Duhovne zakonitosti pri začeću

Misli su snage. One mogu utjecati na gene žene, a isto tako na gene muškarca, već prema vrsti misli i sklonosti u genima.

Africa Child Smile Stock Vectors, Images & Vector Art | Shutterstock
shutterstok.com

Sklonosti u genima su odlučujuće za spol u nastajanju. On biva određen kako preko žene, tako i preko muškarca, ukoliko se nalaze u zakonu uzroka i posljedice. U oba spola, u muškarcu i u ženi nalaze se sklonosti za žensko i muško. Partneri, na osnovi svojeg «unutarnjeg sata», na osnovi zakona uzroka i posljedice, određuju spol djeteta.
Ako je pri začeću potencijal snaga obaju partnera većinom u skladu, tada nastaje pretežno ženski princip – ukoliko se sklad ne promijeni nakon nekoliko dana. Ako u pogledu snaga dominira žena, tada nastaje muško biće – isto tako pod pretpostavkom da se odnos snaga ne mijenja –.


Ako je dakle potencijal snaga žene jači od muškarčevog, tada u ženi počinju titrati više muški aspekti. To ima za posljedicu da je žena u pogledu snaga nadmoćnija od muškarca. Time se u oplodnom jajetu oslovljavaju pretežno muški aspekti. To uzrokuje da u tijelu majke sazrijeva muško biće.
U jajetu što se sprema za oplodnju djeluje ogroman upravljački mehanizam koji se pokreće preko planetarne konstelacije – odgovarajuće opterećenju obaju partnera. Preko tog zakonito upravljanog toka, jaje koje dolazi na oplodnju privlači snage što djeluju jače u njemu. Jer se i sastavljanje žene i muškarca ne događa slučajno, već je posljedica posijanih uzroka.
Postoji također spajanje obaju partnera preko Apsolutnog zakona. To se događa kada se oboje, muškarac i žena, više ne nalaze u kauzalnom zakonu, u zakonu sjetve i žetve.
Ako partneri na razini Apsolutnog zakona začinju dijete, tada su sperma i jaje bez opterećenja. Njih ne ozračuje zakon uzroka i posljedice, nego čisti zakon.
Jednako privlači jednako. Tada dolazi na svijet dijete koje u sebi nosi visoke ideale i vrijednosti: život iz Duha. U tom smislu trebalo bi gledati i na začeće Isusa iz Nazareta u kojem sam se utjelovio Ja, Krist.

Osjećaji, misli i riječi su snage. One se mogu podići iz duše ili «doletjeti» izvana i biti primljene od duše i čovjeka – ukoliko u tom pogledu postoji odgovaranje, dakle sklonost.
Kako pozitivni tako i negativni osjećaji, misli, riječi i želje– ukoliko ih se stalno potiče –odgovarajuće svom intenzitetu mogu utjecati na gene.
Time je rečeno da kako muškarac tako i žena utječu na svoje vlastite gene – a također i na jaje koje dolazi na oplodnju.

Kada se potencijal snaga prirode počne kolebati, npr. nakon ratova i katastrofa, i kad postoji znatan nedostatak muških ili ženskih principa, tada prirodni zakon stvara poravnanje: Onako kao što Mjesec u vezi sa Suncem i ostalim planetima upravlja plimom i osekom te preko magnetskih struja potiče i regulira parenje životinjskog svijeta, na sličan način zračenje zviježđa preko magnetskih struja pojačano djeluje na ljude kad je potencijal snaga muškarac-žena podložan velikim kolebanjima.
Ako na primjer nedostaje muških bića, tada Mjesec u vezi sa Suncem i zvijezdama potiče muške aspekte u genima. Mjesec – u vezi sa Suncem i zvijezdama koji u vrijeme začeća posebno utječu na ljude s odgovarajućim stupnjem vibracija – zatim postupno uspostavlja ravnomjernost muškarac-žena u mjeri koja je dovoljna prema prirodnim zakonima privlačenja – nazvanim i polaritet.
Poravnanje snaga, također i između muškarca i žene, spada u suglasje snaga ove Zemlje  i cjelokupnoga Sunčevog sistema.
Čovjeku je zapovjeđeno da čuva zakone beskonačnosti i da ih primjenjuje na sebi samome i na Zemlji. Ne dogodi li se to zato jer čovjek zahvaća u suglasje snaga, u ekološku ravnotežu, tada je i njegov odnos prema njegovoj okolini – i njegovome bližnjem – poremećen.
Zbog toga budi budan, o čovječe, jer svaki trenutak u životu u sebi skriva opet nove, što znači druge aspekte u tvom mišljenju, čuvstvovanju, htijenju i postupanju, koji odgovaraju tvome opterećenju duše i tvome trenutačnom načinu života.
Radost i patnju, bolest, zdravlje i dobrobit određuje isključivo čovjek sam. Čovjek je graditelj svoje sudbine i graditelj svog života.
Svaki čovjek se svakog trenutka nalazi pred odlukom: za ili protiv vječnog zakona. Njegovi osjećaji, misli, riječi i djela su njegov život, oni su čovjek sam. S onime što on jest, on utječe na svoju okolinu – ali i na samog sebe, jer to što sije, on će požeti, kako pozitivno, tako i negativno.
Tako buduća majka, prema svom mišljenju i življenju može utjecati i na gene svoga budućeg djeteta. Ako je život buduće majke uravnotežen i skladan, ako su joj osjećaji plemeniti, a njene misli dobre, ako živi svjesno, to znači u izvjesnosti Božje svemoći koja obuhvaća sve, također i njeno buduće dijete, tada se ovisno o okolnostima može promijeniti još mnogo toga što je u trenutku začeća možda kao mač sudbine visjelo nad muškarcem, ženom i budućim djetetom. To što se mijenja u genima same majke, može se promijeniti također i u dolazećoj duši, ukoliko je to dobro za dušu.
Ali ne samo ženu, nego i muškarca obvezuje velika odgovornost prema budućem djetetu. Muškarac isto tako odlučujuće pridonosi tome koja se duša može utjeloviti. Pozitivni, ljubazni i tolerantni stav muškarca prema ženi je odlučujući. Njegovo se držanje ne očituje pozitivno samo na majku, nego i na buduće dijete, a u daljnjem toku na cjelokupnu obitelj.
Zakon uzroka i posljedice očituje se također i u međusobnom odnosu spolova, zato jer oni, ovisno o okolnostima, pogrešnim mišljenjem, čuvstvovanjem, htijenjem i življenjem, razmiricom i svađom izgrađuju zajedničku karmu koja prije ili kasnije pokazuje posljedice. Takva zajednička karma može se također odraziti i u embriju koji raste u majčinom tijelu, ukoliko u njegovim genima postoji nešto slično.
Sve dok se ljudi nalaze u zakonu uzroka i posljedice, višestruko su prijemljivi za utjecaje kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu. U tom pogledu muž i žena već pri začeću mogu postaviti skretnice za dolazeću dušu. Odgovarajuće nasljednim osobinama oba roditelja – i odgovarajuće njihovim trenutačnim životnim navikama, koje mogu naginjati pozitivnome ili negativnome – inkarnira se neka duša. Zbog toga je svakom čovjeku zapovjeđeno da čisti svoju dušu i da oplemenjuje svoje tijelo kako se ne bi stvarali daljnji uzroci.

Da bi čovjek mogao sazrijevati i rasti, on treba najprije paziti na svoju dušu a tek onda na svoje tijelo. Zdrava, znači po zračenju visoko vibrirajuća duša, bez velikog opterećenja, posjeduje također zdravo tijelo.
Čovjeku je od Duha života zapovjeđeno da se ćudorednim životom, usmjerenim na Boga, uzdigne iz svoga trenutačnog područja vibracije, da bi dospio u više, čistije i suptilnije vibracije.

Sve dok se čovjek i duša svojim vibracijama zadržavaju na najnižoj razini, dakle u području zemaljske vibracije, na sve njih će utjecati protivne snage uzročnika bolesti što djeluju u tom području, u toj zoni vibracija. To vrijedi za sve duše i ljude koji su po vibracijama identični sa zemaljskom vibracijom – također i za buduću majku i njeno dijete.
Ako buduća majka npr. primi neki uzročnik bolesti koji je muči i eventualno veže za bolesničku postelju, tada može i embrio trpjeti od toga, već prema tome koje je vrste uzročnik i kojim intenzitetom on trese i tišti tijelo.
Isto tako i zdrava, visoko vibrirajuća hrana odražava se na čovjeka i u njemu – također i djetetu pod majčinim srcem.

Ponavljam: Sve počiva na vibraciji.
Svaki kontinent, svaka zemlja, svaki grad, svako mjesto i svaka kuća imaju također svoju vibraciju. Ljudi koji npr. nastanjuju neku pokrajinu, prema svojoj svijesti pripadaju vibraciji pokrajine. Nadalje, ljudi koji nastanjuju neku pokrajinu, pojedinačno se opet prema svijesti združuju u grad, mjesto i kuću. Također i klima ili plodovi imaju vibraciju pokrajine. Zbog toga bi se čovjek trebao hraniti plodovima što rastu u pokrajini koja je njegova domovina ili u kojoj se zadržava duže vrijeme. Pokrajina, klima i prirodni proizvodi pretežno su jednake vibracije.
Budući da jednako privlači jednako i pojačava ga, čovjek bi trebao poštivati tu zakonitost – kako bi dospio u izvanjsku i unutarnju harmoniju.
Plodovi biljaka što žive više godina imaju više životne snage jer se biljka više priključila kozmičkom ritmu. Na to bi trebala naročito misliti buduća majka. Visoke vibracije plodova biljaka što žive duže, pozitivno se odražavaju i na embrio. Jedna jabuka npr. posjeduje životne supstancije što ih teško može pokazati neki drugi plod. U različitim zemljama postoje drugi plodovi koji posjeduju visok potencijal snaga i izazivaju oživljavanje i jačanje na ljudima i u ljudima, u majci i njenom budućem djetetu.
Ako čovjek svaki trenutak živi svjesno, tada će on i svakog trenutka primati dragocjene pozitivne snage života – isto tako i majka za svoje buduće dijete.
Embrio je od trenutka začeća ovisan kako od oca tako i od majke; od oca posredno preko majke i neposredno od majke.
Na sličan način kao što preko majke do embrija dospijevaju kako pozitivne tako i negativne snage, isto tako i zakonita i nezakonita hrana utječe na ljude, na buduću majku i embrio.
Novo doba, doba Duha stvara ljude Duha koji su zdravi, zbog čeg će i njihova djeca zdrava i snažna ugledati ovaj svijet. Novo doba poznaje sve manje bolesti.
U ponavljanjima koja su potrebna za bolje razumijevanje, Ja, vaš Otkupitelj, nastojim s više strana osvijetliti procese i stvari što utječu na čovjeka, kako pozitivno, tako i negativno, da čovjek shvati Moju objavu u svim aspektima i da upozna uzroke koji izazivaju posljedice.

Odlomak iz knjige: “Uzrok i nastanak svih bolesti” – Kristova objava data preko Gabriele, Božje proročice za današnje vrijeme.

Priredila: Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s