Zašto se ruše crkve i njeni tornjevi ako su to Božji hramovi!?

Zar Bog Svemogući ne bi sačuvao svoje hramove!?

Kroatien: Erdbeben erschüttert Zagreb - Städte in Trümmern, fünf Tote -  Berliner Morgenpost
morgenpost.de

Zašto umiru od korone patrijarsi, kardinali i biskupi budući tvrde da su apostoli Božji? Zar Bog Svemogući ne bi zaštitio svoje apostole koje je navodno postavio na zemlji!?

Zašto papa Franjo traži da bude procjepljen – pa on je vrhovni poglavar!  Je li se ustrašio činjenice nedavne korona smrti dvaju pravoslavnih poglavara i njegova tajnika!? Zar on, “od Boga postavljen”  kako njegova crkva tvrdi – zemaljski božji namjesnik – nema Njegovu zaštitu? 

Nešto tu nije jasno! Od kojeg se to Boga postavljaju religijski poglavari i koji to Bog sa njima upravlja – Onaj odozgo ili onaj odozdo!? Činjenice pokazuju da sa njima upravlja onaj odozdo! Očito da sve molitve i vapaji do Onoga gore ne dopiru, a onaj odozdo nema tu moć da pomogne – on uglavnom uzima i ništa ne daje!

Pogledajmo zašto se onaj Bog gore oglušio na sve te molitve i vapaje! Činjenica je da je On preko svojih proroka upozorio ljude na osnovnu kozmičku zakonitost: “Zakon sjetve i žetve” tzv. “Zakon uzroka i posljedica”, “Kauzalni zakon”! Taj zakon nije neka visoka teološka mudrost koju treba posebne tumače. On je jasan za svakog čovjeka ove zemlje i glasi: “Što siješ to ćeš žeti” i to razumiju i oni bez teološke naobrazbe!

Ako bi Bog preuzeo posljedice sjetve kako to tumače religijski glavari, tada onaj koji sije nikada ne bi naučio što i kako treba sijati! Religije  stoljećima zlorabe ovu Božju zakonitost i ljudima je tumače shodno svojim interesima.

Pogledajmo kako izgleda sjetva koju su počinili ljudi ove napaćene zemlje, prosudimo sami i zapitajmo se: Tko je kroz čitavu povijest upravljao i vladao sa ljudima? Tko i danas upravlja ljudima i državama? Na čijim svjetonazorima počivaju i djeluju društva čitavog svijeta!?

Pođimo redom – argumentima!

Manipulacija i iskorištavanje ljudi kod većine prolazi! Manipulacija i iskorištavanje zemlje i čitavog okoliša (biljnog, mineralnog i životinjskog carstva) koji je nastanjuje ima svoj rok trajanja. Evo posljedica ljudskog djelovanja:

  • zemlja je uzduž i poprijeko izbušena (naftne bušotine u zemlji i morima, rudnici, voda itd.)
  • svojim ubojitim i razarajućim nuklearnim pokusima razdirana je utroba zemlje 
  • zatrovane su i uništene plodne površine
  • zatrovane i izlovljene su rijeke, jezera i mora
  • industrijska trovanja atmosfere (zrak)
  • trovanje zraka avionima i svemirskim pokusima
  • sjeća šumskih površina – pluća atmosfere – brazilske i druge prašume

…i još mnogo toga…

Sada kad je kazaljka na satu prešla podne….malo prekasno… probudili su se mnogi u svijetu zvoneči na uzbunu. Ipak glavni igrači, zagađivači i uništavatelji zemlje i njene atmosfere, industrijska i vojna industrija nisu na strani onih koji uočavaju opasnost i zvone na uzbunu. Oni ne žele vidjeti da čovječanstvu obilno i opasno pušu gotovo svakodnevno katastrofe za vratom! Nažalost i većina konzumenata raznih proizvoda štetnih industrija ne žele se odreči naviknutog standarda življenja!

I sam papa Franjo počeo je upozoravati na opasnosti tek kad su se počela sve češće rušiti i ugrožavati materijalna dobra Katoličke crkve. Ne treba zaboraviti da su njegovi prethodnici kao i on sam bili sudionici kapitalističkog, izrabljivačkog miljea. Sudjelovali su i sudjeluju i danas u trovanju i iskorištavanju zemlje, atmosfere i ljudi!

Zemlja i atmosfera ne pitaju tko ih je postupno izrabljivao i uništavao! Ona se propinje, trese, riga užareni bijes (vulkani) – kao podivljali vranac ona izbacuje svog krotitelja i mučitelja sa sedla! Atmosfera se čisti orkanskim olujama izlijevajući na zemlju ogromne količine vode koje joj pomažu u procesu čišćenja svih stoljetnih od ljudi posijanih otrova i rana (bušotine, rudnici i mnogo drugih opačina). 

Mnogi se neće složiti sa ovim argumentima i  konstatacijom krivnje! To nitko i ne očekuje! Važno je za mnoge da postanu svjesni toga i da svatko razmisli što bi mogao već sada učiniti za dobro zemlje i atmosfere! Važno je i znati tko stoji iza svih tih prouzročenih patnji, strahova i boli! Važno je znati tko su oni koji su to sve posijali! Važno ih je prepoznati kad nam priskaču i nude pomoć! Što stoji iza njihovih blagoglagoljivih riječi brige i utjehe!

U ovim danima katastrofe u našoj zemlji nije teško prepoznati topla i brižna srca koja se ne slikaju i ne lamentiraju što i gdje čine – oni dolaze i stavljaju svoje ruke na raspolaganje – oni pomažu!

Moguće bi bilo dobro da ljudi sve češće postavljaju pitanja – tko ih je doveo u ovo vrijeme katastrofa!

Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s