Da je rod Davidov stajao uz Mene, cijeli događaj bio bi poprimio drugi tijek

Citat iz Biblije

6. I On krene s njima i vrati se u Nazaret i bude im poslušan. Pravio je kotače i jarmove, kao i stolove s velikom vještinom. Isus je rastao u Svojoj veličini i milosti pred Bogom i ljudima.

7. Jednog dana došao je dječak Isus na mjesto gdje je bila postavljena zamka za ptice, a oko nje stajalo je nekoliko dječaka. Isus im se obrati: „Tko je postavio ovu zamku za nedužna Božja stvorenja? Znajte oni će biti na isti način uhvaćeni u neku zamku.“ I On ugleda dvanaest vrabaca koji su ležali kao mrtvi.

8. On pređe svojim rukama iznad njih govoreći: „Poletite, i tako dugo dok budete živjeli, mislite na Mene.“ Vrapci se dignu i odlete uz glasan cvrkut. Židovi koji su ovo vidjeli bili su jako iznenađeni i sve su ispričali svećenicima.

9. Dijete je činilo i druga čuda, vidjelo se kako cvijeće niče pod Njegovim stopalima i to tamo gdje je dotad bila neplodna zemlja. A njegovi vršnjaci bijahu puni strahopoštovanja pred Njim.

10. Kad je Isus navršio osamnaest godina, oženili su ga s Mirijam, djevicom iz roda Judina i s njom je živio sedam godina. Ona je umrla jer Bog ju je uzeo k Sebi, kako bi On mogao prići višim zadaćama koje je trebao ispuniti, te trpjeti za sve sinove i kćeri ljudi. (Pogl. 6, 6-10)

Krist u današnje vrijeme objašnjava događaje Njegovog vremena:

Ja, Krist, objašnjavam, ispravljam i produbljujem riječ:

Nisam nikada bio oženjen. U ovoj generaciji [1989.] riječ „oženjen“ ima jedno drugo značenje. Za ljude današnjeg vremena to znači sklapanje braka pred matičarom i eventualno ceremoniju u nekoj zemaljskoj crkvi, pred i sa svećenikom.

Također riječ „vjenčanje“ u duhu ima drugo značenje nego „sklapanje braka“. Vjenčanje u Duhu Božjem znači: dvoje ljudi sklapa savez s Bogom i trudi se u Bogu postati jedno. Sklapanje braka je odluka donesena prema zakonima ovog svijeta. Vjenčanje je, nasuprot tome, zavjet vjernosti s bližnjim pred Bogom u kojem se dvoje ljudi odlučuje ostvarivati božanske zakone i zajedno voditi čist i Bogom ispunjen život.

U ovoj knjizi riječ „oženjen“ znači: povezan Božjom ljubavlju. 

Isus je u duhu bio povezan sa svim ljudima i bićima, s čitavim bitkom – onako kao što Sam to Ja kao Krist. 

Kao Isus, što znači kao Sin čovječji, morao sam doživjeti i to iskustvo povezanosti sa ženskim rodom kako bih ga razumio i mogao mu pomoći. Kao Isus iz Nazareta njegovao sam duboku i čistu povezanost s tom ženom, koja je bila vrlo bliska Mojem biću. Zakon glasi: isto privlači isto. Ta je žena u svojem biću imala neke aspekte koji su po svojem titranju bili slični Mojoj duši. Preko njih mi smo bili u dubokoj komunikaciji. Osjećao sam se u njoj, a ona u Meni. Pri tome sam doživljavao osjećajni svijet ženskog principa u zemaljskoj odjeći i stoga razumio mnoge žene koje su bile sa Mnom u vrijeme Mojeg naučavanja. 

Nešto prije nego su započele godine Mojeg naučavanja isteklo je zemaljsko vrijeme toj ženi. Bog, naš vječni Otac, pozvao ju je natrag k Sebi, isto kao što je to kasnije učinio s mnogim muškarcima i ženama koji su Me slijedili. Jer u ovome je svijetu dolaženje i odlaženje duše zakonitost koja ne podliježe samovolji, već toku zakona sjetve i žetve ili Božjem zakonu svjetla.

Moj nalog kao Isusa iz Nazareta, Krista Božjeg, bio je položiti Spasiteljsku iskru u duše i ljude. Moja patnja i fizička smrt bili su znaci ljudske nepopustljivosti. Da su se Božji sinovi i kćeri iz roda Davidova odazvali pozivu Ivanovu kao i Mojem te da su vjerno slijedili Krista u Isusu, tada bi se bili priključili Božji i sinovi i kćeri iz drugih rodova i vjerno Me slijedili. Tako je mogao nastati jedan narod, koji je mogao svjesno postati narod Davidov za Kraljevstvo mira Isusa Krista. Budući da je rod Davidov, koji ima nalog Spasiteljskog djela, ostao u grijehu, Ja sam se zaodjenuo jednim dijelom njegove krivice, kao i dijelovima krivice pojedinaca iz drugih rodova. Na taj sam način mogao biti uhvaćen. I tako je započela patnja.

Da rod Davidov nije ostao u grijehu, Ja bih isto tako bio donio Spasiteljsku iskru svim dušama i ljudima; no muke i fizičku smrt na križu ne bih bio morao pretrpjeti. Tako sam trpio za sinove i kćeri ljudi jer ne ispunivši volju Božju, oni nisu postali svjesnim sinovima i kćerima Božjim.

Da je rod Davidov stajao uz Mene, cijeli događaj bio bi poprimio drugi tijek. A da je čitav židovski narod – uključivši pismoznance i farizeje – prihvatio i primio Sina Božjeg ispunivši zakon Božji, tada bi djelomična snaga bila ostala u Prasnazi. Jer tko ispunjava vječni zakon njemu potpora nije potrebna.

Odlomak iz knjige: “Ovo je Moja riječ”

Dato preko proročke riječi Gabriele

Priredila: Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s