Mjera je puna. Reinkarnacija – ključ zakona sjetve i žetve

Pozabavimo se još jednom s carstvima prirode. Oskvrnjivanje prirode provodilo se generacijama. Do prije nekoliko godina činilo se kao da je priroda zdrava. Sada doživljavamo – kao iz vedra neba – da je mjera puna. Sada priroda kao žetvu iznosi ono što su generacije sijale, dakle učinile prirodi.
Slično se događa i kod nas ljudi. Naša sjetva može biti stara generacijama. To što nismo dosad očistili može sada, u ovom utjelovljenju postati aktivno.

Sad će ponetko reći: «Reinkarnacija, u to ne vjerujem.» Međutim za sve više ljudi reinkarnacija je među ostalim ključ svijeta njihovih odgovaranja, njihove sjetve. Iz toga proizlazi uvid da nam Bog, ljubav, ne šalje bolest, nevolju ili sudbinu, nego da mi žanjemo sjeme, sjetvu koju smo sami unijeli u njivu svoje duše.
Mi ljudi vrlo brzo svome bližnjem pripisujemo krivnju za svoju nevolju. Ako međutim vjerujemo u kauzalni zakon, u zakon sjetve i žetve, tada se prije ili kasnije podiže pitanje: Kada sam to posijao? Ne mogu se sjetiti da sam u ovom životu ovo ili ono mislio, govorio ili učinio što bi moglo dovesti do tog udarca sudbine ili do te bolesti. – Ali ako promotrimo izreku «Što čovjek sije, to će on žeti», tada dosljedno proizlazi: Jednom smo u svoju dušu morali unijeti tu sjetvu koja danas, u ovom životu, niče kao bolest, patnja, udarac sudbine ili nešto drugo.

Od Krista, našeg Otkupitelja, preko Njegove božansko-proročke objave znamo da za dušu na razinama čišćenja postoji isključivo otplaćivanje krivice. Na Zemlji, gdje duša posjeduje tijelo, čovjek u svome svijetu misli i čuvstava može pravodobno prepoznati svoju krivicu; može se pokajati, očistiti i grješno više ne ponavljati. Ako ne obraćamo pažnju na svoju savjest i ne koristimo dnevnu energiju, tada je moguće da u ovom životu nikne jedan dio sjetve što smo je posijali u prethodnim inkarnacijama. Dakle žanjemo.
Zbog toga je Zemlja, zemaljska škola Boga za Njegovu palu djecu, mjesto otplaćivanja i dokazivanja. Ako točno pogledamo, spoznat ćemo da u razinama čišćenja postoji isključivo otplaćivanje; na Zemlji, u zemaljskoj školi, postoji otplaćivanje i pravodobno čišćenje. Iz toga slijedi da je dopuštenje reinkarnacije čin Božje milosti, jer duša može doći opet da bi s pomoći Krista Božjeg očistila ono što bi inače morala otplaćivati u onostranome.

Reinkarnacija je posve logična zakonitost u zakonu sjetve i žetve. Ona nam donosi ključ za to, zašto se jedno dijete rađa bolesno, a drugo zdravo, zašto jedan čovjek ima ovu, a drugi onu nevolju, zašto jednog čovjeka snalazi teška sudbina a drugi prilično dobro prolazi kroz ovaj zemaljski opstanak. Reinkarnacija je prakršćansko učenje i prema tome učenje Isusa iz Nazareta, iako u Bibliji samo još malobrojni tragovi upućuju na to.
Kad se reinkarnacija više ne bi mogla primjenjivati za objašnjenje naših različitih životnih okolnosti i sudbina, mnoga bi pitanja ostala bez odgovora. Na mjesto vjerodostojne, logične istine postavljene su «tajne Božje».

Još kratko ćemo se udubiti u «Božje tajne» koje nisu ništa drugo nego izgovor institucija crkve. Razjasnimo si: Da je Bog čuvao neku tajnu od nas, bio bi nesavršen kao što smo nesavršeni mi ljudi. Što On ne smije reći Svojoj djeci? Što ona ne smiju znati? Što ona moraju jednostavno vjerovati? Na ovo nam institucije crkve ne daju odgovor. Ali Isus, Krist, daje nam odgovor, jer On je po smislu rekao: «Najprije težite za Božjim kraljevstvom, sve ostalo će vam se dodati».
Isus nam je time objavio da smo baštinici Božjeg kraljevstva, a ne samo djelomični baštinici vječnog kraljevstva, jer On je rekao: «Božje je kraljevstvo u vama». Da nam je Bog kao čistim bićima poklonio samo dijelove Svog kraljevstva, tada bi drugi dio On zadržao za Sebe, i tada bi taj bio Njegova tajna. Ali Bog je svakome Svom djetetu dao bit i svjetlo cjelokupnog božanskog kraljevstva. Našim riječima rečeno: On nije za Sebe prištedio nikakav kut; ništa nam nije uskratio.
Ako je međutim kraljevstvo nutrine zasjenjeno grijehom, tako da čovjek više nema pristup tome Unutarnjem kraljevstvu – osim ako on s Kristovom pomoći ne razriješi grijehe, sjene – tada se tamne mrlje koje prekrivaju svjetlo Božjeg kraljevstva u njemu, lažno prikazuju kao «Božje tajne». Bog nema tajni pred Svojom djecom, niti onda kad institucije crkve drugačije misle. One su već mnogo toga tvrdile što se napokon pokazalo kao puko mišljenje, npr. da se Sunce okreće oko Zemlje.
Ako se okrećemo oko Sunca Krista, tada nam nije potrebno mišljenje institucija crkve, jer tada nam sine svjetlo. Logika reinkarnacije omogućuje nam da spoznamo da Bog nema tajni.

Zakon sjetve i žetve je također uvjerljivo logičan. Budući da smo mnogim stoljećima bespomoćno puko vegetirali pod jarmom «tajni», moramo se najprije uputiti na razne načine u te temeljne zakonitosti koje određuju naš zemaljski život, koje su tako jednostavne kao i genijalne.
Jedna slika: Kada bismo u svoju njivu posijali pšenicu i kad bi netko drugi požeo zrelo zrno – što bismo rekli? «Čuj, to je moja njiva, to je moja pšenica! Ja sam je posijao.» Ali kada se radi o našem grješnom sjemenu što smo ga posijali u njivu svoje duše, tada se često uzrujamo i kažemo: «To je sjetva moga bližnjeg. To je krivnja moga muža, moje žene, moje djece, krivnja mojih roditelja, mojih rođaka» – ili čak: »Bog je krivac, Bog me ne voli; On je nemilosrdan.»
Mi smo ljudi još često nelogični. Ali kad se malo sami promatramo i analiziramo svoje uzorke mišljenja i ponašanja, umjesto da ljude oko sebe stalno motrimo kroz lupu svojih programa, procjenjujemo i često osuđujemo kao krivce, utvrdit ćemo da zakon sjetve i žetve djeluje i da zakonom odgovaranja možemo prozreti sebe same i druge, i također skinuti okove nekih – dijelom mnogo stoljeća starih – projekcija i manipulacija.

Odlomak iz knjige “Ja.Ja.Ja – Pauk u mreži – Zakon odgovaranja i zakon projekcije “dato preko proročice, učiteljice i izaslanice Božje za današnje vrijeme”

Priredila: Ana Jurić 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s