Religije slavodobitno ističu i hvale se kako su one početak stvaranja društava – obrazovanja, kultura, politika, nauka – a posebnu zaslugu pripisuju sebi kad je u pitanju odgoj porodice! To je točno – ALI – priznajući sjetvu bilo bi u redu da priznaju i žetvu! Priznale one to ili ne žetva im kuca na vrata! Nažalost i svima nama!

Neki se pitaju, komentiraju i čude što imaju katastrofe koje su već dulje u tijeku sa djelovanjem naše Udruge tj. zašto mi objavljujemo te priloge na našim stranicama!? Neki misle da su sve  katastrofe koje su upravo događaju normalne klimatske promjene koje se u ciklusu ponavljaju. Ipak, većina već glasno primjećuje da su to ipak posljedice čovjekovog djelovanja. No malo ljudi zna, a kamo li da uopće može pretpostaviti ili prihvatit, da su za klimatske promjene odgovorne religije!? Mi istražujemo djelovanje religija!

Mnogo puta se na našim stranicama naglašavao “zakon uzroka i posljedica, sjetve i žetve”! Religijske institucije vješto su šahovskim potezom uskratile taj zakon svojim sljedbenicima. Ljudima je uskraćena informacija da ukoliko oštetimo Zemlju na nas će se sručiti posljedice. Ljudima nije rečeno: Ne oštećujte Zemlju, nego uzmite to što vam Zemlja daje!  I ljudi su stalno i uvijek iznova crpili još više iz Zemlje! Ljudi nisu prepoznali da čim više crpe iz Zemlje ona će manje davati u budućem vremenu zato jer se mijenja unutarnji život, a time i konstelacija Zemlje. 

Religije su tu zakonitost uskratile ljudima prvenstveno iz sebičnih razloga – želja za moći ostvaruje se po njima preko materijalnog bogatstva. Zato su ljudima ponudili krivo tumačenu Božju izreku: “uzmite to što vam Zemlja daje”! 

Dakle, religije su stvorile i ponudile materijalizam i odgojile materijalnog čovjeka!  Njihov navodno duhovni svjetonazor je čisti materijalni svjetonazor! Nikada ne treba zaboraviti da uzrok svih zala ima svoj korijen u religijama! Mnogi to ne mogu shvatiti, pogotovo ne prihvatiti! Smiješno je sada čuti papu Franju kako lobira i poziva svjetske čelnike da poduzmu korake u smanjenju stakleničkih plinova. Narodna izreka kaže: “Gdje si bio kad je grmjelo”!

Čovjek je Zemlju, hraniteljicu potpuno iskoristio – uzduž i poprijeko izbušio, izvlačio srž života iz nje, vršio i još vrši podzemne, nadzemne i podvodne nuklearne pokuse. Posjekao je i još sijeće većinu šumskog prostora, mijenjao i još mijenja vodene tokove. Razni proizvodni i nuklearni pogoni potpuno su zagadili zrak koji udišemo. Na razne načine, gotovo do krajnjih granica, čovjek je uništio životinjski, biljni i mineralni svijet. Zemlja je postala mjesto tehnološkog i mnogog drugog otpada. Ljudi su Zemlju  kao simbol života pretvorili u simbol otpada i smrti!

Nedvojbeno je da čovjek snosi odgovornost za sve počinjeno, ali glavne i odgovorne su religije koje su u čovjeka ugradile mehanizme ponašanja i razmišljanja – svjetonazor! 

Kad državnici i suci  polažu zakletvu pri preuzimanju dužnosti polažu ruku na Bibliju i izgovaraju  “Tako mi Bog pomogao”! Zašto? Zato jer oni nikada ne zaboravljaju jasle koje su ih odgojile! U nekim drugim državama su drugačiji običaji – korijeni su uvijek u religijama! Svejedno o kojem se svjetonazoru radi korijen ljudskog uništavanja Zemlje, zemljine atmosfere i svega onoga što egzistira na Zemlji, u Zemlji i u vodama je uvijek u religijama! Sviđalo se to nekome ili ne to je činjenica!

Naposljetku,  religije to slavodobitno istiću i hvale se kako su one početak stvaranja društava – obrazovanja, kultura, politika, nauka – a posebnu zaslugu pripisuju sebi kad je u pitanju odgoj porodice! Tko bi onda bio odgovoran za ovaj kaos svijeta u kojem živimo! Odgovorni su počinitelji ali mnogo više njihovi instruktori! Treba li ovome još što dodati! Treba! Što više ljudi treba podići glas i što glasnije osim počinioce zločina nad zemljom, još glasnije prozivati njihove instruktore!

Ne recimo: “Baš me briga”, kako nam posljedice i otpad ne bi sletjeli pred naš prag! Dionici smo u svemu – ako šutimo ili podržavamo počinioce i instruktore suglasni smo s njima i dijelimo njihovu sjetvu ali  i žetvu! Ako se glasno ogradimo i prozovemo ih kao najodgovornije za sve katastrofe koje se gotovo svakodnevno događaju i odnose sve više života, da ne govorimo o drugim posljedicama s kojima se pogođeni susreću, onda tim činom mi nismo dionici njihove sjetve a sigurno ne i žetve! Jasno, mi imamo slobodnu volju da u to ne vjerujemo!

Redakcija

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s