Povodom svjetskog meteorološkog dana – upozorenja iz duhovnog svijeta

Odlomak iz brošure: Katastrofe / Korjenite promjene Zemlje / Umiranje

Gabriele naklada riječ – Objavljeno 2007 god.

Priredila: Ana Jurić

Promjena klime

Na pitanje mijenja li čovjek klimu, međunarodno klimatsko istraživanje već je odavno odgovorilo: da. Globalna promjena klime je u punom tijeku i njezini su znaci jasno prepoznatljivi.

Krist je već 1984. upozorio ljude ukazujući im:

«Budućnost čovječanstva zapisana je u atmosferi. Zemlja i mora svjedoče također o tome što je čovjek posijao. Doista, doista, Ja vam kažem: Blizu je vrijeme kada će vode odnijeti mnoge ljude, kada će se planet Zemlja pobuniti i progutati sve čega se domogne. I dogodit će se da će vode očistiti mnoge dijelove Zemlje. I nastupit će različiti klimatski odnosi…»

A pet godina kasnije, 1989. brat Emanuel je preko Gabriele rekao:

«Spoznajte: Zbog uzroka ljudi Zemlja je postala vatrenom peći. Slojevi atmosfere se raspadaju – svijet je poput parnog lonca na peći; on kuha … Stoga spoznajte: Pustinje se još šire, ali kad nadođu vode … Draga braćo i sestre, samo kratki opisi budućnosti, koji su u stvarnosti već sadašnjost – jer mnogo toga vam se prešućuje…»

Danas znanost jedva više može prešutjeti što se sve korjenito mijenja na Zemlji, jer su posljedice za mnoge ne samo vidljive već se mogu i osjetiti.

Brat Emanuel je govorio o tome da je svijet kao parni lonac na vreloj Zemlji. Znanost danas potvrđuje da je desetljeće od 1990. do 1999. bilo najtoplije u zadnjih 1000 godina. Europsko ljeto 2003. konačno je potuklo sve rekorde.

Sjetimo se Kristovih riječi iz 1984. «Budućnost čovječanstva zapisana je u atmosferi» i riječi našega duhovnog učitelja, brata Emanuela, iz 1989.: «Slojevi atmosfere se raspadaju». Danas svatko zna što se time mislilo, jer ozonska rupa i njene posljedice su i znanstveno dokazane. Nekoliko činjenica o tome:

Ozonsko zagađenje postaje svjetski problem. Prije svega u nekim područjima Afrike količine ozona su se tijekom dvije godine udvostručile. Rastuća potrošnja energije u svijetu dovodi do povećanja ozona u velikoj mjeri i time globalno smanjuje kvalitetu zraka. Često se ozon iz gusto naseljenih industrijskih centara kao Jugoistočna Azija prenosi oko pola svijeta i primjerice pridonosi zagađenju zraka u Brazilu.

U okviru tekuće promjene klime meteorolozi prognoziraju sve veći broj ekstremnih klimatskih događaja. Unatoč općenitom trendu sušnog ljetnog vremena, u mnogim će regijama Europe doći do povećanih pljuskova i katastrofalnih poplava. Klimatolozi polaze od toga da je jačina oborina direktno povezana s povišenjem  temperature, zato jer tople zračne mase sadrže znatno više vodene pare nego hladnije.

Milijarda ljudi, jedna šestina današnjega svjetskog stanovništva ugrožena je opasnostima od visokih voda i stogodišnjih poplava, prema procjenama eksperata s United Nations University.

Prema proračunima svjetske meteorološke organizacije (WMO) tri četvrtine prirodnih katastrofa je direktno ili indirektno povezana s vodom i klimom. Od 1991. do 2000. takvim je katastrofama bilo pogođeno prosječno 210 milijuna ljudi godišnje. Međunarodna federacija Crvenog križa i Crvenog polumjeseca procjenjuje da samo od vodenih katastrofa svake godine umire 3,4 milijuna ljudi, od toga 98% u zemljama u razvoju.

Područja kao Sredozemlje će se, prema jednoj znanstvenoj studiji, promjenom klime sušiti u sve većoj mjeri. Zbog temperatura u porastu, voda će u ionako suhim područjima i nadalje isparavati. Pored obala Sredozemlja pogođeni su sjeveroistok Kine, afrički pašnjaci, jug SAD-a kao i veliki dijelovi Australije.

U proteklim godinama su oceani oko ekvatora postajali sve slaniji. Zagrijavanje klime uzrokuje jače isparavanje tropskih oceana, a istovremeno zbog jačih oborina u polarnim područjima dolazi do razrjeđenja morske vode. Zbog ove promjene koncentracije soli moguće su znatne promjene dubinskih oceanskih struja, što opet utječe na klimu.

Od 1995. do 2002. širom svijeta se moglo utvrditi udvostručenje postotka topljenja ledenjaka. Naročito su pogođeni ledenjaci Patagonije na jugu Argentine i Čilea. Ledenjaci godišnje gube rekordnu količinu leda od 42 kubična kilometra. Smanjivanje ledenjaka ne dovodi samo do prevelikog rizika od poplave, nego dugoročno ugrožava i opskrbu pitke vode mnogih ljudi koji ovise o vodi od topljenja ledenjaka. Prije svega u Aziji bi topljenje ledenih masa moglo postati golem problem, jer oko 2 milijarde ljudi je ovisno o rijekama što se opskrbljuju iz himalajskih ledenjaka.

Promjena klime ugrožava 1 milijun životinjskih i biljnih vrsta. Istraživači sa Sveučilišta Leeds u Engleskoj na temelju klimatskih modela polaze od toga da će do godine 2050. izumrijeti do jedne četvrtine svih kopnenih životinja i biljki, ukoliko se drastično ne smanji emisija stakleničkih plinova.

Staklenički plin CO2 šteti i morskim živim bićima. Povišenje tlaka CO2 u atmosferi dovodi do njegovog pojačanog otapanja čime se stvara ugljična kiselina. To uzrokuje sniženje PH-vrijednosti; more postaje kiselije. Zbog toga se vanjski kostur morskih živih bića, koji se sastoji od kalcijevog karbonata, djelomično otapa. Pogođeni su organizmi kao koralji i plankton.

To su neke činjenice koje nam pokazuju posljedice promjene klime na koje nas je Bog pravodobno upozorio. 1991. Bog-Otac je svojoj ljudskoj djeci rekao:

«Kakva sudbina čeka mnoge narode i nacije? Sudbina razaranja i opustošenja. Isus iz Nazareta je rekao što će doći ukoliko se ljudi ne obrate. Jesu li se obratili? Oni su svoga najboljeg prijatelja učinili neprijateljem – prijatelja koji od postanka čovječanstva davao čovječanstvu život, svjetlo i snagu; prijatelja koji ih je prehranjivao, napajao, koji im je pružao zaklon, stan i hranu.

Prijatelj je bilo planet Zemlja sa svojom atmosferom. Što su ljudi učinili s tim prijateljem, s planetom Zemljom? Oni truju prirodu. Oskvrnjuju cjelokupnu Zemlju. Oni razaraju atmosferu, štoviše, oni bombardiraju život. Planet Zemlja mora podnositi najokrutnije tvari. Mnogi se ljudi malo brinu pati li dobri prijatelj, ili, hoće li ostati zdrav. Dobri je prijatelj obolio! Da, on je otrovan kemijskim tvarima, atomskim pokusima, onečišćenim vodama i još mnogo čime. Dobri je prijatelj tako obolio da je sada postao neprijatelj ljudima.

A tog neprijatelja ne može pobijediti nijedan narod. Nijedna nacija ga ne može pregaziti i razoriti bombama. Nijedan narod ga ne može ubiti – svejedno koje oružje upotrijebio. Nijedan čovjek ne može tog neprijatelja uništiti, pogaziti, baciti ga u močvaru i ispuniti grozom. On se trese  – a to što će proizvesti je ono čime su ljudi bombardirali dobrog prijatelja, razaranje.

Na Zemlji će se dalje događati ono što je objavio Isus iz Nazareta: Narodi će se uzajamno boriti. Građanski ratovi, kuge, bolesti, nevolje i brige, beskućnici, mrtvi i još mnogo toga će biti na Zemlji. Dobri prijatelj, koji je postao neprijateljem ljudi, opet će otresti sve to što je na zemlji, u zemlji i u vodama – a Sunce i zvijezde će učiniti ono što treba učiniti kroz izbušenu atmosferu. …

I tako je čovjek dobrog prijatelja učinio ratnim neprijateljem, koji otresa sve što mu je bilo nametnuto. Jer svi uzroci teže za djelovanjem…»

I ovdje ponovo nalazimo uputu da katastrofe i nevolje svih vrsta ljudima ne šalje Bog koji kažnjava, već da su to ljudski uzroci koji teže za djelovanjem. Planet Zemlja bio nam je dobar prijatelj, ali čovjek ga je učinio svojim ratnim neprijateljem. Godine 1996. i 1997. Bog-Otac se u mnogim moćnim objavama zauzimao za Majku Zemlju kao tužitelj. Njegova je riječ tada bila emitirana preko brojnih radiostanica i djelomično je objavljena i u knjigama. Godine 1996. Bog-Otac je rekao (može se pročitati u «Duh svemira, BOG, govori neposredno u naše vrijeme preko Svoje proročice»):

«Uistinu, uistinu, Ja vam kažem: Ja Sam također tužitelj za ovu Zemlju, za nedužni stvor, za sve životne oblike, za životinje, biljke i minerale … Zemlja zove Mene, Stvoritelja za smilovanje, za slobodu …

Uistinu, uistinu, Ja vam kažem: Vibracije vašega negativnog ponašanja prostiru se po čitavoj Zemlji, idu u atmosferu i vraćaju se opet vama. Tko razara atmosferu – Bog ljubavi koji je Zemlji dao ogrtač kako biste vi mogli živjeti na Zemlji? No vi – svatko pojedinačno –  pridonosite da se ogrtač otvara i da vas snage svemira postupno spaljuju …»

Sjetimo se samo ljeta 2003. Tada smo mogli u naznakama doživjeti što znači da nas snage svemira «postupno spaljuju». Zemlja zove Stvoritelja za smilovanje i slobodu. Zbog toga je 1997. godine kao tužitelj za Majku Zemlju Bog-Otac rekao nama ljudima sljedeće: 

«… I tako se postupno ispunjava posljednji dio Ivanovog Otkrivenja, Apokalipse. A zatim će biti mir. Kako će se to dogoditi? Za vas ljude samo globalno rečeno – tko ima uši za slušanje, taj čuje, tko ima oči za gledanje, taj vidi. Majka Zemlja podrhtava od potresa. Majka Zemlja podrhtava od oluja, od šumskih požara i od još mnogo toga i zove: ‘Vi ljudi, što ste učinili od mene? Moja me djeca zlostavljaju i muče. Ona muče životinje. Životinje skapavaju od gladi i žeđi, jer se suša sve više širi, tako sušna kakva su i ljudska srca.’ A Majka Zemlja viče: ‘Djeco moja, što činite sa mnom? Što činite sa životinjama, s biljkama i mineralima?’ No ljudi ne slušaju, kao što nisu slušali proroke i proročice, istinskog Boga koji JA JESAM. Oni ne slušaju, kao što nisu slušali ni Isusa, Krista, svog Otkupitelja.

I Majka Zemlja plače lijući suze jer se poplave i mora dižu, a ona zove: ‘Vi djeco, što radite sa mnom? Beskrajno sam žalosna zbog vas. Ja vas više ne mogu nositi.’ A ljudi u svim vremenima ne slušaju niti zov izmučene Zemlje, a kamoli Božju riječ preko proroka i proročica, preko duhovno prosvijetljenih muževa i žena, preko boraca za Kraljevstvo nutrine. I stoga se otvaraju usta Zemlje, Majke Zemlje. To su vulkani. A Majka Zemlja viče: ‘Ja vas sada više ne mogu nositi! – Mir, mir, mir, viče ona. I lava teče iz njenih usta i prekriva velike dijelove Zemlje.

Ovoj slici pripada još i to da će vaši takozvani sateliti, nebeska tijela što ste ih stvorili, pasti s vašeg neba i na ovoj Zemlji će biti velika buka. Manja i veća pomicanja polova pripremit će veliko, i bit će mir, jer će zemljina magma izići van i sve prekriti.»

Samo malobrojni ljudi su zov Majke Zemlje preko Stvoritelja uzeli ozbiljno i zbog toga danas doživljavamo ono o čemu je Bog–Otac govorio u Svojoj objavi: 

«Tko ima uši za slušanje, taj čuje. Tko ima oči za gledanje, taj vidi.»

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s