Rehabilitacija

Fotos: Koncentrationslager Auschwitz / helles-koepchen.de

Već godinama traje kampanja rehabilitacije i iskrivljavanje istine o Stepincu, Piu XII i Katoličkoj crkvi. Svi oni oslobađaju se krivnje jer su tokom drugog svjetskog rata spasili na desetine židova ili pripadnika nekih drugih naroda, a navodno su se morali družiti sa Hitlerovim zločinačkim režimom kako bi spasili katolike. 

Kakva je to vjerska vaga pravde i morala koja se ne srami pred činjenicom koncentracijskih logora u kojem su na tisuće i tisuće židova kao i drugih pripadnika naroda završavali na zvjerskim stratištima. 

I gle čuda, Stepinac i papa Pio XII stavljaju se na pijedestal svetosti iako su držali ljestve pogubljenjima na stratištima. Ti potencijalni sveci sjedili su za stolom egzekutora stratišta, s njima jeli,  pili i sklapali međudržavne ugovore o financiranju njihove Crkve. U isto vrijeme na tisuće ispačenih, gladnih ljudi spavalo je na zemlji svakodnevno pod torturama svojih čuvara čekajući kad će doći njihov red da stupe na stratište.

To nije degradacija samo istine, morala i etike samog življenja, to je degradacija samog života ljudi koji su kroz sve to morali nasilno proći bez da su mogli uopće zapitati bilo koga – za što su krivi!? Otišli su u smrt a da im nije bilo jasno da moraju patiti i umrijeti samo zato što su židovi i drugačiji! I ne samo da je to degradacija tih običnih nevinih smrtnika, već je to i degradacija samoga Boga kome su podmetnuli sva počinjena zla! To je i degradacija istine i dostojanstva običnih ljudi koji su bili brutalno iščupani iz vlastitog življenja i kao stoka deportirani u koncentracijske logore. Neki nisu imali ni tu “sreću”!

Rehabilitacija Stepinca i Pia XII nije u stvari borba za njihovu svetost već je to borba da se rehabilitira učenje Katoličke crkve i njene ideologije koja je temelj svih zala koja su učinjena preko njenih predstavnika tog mučnog doba. Borba da se oni proglase svecima je ustvari borba da se Crkva (rehabilitira) proglasi svetom ili bolje rečeno čitavo njeno kriminalno učenje koje nema ništa sa Božanskim učenjem.

Teološki i drugi eksperti naklonjeni Crkvi sustavno rekonstruiraju, rehabilitiraju počinjena povijesna zla, prikazujući crkvene glavare kao spasioce naroda. Kroz čitavu povijest Katoličke crkve izvidno je da su crkveni glavari uvijek prvenstveno štitili svoj položaj i svoju imovinu a narodu su uvijek, pa i danas govore kako se jedino patnjom može shvatiti i prije doći do boga.

Redakcija

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s