Kauzalni kompjutor posprema. Posljedice se spuštaju na čovječanstvo.

Atmosferska kronika je puna. Konto dugovanja čovječanstva

Naš život postaje interesantan onda kad smo spremni promatrati sebe same. Samo tada opažamo tko smo mi još kao čovjek i što smo unijeli u zviježđa, u kauzalni kompjutor. Ako smo danas dobro, tad je i to zračenje iz zviježđa. Čuvstvujemo li se danas nelagodno, tad nije bližnji tome kriv – mi smo sami jedno odaslali loše, nelagodno i sad ga opet primamo. To nas hoće potaknuti da razmislimo o svojim čuvstvima, osjećajima i mislima tako da spoznamo sebe i očistimo ljudsko. Na taj način mi prepolariziramo negativno i postižemo pozitivnu energiju.

U svemiru se ne gubi ni jota. Na primjer svaka dlaka na glavi svakog pojedinog čovjeka je izbrojana. Sve je registrirano. I vrabac koji padne s krova kuća zabilježen je u sistemu pohrane i može pasti s krova samo zato jer mu je sad na ovoj Zemlji vrijeme isteklo i zviježđa su provela i izvršila umiranje vrapca.

U atmosferi postoji jedan duhovni sloj. Duhovni znalci nazivaju ga kronikom čovječanstva. On sadrži povijest čovječanstva svih generacija. Sve što su ljudi ikad počuvstvovali, osjetili, pomislili, izgovorili i učinili, što se na Zemlji treba otplatiti i očistiti, ostaje u toj atmosferskoj kronici (postojati). Umre li čovjek koji je, na primjer, sudjelovao u sudbini jednog naroda ili u sudbini više ljudi, tada ti uzroci, ti tokovi ljudskih prepletenosti, ostaju u ovom duhovnom sloju. Ove uzročnosti su registrirane i u kauzalnom kompjutoru. Samo životni programi koje je duša kao čovjek trebala da na Zemlji živi, da se izražava i snalazi, bivaju izbrisani po istjeku inkarnacije; to su programi jezika, školski programi, programi uzimanja hrane, sporazumijevanja itd.

U atmosferskoj kronici sadržane su i one Božje zakonitosti koje su čovječanstvu dali Isus iz Nazareta, proroci i prosvijetljeni. Budući da je čovječanstvo čulo te dane božanske zakonitosti, da je mnogo toga bilo zapisano u knjigama ali još nije bilo ispunjeno, one ostaju u atmosferskoj kronici a registrirane su i u kauzalnom kompjutoru. Ovi prezreni darovi Božji čije bi ostvarenje bilo dovelo do sretnog, zadovoljnog i zdravog života ljudi i do jedinstva sa Zemljom, su konto dugovanja čovječanstva. Svaki pojedinac – bilo da je trenutačno čovjek ili duša – vezan je za ovaj dug naroda ako je pridonio oskvrnjenju Zemlje i oštećenju ljudi i carstava prirode.

Tko se na primjer naziva kršćaninom a ne živi kršćanski sudjeluje u ovoj kolektivnoj krivnji (dugovanju). Dugovanje kršćanstva sastoji se u griješenju unatoč znanju; jer kršćani poznaju Deset zapovijedi i Govor na Gori. Konto dugovanja sastoji se među ostalim od izazivanja ratova, pustošenja, trovanja Zemlje i voda, od krivnje za patnje životinja i biljaka ine napokon za razaranje ozonskog sloja Zemlje.

U ovom duhovnom sloju, u atmosferskoj kronici pohranjeni su i pokusi i izvedbe nekadašnjih znanstvenika koji – kao što je već objašnjeno – žele dalje voditi svoja ljudska dostignuća u ovome svijetu na različite vidove i načine. I teološka mišljenja i pogledi su pohranjeni, i to tako dugo, dok u ovom svijetu ne budu ukinuti to jest izbrisani, isto i promijenjeni. Također i neotplaćeni uzroci koje su državnici različitih generacija posijali (posadili), ostaju i djeluju opet na ovaj svijet, na one ljude koji su u tome sudjelovali i sudjeluju.

Sve dok ono što je u različitim spremnicima (memorijama) ne bude otplaćeno a time i pretvoreno – od negativne, dakle nadolje transformirane energije u pozitivnu energiju, u Božju energiju – kauzalni zakon će utjecati na čovječanstvo. Tako dugo dok pojedini – i ukupno gledano, cijelo čovječanstvo – se ne osvijesti i obrati, to znači, ne primjeni dane Božje zakone, pojedini a time i cijelo čovječanstvo stvarat će daljnje uzroke. Cijelo čovječanstvo – svi narodi – morat će trpjeti pod tim uzrocima.

Oba makrokozmosa, kompjutori razina čistilišta i materije, a isto tako i atmosferska kronika, jedva da mogu više pohranjivati negativnu energiju, jer je pozitivni potencijal u velikoj mjeri potrošen, to jest na dolje transformiran. Budući da kompjutori sve brže odašilju pogranu svojim programerima, ljudima, cijelo čovječanstvo doživljava sebe – svaki pojedini ono što je posijao. Doživjeti sebe znači: Svaki pojedini dobije natrag ono što je unio; on to iskusi u sebi i na sebi, u obliku patnje, bolesti, pobolijevanja, gladi ili smrti, poremećenosti i u mnogome više.

Kauzalni kompjutor posprema. Posljedice se spuštaju na čovječanstvo.

Slika ovoga svijeta danas je onaj svijet kojeg su stvorile generacije i koji se sastoji od refleksija bezbroj ljudi različitih generacija, koji su uvijek iznova dolazili i davali pečat tom stanju svijeta. Mi prepoznajemo u našem vremenu: Kauzalni kompjutor posprema na Zemlji – uzroci donose posljedice. Posvuda u ovome svijetu gledamo rasulo preko terora, razaranja ustanova, pljački, ratova, ubojstva, prirodnih katastrofa, bolesti, gladi, pošasti i mnogo toga više.

Naftni požari Kuvajta koji su izazvali prirodnu katastrofu najvećeg razmjera kao i mnoge pukotine naftnih tankera čiji se sadržaji izlijevaju u mora, posljedice su nekad stvorenih uzroka. Sjetimo se isto tako onečišćenih otpadnih voda s mnogim njihovim štetnim tvarima od kojih pate biljke i životinje, i sve tanje postajućeg ozonskog sloja Zemlje.

Svaki od nas mora si postaviti pitanje: Koliko dugo još može čovjekživjeti pod ovim eskalirajućim posljedicama? Kad odmotamo cijelu rolu filma naših uzroka možemo reći: Prilike su neodržive; život u ovoj gustoći na ovoj Zemlji moguć je samo još uvjetno – i onda kad genetičari svojim manipulacijama gena žele zahvatiti u Božje genijalno stvaranje, da bi, kao što vjeruju, spasili što se spasiti dade.

Naš stari svijet s kojim smo nekad bili toliko ponosni, nestaje. Mnogi narodi, dakle bezbroj generacija, dale su mu pečat i pridonijele tome da se ta gustoća, taj griješni svijet sada raspada. Riječju “svijet” ne misli se na Zemlju nego na sve institucije koje su ljudi napravili iz materijalističkog mišljenja i stremljenja, iz sebičnosti. Ovaj se svijet dakle sastoji od ograničavajućih Moje i Meni, od posjeda i htijenja imati, od prisile, diktature, vlasti, robovanja itd.

I bolesti koje liječnici ne mogu više dijagnosticirati povećavaju se. One se sruče na pojedinca odjednom jer je kapacitet kauzalnog kompjutora prekoračen a čovjek je odbio od sebe sva upozorenja. Jedna teška bolest može nastajati generacijama, onda, kad duša čovjeka koji se stalno vraća, griješi i dalje tamo gdje je prestala kao čovjek u prethodnim egzistencijama. Jednog dana je gotovo: Zvijezde dažde poput oblaka uzroke na dušu i čovjeka koji je svoju dušu naoblačio, to jest opteretio. Posljedica velikog duga (krivice), prema prilikama, počne djelovati tek u drugom, trećem ili četvrtom ponovnom utjelovljenju. Kada će početi, određuje kružni tok kauzalne struje, kauzalni zakon, u kojem su pohranjeni uzroci svakog čovjeka.

Odlomak iz knjige: Njegovo oko / Božje knjigovodstvo / Mikrokozmos u makrokozmosu

Dano preko: Gabriele, Božje proročice, vijesnice i izaslanice Božje za naše doba.

_________________________________________________________________________________________________

Priredila Ana Jurić

Ova knjiga ostavila je na mene duboki utisak. Toplo bih je preporučila onima koji su otvoreni istraživanju! Onima koji sumnjaju u teorije znanosti i religija! Onima koji razmišljaju prvenstveno svojim srcem, a potom glavom! Onima koje nitko ne može zavesti!

Ova knjiga je velika pomoć da razumijemo što nam se događa, zašto nam se nešto događa i kako si možemo pomoći! Ova knjiga daje uvid u manipulaciju ljudima na svim razinama gdje čovjek uopće i ne pomišlja da je to moguće! Knjiga se može naručiti: Tel. +385 98 9425 777 ili info@rijec.com.hr

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s