Moje će ime ostati veliko među narodima jer će iz generacije u generaciju biti sve više pravednih muževa i žena koji će prijetvornoj zmiji, koja se naziva kršćanskom, zgaziti glavu. Sve što je dano iz duha jest i ostat će istina; sve pogansko će propasti.

Citat biblijskog teksta:

5. I mnogi od pismoznanaca koji su Ga slušali htjeli su Mu postaviti zamku od Njegovih riječi, te rekoše: „Ako Ti odbacuješ žrtvovanje ovaca i goveda i ptica, u koju je onda svrhu Salomon izgradio ovaj hram za Boga, koji se već četrdeset i šest godina obnavlja?“

6. A Isus odgovori: „Proroci su zapisali: Moja kuća treba biti kuća molitve svim narodima za žrtve slavljenice i zahvalnice. Ali ste iz nje napravili klaonicu i grozotom je ispunili.

7. A dalje je zapisano: od izlaska sunca do njegova zalaska neka Moje ime bude veliko među poganima i neka Mi se prinese tamjan s čistom žrtvom. No vi ste iz toga napravili mjesto očaja s vašim krvavim žrtvama i upotrebljavate slatki tamjan samo da prekrijete težak miris krvi. Ja sam došao ispuniti zakon a ne ukinuti ga. (Pogl. 49, 5-7)


Ja, Krist, objašnjavam, ispravljam i produbljujem riječ:


Sve dok čovjek sam ne postane hram Unutarnjeg života, u koji svraća da velikome Jednom svemira posvećuje svoje mišljenje i djelovanje i pokazuje Mu zahvalu za svoj zemaljski život, potrebni su mu vanjski oblici. U kolosalnim građevinama koje on naziva hramovima ili crkvama, prinosi žrtve prema vanjskim običajima. U davnim vremenima to su bile žrtve klanjem; u današnje vrijeme [1989.] to su rituali i ceremonije, isprazno pjevanje i procesije. I u današnjoj generaciji [1989.] nisu još ukinuti ovakvi izvanjski, dijelom još poganski običaji i još uvijek se obavljaju „u ime Gospodina“. Vječnom Ocu i Meni, Kristu, sve je to grozota. 

Vječni Bog, Bog Izaka i Jakova, ne želi niti raskošne crkve niti hramove. On želi da su Njegova djeca hramovi Svetog Duha, da se čiste i da održavaju čistotu a svoje grješne misli i postupke da žrtvuju Njemu. Oni se trebaju okupljati u kući molitve, otvorenoj svim ljudima – ne samo nekolicini koji su solidarni s čuvarima nauka koji više nije Moj.

Tko poučava istinu i po njoj živi, nema što skrivati. Vrata svojih hramova i crkvi zatvara samo onaj tko širi svoj vlastiti nauk a ne vječnu istinu, koja je svima otvorena, zato što je u svakoj duši zakon, sama istina, a duša treba ponovno naći istinu da kao duhovno biće bude ponovno vječni zakon.

Tko ima uši za slušanje, neka sluša!

Tko ima oči za gledanje, neka gleda!

Tko postupa pravedno, prepoznat će mračnjaka, koji se kiti Mojim imenom – Krist –da bi ljude varao i zavodio. Tko je naučio gledati, prepoznat će kamo teče istina. On će se izjasniti za istinu i bit će s onima koji se trude živjeti prema istini.

Moje će ime ostati veliko među narodima jer će iz generacije u generaciju biti sve više pravednih muževa i žena koji će prijetvornoj zmiji, koja se naziva kršćanskom, zgaziti glavu. Sve što je dano iz duha jest i ostat će istina; sve pogansko će propasti.

Kad bude sjalo drugo sunce, Ja, Krist Božji, bit ću svjesno uzvišen – to znači, Ja, koji Ja Jesam, postat ću svijest ljudi – i bit ću vladar Kraljevstva Božjeg na Zemlji. Tada neće postojati ni pogani ni rituali. Svi će ljudi tada biti sjedinjeni u nesebičnoj ljubavi, a njihov život posvećen jer ispunjavaju zakone Vječnoga.

Riječju „tamjan“ misli se na posvećen život ljudi koji se usmjeravaju na Boga, Vječnoga. Čovjek treba svoj zemaljski život, svoje ljudske osjećaje, misli, riječi i postupke posvetiti Bogu. Tada će on čistog srca živjeti u Bogu.


Odlomak iz knjige: Ovo je moja riječ, A i Ω Isusovo evanđelje, Kristova objava koju svijet ne poznaje

Objavljeno preko proročice današnjeg vremena – Gabriele

Pripremila Ana Jurić


Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s