Biblija je krivotvorena

Krivotvorena Biblija

Ako je vjerovati Bibliji, onda je Bog u vrijeme proroka Mojsija naredio genocid, smrtnu kaznu i žrtve paljenice – životinja. No istodobno, Bog je preko Mojsija dao i zapovijed: “Ne ubij”. Bog se je također preko nekih proroka Starog Zavjeta jasno distancirao od ritualnog žrtvovanja životinja. Što sada? Ima li Bog dva mišljenja – ili je Biblija krivotvorena ?

Zapanjujuće je: za Katoličku i Evangeličku crkvu, svi dijelovi Biblije, usprkos brojnim nedosljednostima i očitim krivotvorinama je čista “Božja riječ”. Da biste pronašli odgovor na pitanje zašto u Bibliji postoji toliko proturječja, prvo pitanje koje treba postaviti je: Tko je napisao Bibliju? Tko je odlučio koji su će se spisi staviti u Bibliju, a koji ne – i zašto ne? Odgovor je otrežnjujući: oduvijek su farizeji, pismoznanci i teolozi donosili te odluke – figurativno rečeno, „svećenička kasta“. Ali koji su interesi bili u igri? Ova pitanja istražuju se u TV dokumentarcu “Krivotvorena Biblija”. Rezultati su iznenađujući i su začuđujući. 

DVD dostupan na http://www.brennglas.com

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s