Stoljetni isukani mačevi Crkve – uvijek spremni za djelovanje

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je c4d7d-angel-2026878__340.png

Mnogi poznati ljudi poslije Krista apostrofirali su Ga kao istinskog revolucionara, jer je donio božje zakone koji su tada, kao što i danas  otvoreno i jasno raskrinkavali  svećeničke kaste. 

Crkva je već tada, kao i danas isukala mač institucije države putem kojeg je prijetila, nametala što je htjela i upravljala sa narodom. Isusa iz Nazareta i gotovo sve proroke kao i sve drugačijeg mišljenja ili samo sumnjive dohvatio je taj mač s dvije oštrice.

Krist revolucionar, kao Isus, rekao je tada Petru – vrati mač u korice kako ti se ne bi obio o glavu.

I gle čuda, današnja crkva izgrađena je baš na Petru, kako bi stoljetno vitlanje svojim mačem mogla opravdavati. I zato ona odobrava i opravdava nasilja (u obrambene svrhe) i ratove – jer je i Petar isukao mač da bi obranio Isusa.

A to što je Isus Krist rekao Petru – vrati mač u korice kako ti se ne bi obio o glavu – taj dio im nije prihvatljiv. Zato tvrdnje da je Krist bio revolucionar oštro opovrgavaju tvrdeći da to nije u Božanskom duhu.

Pametnom dosta!

Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s