Najviši vojni duhovnik fašista za vrijeme zvjerstava u Hrvatskoj bio je upravo kardinal Stepinac, tadašnji zagrebački nadbiskup.

Jučer, povodom Stepinčeva uz prisustvo većeg broja vjernika Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je s mnoštvom biskupa i svećenika svetu misu ispred Zagrebačke prvostolnice, poručivši da je blaženi Alojzije Stepinac trpio i nosio utjehu te je bio i ostao utjeha pojedincima i svemu hrvatskom narodu. 

‘Blaženi Alojzije Stepinac je u sebi sažeo povijest Crkve i hrvatskoga naroda jednoga razdoblja, te ima snagu simbola‘, rekao je Bozanić

Kardinal Bozanić ocijenio je da se vanjske okolnosti ‘proganjanja istine o Stepincu’ nisu puno promijenile.

Kardinal Bozanić i njegova Crkva u Hrvatskoj žele preko “blaženog” kardinala Alojzija Stepinca rehabilitirati Katoličku crkvu. Proglasiti Stepinca svecem značilo bi proglasiti Katoličku crkvu svetom – značilo bi skinuti krimen Crkve od blagoslova kojima je častila tadašnji zločinački režim.

Što se želi postići, kroz uvijek isto mantranje, svake godine na Stepinčevo? Želi se prekriti prava istina, istiniti događaji, istinite tragedije također hrvatskog naroda ali sa drugim vjerskim predznakom! Želi se pod svaku cijenu izbrisati genocid katoličko-hrvatskih ustaških fašista nad stotinama tisuća nevinih ljudi!

Povodom ove prigode donosimo odlomak njemačkih autora: Martina Kublia, Dietera Potzela i Ulricha Seiferta iz knjige “Rehabilitacija Krista Božjeg”:

Katolički zvjerski zločini u Hrvatskoj

U današnjem vremenu pape, doduše, često govore o miru. No koliko je još i danas na cijeni ratnički zloduh u njihovim Crkvama, postaje jasno kad vatikanska Crkva proglašava „blažene“ ili „svete“. Tako, na primjer, prema izjavi hrvatske predsjednice države, Papa zagovara „proglašenje svetim“ katoličkog kardinala Alojzija Stepinca (1898. – 1960.). (Frankfurter Rundschau, 5. 6. 2015.) Već 1998. papa Ivan Pavao II. proglasio je Stepinca „blaženim“.

Tko je bio Alojzije Stepinac?

To pitanje vodi nas u osobito nesmiljeno poglavlje novije vatikanske povijesti. To je genocid katoličko-hrvatskih ustaških fašista nad stotinama tisuća pravoslavnih Srba.  Najviši vojni duhovnik fašista za vrijeme tih zvjerstava bio je upravo taj kardinal Stepinac, tadašnji zagrebački nadbiskup.

Nadbiskup Stepinac bio je intiman prijatelj diktatora i poglavnika ustaša Ante Pavelića (1889 .- 1959.), koji je neshvatljivim nasiljem i brutalnošću bjesnio protiv pravoslavnih Srba.

Diktator i ustaški poglavnik Ante Pavelić s katoličkim nadbiskupom Alojzijem Stepincem

U svojoj knjizi „Jasenovac – jugoslavenski Auschwitz i Vatikan“ jugoslavenski povjesničar Vladimir Dedijer donosi iscrpnu dokumentaciju o zvjerstvima. U uvodu piše: „Pokolji su poprimali tolike razmjere da su protestirali čak i njemački nacisti, koji u tom pogledu nisu bili baš tankoćutni.“ (Str. XXVI)

Bezbrojni su ljudi tada živi zakopani, okrutno osakaćeni, mučeni do smrti, sasječeni, raspiljeni, batinani do smrti, živi spaljeni, ustrijeljeni ili obezglavljeni – najsramotniji, neljudski zločini, počinjeni su sve po desetke tisuća puta uz sudjelovanje katoličkih svećenika pod zaštitom nadbiskupa i katoličkog „blaženika“ Stepinca, i uz prešutno odobravanje pape Pija XII.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s