sa automatskim oružjem uperenim u masu ljudi sa zavežljajima! 

Za države i njene represivne aparate važni su  zakoni i propisi a ne ljudi u nevolji. Etika i moral nestali su u birokraciji institucija. 

Koliko maštoviti mogu biti čuvari granica teško je to normalnom čovjeku i zamisliti! Tako u Sloveniji postoje naoružane para policijske postrojbe koje samoinicijativno dežuraju na granici sa Hrvatskom.

Da to može biti još grotesknije američki policajci po svojoj tradiciji kauboja na konjima sa lasom i dugačkim bičevima love i natjeravaju ljude na američko meksičkoj granici. Žalosna je činjenica vidjeti kako očito u tome uživaju!

Ljudi – posebno djeca i žene leže i spavaju pod otvorenim nebom. Možemo li mi uopće iz svog udobnog toplog doma zamisliti kako je tim ljudima!? Možemo li uopće pretpostaviti jad koji ih je zadesio i otjerao sa svojih ognjišta!? Jesmo li u stanju na trenutak uči u njihov osjećajni i misaoni svijet i osjetiti njihovu patnju, strah od neizvjesnosti – što će biti sutra – to nas nije briga!? A sutra je za njih lutrija neizvjesnosti! Ti ljudi su kolateralne žrtve religijskih i njihovih služinskih državnih politika koji mare samo za moći i materijalnim dobrima a ne za čovjeka!

The Guardian

Često se čuje kako mnogi “kršćani” uzvikuju: “Neka idu od kuda su i došli!” Drugi komentiraju: “ Neka idu svojim muslimanima!”

Deklarativno papa Franjo i njegova kršćanska svita dižu svoj glas upozorenja kako bi trebalo postupati prema onima koji traže pomoć! Ipak, to su samo slabašni odjeci sa figom džepu – predstavke za javnost i podlo podmetanje magle!

Interes a ne humanost bio je u pitanju i kod zbrinjavanja prvog vala izbjeglica u Europi – nedostatak radne snage dobro su iskoristile razvijenije europske zemlje. 

Politika i političari strogo slijede svoj svjetonazorski credo i to nije borba samo za posjedovanje materijalog već i borba za svjetonazorskom prevlašću a ta borba nije od danas – ona se odvijala kroz čitavu povijest.

I gle, ti tzv. kršćani svoj nakaradni svjetonazor podmeću pod  Božanski nauk koji je ljudima donio Isus iz Nazareta kao i mnogi proroci prije i poslije Njega. 

Nauk ljubavi pretvorili su tzv. kršćani u nauk netolerancije, interesa i mržnje!

Nauk o miru pretvorili su tzv. kršćani u nauk nemira, tlake, ratova i ubijanja!

Učenje Isusa iz Nazareta kršćanske kaste zloupotrijebile su i prilagodile svojim sebičnim interesima koji se temelje na gramzivošću za materijalnim, za moći i vlašću!

Isusov nauk obukli su u dogme, sakramente, kultove, krvne žrtve, vječna prokletstva i mnoge druge izmišljotine!

Božju zapovijed “Ne ubij” i miroljubivo učenje Isusa iz Nazareta “Ljubite svoje neprijatelje” i “Vrati mač svoj u korice jer svi koji se mača hvataju od mača ginu”, svećenička kasta je prezrivo odbacila.

Svećeničke kaste su od miroljubivog Boga stvorile sliku okrutnog i osvetoljubivog boga.

Dobro je što među tzv. kršćanima ima sve više onih koji prepoznaju stoljetnu prijevaru vjerskih sustava i podižu svoj glas protiv njihovog djelovanja!

Ljudi izbjegli iz svojih domova najčešće su žrtve religijsko političkih interesa i političara koji su instruktori ratova i ljudskih patnji. 

news.yahoo.com

Aris Kostadinov

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s