Reinkarnacija i kršćanstvo

Reinkarnacija i kršćanstvo – Isus je učio reinkarnaciju (kao novu priliku, a ne kao cilj).

To je uistinu jedna senzacija: U starim Evanđeljima iz 1. i 2. stoljeća – koja nisu prošla kroz ruke Katoličke crkve a pronađena su u naše vrijeme u pustinji Egipta, stoji zapisano da je – Isus detaljno poučava o reinkarnaciji. Jasno je, dakle, da je učenje o reinkarnaciji dio izvornog Isusovog učenja, a time i dio kršćanske vjere. Dakle, Novi Zavjet Biblije ne sadrži cjelovito učenje Isusa iz Nazareta.

Mnoga Evanđelja koja u ranom kršćanstvu nisu bila uključena u odabir za Bibliju morala su biti, na zapovijed svećenstva, spaljena. Zabranjeno je bilo pod smrtnom kaznom posjedovati takve spise. Činjenica je da takozvana apokrifna, tj. “Skrivena” Evanđelja i danas postoje: Tome treba zahvaliti činjenici da su u to vrijeme neki ljudi prvotne spise prokopavali i sakrili u pustinjskim pećinama da bi ih spasili od uništenja. U apostolskom pismu od 10. studenoga 1994. Ivan Pavao II napisao je: “Kršćanska objava nespojiva je s reinkarnacijom …” No ovdje treba imati u vidu slijedeće: Učenje o reinkarnaciji nije u suprotnosti s učenjem Isusa iz Nazareta, ali je u suprotnosti s teološkim učenjem i  dogmama crkava. DVD dostupan s Brennglas.com

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s