Bezbrojni su ljudi tada živi zakopani, okrutno osakaćeni, mučeni do smrti, sasječeni, raspiljeni, batinani do smrti, živi spaljeni, ustrijeljeni ili obezglavljeni – najsramotniji, neljudski zločini, počinjeni su sve po desetke tisuća puta uz sudjelovanje katoličkih svećenika

Katolički zvjerski zločini u Hrvatskoj

Jasenovac / Feral News

U današnjem vremenu pape, doduše, često govore o miru. No koliko je još i danas na cijeni ratnički zloduh u njihovim Crkvama, postaje jasno kad vatikanska Crkva proglašava „blažene“ ili „svete“. Tako, na primjer, prema izjavi hrvatske predsjednice države, Papa zagovara „proglašenje svetim“ katoličkog kardinala Alojzija Stepinca (1898. – 1960.). (Frankfurter Rundschau, 5. 6. 2015.) Već 1998. papa Ivan Pavao II. proglasio je Stepinca „blaženim“.

Tko je bio Alojzije Stepinac? To pitanje vodi nas u osobito nesmiljeno poglavlje novije vatikanske povijesti. To je genocid katoličko-hrvatskih ustaških fašista nad stotinama tisuća pravoslavnih Srba. Najviši vojni duhovnik fašista za vrijeme tih zvjerstava bio je upravo taj kardinal Stepinac, tadašnji zagrebački nadbiskup. Nadbiskup Stepinac bio je intiman prijatelj diktatora i poglavnika ustaša Ante Pavelića (1889 .- 1959.), koji je neshvatljivim nasiljem i brutalnošću bjesnio protiv pravoslavnih Srba. U svojoj knjizi „Jasenovac – jugoslavenski Auschwitz i Vatikan“ jugoslavenski povjesničar Vladimir Dedijer donosi iscrpnu dokumentaciju o zvjerstvima. U uvodu piše: „Pokolji su poprimali tolike razmjere da su protestirali čak i njemački nacisti, koji u tom pogledu nisu bili baš tankoćutni.“ (Str. XXVI)

Bezbrojni su ljudi tada živi zakopani, okrutno osakaćeni, mučeni do smrti, sasječeni, raspiljeni, batinani do smrti, živi spaljeni, ustrijeljeni ili obezglavljeni – najsramotniji, neljudski zločini, počinjeni su sve po desetke tisuća puta uz sudjelovanje katoličkih svećenika pod zaštitom nadbiskupa i katoličkog „blaženika“ Stepinca, i uz prešutno odobravanje pape Pija XII.

Katolički kardinal Stepinac, proglašen „blaženim“ 1998., odobravao je fašističko preuzimanje vlasti od samog početka kao „djelovanje božanske ruke“. I papa Pio XII. više je puta primio u audijenciju ustaškog poglavnika Pavelića i oprostio se s njim s najboljim željama „za daljnji rad“. Brojni katolički duhovnici aktivno su sudjelovali u ubijanju više stotina tisuća Srba, i u ozloglašenome koncentracijskom logoru Jasenovcu. Nadbiskup Stepinac, proglašen „blaženim“ i uskoro možda i „svetim“, kao crkveni vođa Hrvatske za to je snosio odgovornost. Još 1943. – kad su već stotine tisuća Srba u ime Božje ubijene, protjerane ili prisilno pokrštene – nadbiskup je zahvalio „prije svega franjevcima“ za njihove „zasluge“ u „pokrštavanju“ pravoslavaca. (Deschner, Politika papa u 20. 

Brutalni masovni ubojica – audijencija kod pape

Katolički kardinal Stepinac, proglašen „blaženim“ 1998., odobravao je fašističko preuzimanje vlasti od samog početka kao „djelovanje božanske ruke“. I papa Pio XII. više je puta primio u audijenciju ustaškog poglavnika Pavelića i oprostio se s njim s najboljim željama „za daljnji rad“. Brojni katolički duhovnici aktivno su sudjelovali u ubijanju više stotina tisuća Srba, i u ozloglašenome koncentracijskom logoru Jasenovcu. Nadbiskup Stepinac, proglašen „blaženim“ i uskoro možda i „svetim“, kao crkveni vođa Hrvatske za to je snosio odgovornost. Još 1943. – kad su već stotine tisuća Srba u ime Božje ubijene, protjerane ili prisilno pokrštene – nadbiskup je zahvalio „prije svega franjevcima“ za njihove „zasluge“ u „pokrštavanju“ pravoslavaca. (Deschner, Politika papa u 20. stoljeću, svezak 2, str. 241) Papa Pio XII.

Odlomak iz knjige: Rehabilitacija Krista Božjeg

Autori: Martin Kubli, Dieter Pozel, Urlich Seifert

Priredio: Aris Kostadinov

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s