Broj okretaja» ljudskog Ja određuje naš zemaljski opstanak

«Svako tijelo zvuči i titra. Broj titraja tijela je takoreći broj okretaja fizičkog tijela.
Pomislimo na motor nekog vozila: Odgovarajuće broju okretaja zvuči tijelo vozila. Slično je s ljudskim tijelom: Onako kao što čovjek u svome svijetu čuvstava i misli takoreći «turira» sa svojim riječima i mislima, odgovarajući je njegov izgled i njegovo ponašanje. Broj okretaja ljudskog Ja određuje sudbinske udarce i bolesti.
Čovjek Danas određuje svoje Sutra. Čovjek od danas može biti opet čovjek od sutra, ali s drugim tjelesnim nacrtom, upravo s onim što ga je u prethodnim inkarnacijama sam odredio i što ga je njegova duša opet donijela u drugo tijelo. Njega tada obilježavaju aktivni programi, titranje duše – «broj okretaja» duše.
Nasljedne osobine čovjeka uvijek odgovaraju unosima u duši, stanju svijesti što ga duša nosi u onostranom i što ga nosi sa sobom u svoje utjelovljenje.

Trebali bismo si češće osvijestiti: To što prilikom rastanka od svijeta kao duša uzmemo sa sobom i u onostranome ne očistimo, donosimo opet sa sobom u ovostrano. Tada ćemo kao čovjek živjeti u onim mjestima ovog svijeta gdje ljudi nose dio naših gena. Oni također začnu naše tijelo, tako da smo opet kod onih ljudi s kojima u prethodnim inkarnacijama nismo očistili to što je tada trebalo učiniti. U ovome zemaljskom životu ponovo imamo mogućnost za čišćenje.
Između duše i gena postoji uska suradnja. Naši geni ne povezuju nas samo s našim precima, s našim «rodoslovnim stablom». Opterećenje duše i nasljedne osobine koje proizlaze iz njega vežu nas i na ljude koje smo u prethodnim inkarnacijama programirali, to znači podčinili ih sebi. Privlačenje ljudi dakle daleko premašuje lanac predaka.

Nije rijetko da prilikom šetnje, prilikom kupovine, na putu do radnog mjesta – općenito na ulicama ovog svijeta – susrećemo ljude koji su nam simpatični ili nesimpatični. Ne samo naše misli, već nam pretežno čuvstva razjašnjavaju što nas povezuje s tim ljudima ili što nas vezuje za njih, ili također što su oni pokrenuli u nama npr. u nekadašnjim situacijama i zgodama.
Nije dakle slučajno da nam pogled padne na ovoga ili onog čovjeka koji u nama izaziva uzbuđenje ili nas potiče da razmišljamo. Privukle su nas jednake ili slične vibracije. One odašilju i saopćavaju nam se. To što nas povezuje ili odbija ne mora uvijek potjecati od našega bližnjeg. Moguće je da smo mi bili ti koji smo u prethodnim egzistencijama usadili u svoga bližnjeg unose koji prilikom ovog susreta počinju titrati i isto ili slično pokreću u nama.

Tko promatra sebe i analizira svoje misli i čuvstva što se u trenutku susreta pokreću u njemu, taj spoznaje što bi trebao kod sebe očistiti, dakle promijeniti, npr. od nižeg, omalovažavajućeg, u više, povezujuće titranje. Ako se naša odgovaranja pojave, a mi ne obratimo pažnju na svoje uzbuđenje, tada ćemo ovisno o okolnostima prividno nepoznatog prolaznika na cesti sresti ponovno – ako ne u ovome zemaljskom opstanku, onda kao duša u područjima duša ili u nekome sljedećem utjelovljenju. U sljedećoj inkarnaciji on nam može biti muž ili žena, dijete, rođak, prijatelj, suradnik ili pretpostavljeni, ovisno o uzroku onoga u nama što nas vezuje. Danas nam je međutim dana šansa da tu vezanost razriješimo kako bi nam duša, i duša našega bližnjeg, mogle postati slobodne.
Svatko od nas danas određuje svoje Sutra. Prolazimo li nemarno mimo onoga što nas uzbudi, što uzruja naš svijet čuvstava i misli, to može biti sjetva našeg Sutra. Mi ćemo ponovno susresti čuvstva i misli slične onome što nas je uzbudilo, možda jače izražene, prodornije i neposrednije nego danas.
Tako povećavamo i proširujemo potencijal svojih odgovaranja, svoga grješnog. Možda će on sutra obilježiti oblik našeg tijela, jer u nekome drugom obliku opstanka mi ćemo izgledati odgovarajuće svojim aktivnim unosima. Njima oblikujemo svoje tijelo, ili sa svojim dobrim stranama ili sa svojim grješnim. Isto tako vrijedi: Što nas danas uzbuđuje, čime smo danas obilježeni, to smo si jučer odredili.
Kao duša u onostranome nećemo biti drugačiji nego u ovostranom, samo nam je tijelo od fine tvari. Zračenje duše je odjeća njene inkarnacije. To što je ovdje u ovostranome, to je i u onostranome. Što nam danas u ovostranome odgovara, to će nam odgovarati i sutra u onostranom. Mijenja se samo agregatno stanje grubotvarnog tijela u finiju tvar što je zovemo duša. Naši su unosi međutim isti, jer kako drvo padne tako ostane ležati.

Svoje dobre strane i svoja odgovaranja, grješno, ne doživljavamo samo u susretu s ljudima. Kad vidimo slike ili kuće, cvijeće, kamenje, vrtove, uređaje sve do najmanjih predmeta – u nama mogu zatitrati dobre strane, ali i naša odgovaranja, grješno.

Sve što vidimo ili čujemo – kao npr. pjev ptica, glasne i oštre tonove, skladnu ili neskladnu glazbu i još više toga – pomaže nam da nađemo i spoznamo svoj fluid, svoje unose, pozitivno i negativno. Isto vrijedi za mirisanje, kušanje, pipanje. Kombinacije viđenja, slušanja, mirisanja, kušanja, pipanja, povezane s našim svijetom čuvstava, osjećaja i misli, pokazuju nam tko smo mi stvarno.
Između našeg svijeta osjetila i naših čuvstava, misli, riječi i postupaka, naših strasti, želja, čežnji i sličnog postoji stalno uzajamno djelovanje. Svijet naših osjetila utječe na naše pozitivno i na naše negativno, što se odražava u našem ponašanju koje je slika našeg karaktera. Naše ponašanje, opet, utječe na naš osjetilni svijet. Iz svih tih programa i komunikacija nastaje naše zračenje, naš fluid. To znači da naš osjetilni svijet, koji je bio i jest suodlučujući u obilježavanju našeg ponašanja, našega ljudskog karaktera, uvijek iznova potiče naše karakterne osobine.
Za nas to dakle znači: Hoćemo li spoznati svoj grješni, svoj osobni zakon, svoj zakon odgovaranja da bismo ga snagom Krista Božjeg očistili i više ne ponavljali, tada čistimo svoju dušu i svoja osjetila. Ili puštamo da nam se uzbuđenja razvijaju, dakle dalje dograđujemo svoj negativni karakter; dajući time danas svojoj duši pečat koji sutra može biti naš tjelesni oblik.

Odlomak iz knjige: Ja.Ja.Ja /Pauk u mreži /Zakon odgovaranja i zakon projekcije

Dato preko proročice za današnje vrijeme – Gabriele

Priredila: Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s