Programirani tuđim programom jedva da živi svoj vlastiti život; on je siromašan čuvstvima i njime se upravlja. Mreža karme koja obuhvaća svijet i svjetski lanac gena

Slikovni rezultat za fotos - sjene

Fotos: Pixnio.com

Svaki čovjek je okružen svojim programskim svijetom; to je njegov fluid, to je on sam. Sve je energija i prema tome titranje. Jedno tijelo titra niže, drugo više, svako prema svome programskom svijetu.
Kada mi ljudi govorimo o duhu i materiji, tada često materiju opisujemo kao «zgusnutost». Ali zgusnutost nije jednako zgusnutost; ovisi o frekvenciji tijela. Fizičko tijelo je izraz svoje frekvencije i svoje okoline koje daju pečat obliku.


Kada je Pad počeo, bića Pada su odgovarajuće svojoj zgusnutosti živjela na stambenom planetu koji je odgovarao njihovom stanju svijesti, njihovoj frekvenciji. Kada se potom iskristalizirala grubotvarnost, ljudsko tijelo, počeo je život ljudi na ovoj Zemlji. Na Zemlji žive ljudi svih stupnjeva svijesti, dakle oni s višom i s niskom svijesti, grješnici i prosvijetljeni, dangube i radnici, zločinci i čestiti.
Tko se ne usmjerava na Božje zapovijedi i prema tome ne ide putom natrag svome porijeklu koje je božansko, oslabljuje sebe svojim vlastitim grijesima. Jedan pokušava utjecati na drugoga prema svojoj grješnosti, jer nas grijeh uvijek tjera da budemo najveći. Naši grijesi koji su naša odgovaranja, hoće se potvrditi u drugima da bi iz njih dobivali energiju. Zbog toga uvijek i uvijek iznova pokušavamo programirati svoje bližnje, to znači utjecati na njih, inficirati ih, tako da im infiltriramo svoje predodžbe. Tko dopusti da mu bližnji sugerira i da ga programira, tko dakle dopusti da mu čovjek pored njega usadi anomaliju, kao što je već spomenuto, taj može postati otuđen. Dijelom on više nije on sam, već onaj drugi.
Zbog utjecaja, manipulacije, moguće je da će onaj koji je programiran tuđim programom jedva više moći živjeti svoj život, da više neće moći iskoristiti ni impulse dana što mu pokazuju njegovo grješno za čišćenje, zato jer je njegov vlastiti životni svijet, njegov programski svijet prekriven tuđim programima tako da uvijek iznova dolaze do izražaja tuđi programi koji ga tada postojano obilježavaju. Vremenom takav čovjek postaje siromašan čuvstvima.
Zbog tih usađenih programa koji su aktivni i komuniciraju s programerom, ovaj može neprimjetno stalno utjecati na njega i upravljati njime. Aktivni tuđi programi tada postaju dio njegovog života. On misli i govori na osnovi njih. Često i ne opažajući on na tim tuđim programima izgrađuje dalje programe, koji doduše mogu biti slični njegovim životnim programima, ali koji nikada nisu njegov život.
Tko utječe na svoga bližnjeg, tko mu dakle sugerira svoja odgovaranja, taj ima voljan alat, naime svoga bližnjeg koji prisilno čini ono što hoće njegov programer. To je ovisni, što su ga drugi obilježili. On će jednog dana biti lišen slobodne volje, sve do podčinjenosti. Njegov programer ima mogućnost natjerati ga da skače i pleše pomoću niti njegovih slabosti kao lutkar svoju marionetu. Napokon, programiranome s tuđim programom malo će koristiti da optuži svog manipulatora ili da mu pokuša istom mjerom vratiti milo za drago. On će se tih kandži osloboditi samo ako svoje slabosti spozna, očisti i izgradi božanske vrijednosti i snage uz pomoć Krista Božjeg.
Negativnim utjecajem jedan je vezan na drugoga. Ako oboje s tim jednako titrajućim programima projiciraju u druge ljude svoja odgovaranja, svoje programe, svoje grješno, tada nastaje mreža karme koja takoreći tvori lanac utjecaja. Virus projekcije je dakle prenosiv na druge ljude.
Svaki usađeni tuđi program obilježava onoga koji ga je primio. On postaje sličan onome koji ga je obilježio ili – po principu odašiljanja i primanja – i dalje obilježava. Na temelju zakona «isto prilazi istome» tada će se oboje uvijek iznova susretati u ovome svijetu ili kao duše u razinama čišćenja. Njihova će se odgovaranja sudariti ili dopuniti. To u cijelosti ovisi o tome koje su druge programe oboje izgradili.
Iz svih tih procesa nastaje mreža karme koja obuhvaća svijet, u kojoj su mnogi ljudi i duše isprepleteni jedni s drugima, štoviše, jedni u druge zauzlani i zapleteni. S tim je povezan i svjetski lanac gena, jer čovjek na različite načine predaje dalje svoje gene; razmjena gena preko seksualnog čina je samo jedna od mnogih mogućnosti.
Naši ljudski programi su zabilježeni kako u našem mozgu, u našoj duši i u zvijezdama, tako i u našim genima. Preuzmemo li program nekoga drugog, tada se on isto tako odražava i u našim genima. Zbog svojih nasljednih osobina, koje mogu biti i osobine opterećenja, neka se duša npr., koja je kao čovjek u nekoj prijašnjoj inkarnaciji živjela u Europi, moguće inkarnira u Aziji, zato jer su tamo, u nekom Azijatu, aktivni dijelovi njegovih gena opterećenja koje je on prenio.
Čovjek ne može pobjeći svojoj sjeni. Bilo u koje vrijeme svatko mora prepoznati svoje grješno, bezbrojne aspekte svoga programskog svijeta, kako bi ga očistio.

Odlomak iz knjige: Ja.Ja.Ja /Pauk u mreži /Zakon odgovaranja i zakon projekcije

Dato preko proročice za današnje vrijeme – Gabriele

Priredila: Ana Jurić


Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s