Velike vjerske prijevare – blaženici i sveci

Katolička i neke druge crkve proglašavaju sami između sebe blaženike i svece. Isus je blaženstva namijenio svima, a ne samo ponekim ljudima i On nikada nikoga nije proglasio blaženim.

On je poticao ljude rekavši: Ljudi ne bi trebali samo vjerovati – svatko može sam stjecati duhovna iskustva. Svatko može učiniti korake kako bi postupno sam osjetio što znači postizati blaženstvo. On je rekao “Ti trebaš”, a ne “Ti moraš”!

Crkveni ljudi su Božje učenje preokrenuli opet u svoju korist. Projicirajući kako samo oni mogu postati ili odrediti tko će postati blaženik, a vjernicima je data ta “milost” da slave, zazivaju i klanjaju se, tim od njih, stvorenim blaženicima.

Isus Krist je rekao: Samo je jedan Svet – Otac na nebu – i samo Njega treba obožavati, klanjati mu se i slaviti Ga”!

Crkveni su poglavari svu čast prigrabili sebi podučavajući ljude da se samo preko njih može doći do boga, a to znači da se prvo njima treba klanjati, prvo njih slaviti i obožavati. Koliko im je veliko licemjerstvo, besramnost  i pohlepa za vlašću i ugledom najbolje govori činjenica da među sobom proglašavaju svog zemaljskoga “svetog oca”, znači zemaljskog od ljudi obožavanog boga .

Njihovo učenje u sebi ima za njih važnu premisu: “uvijek – prvo mi”!

i to učenje je u čitavom njihovom djelovanju – praksi – posvuda prisutno i vidljivo! Bog se uvijek usput spominje i to kao projekcija njihovog crkvenog boga koji s istinskim Bogom nema ništa.

Da bi zasjenili Boga pred narodom izgradili su  i izgrađuju pompezne crkve – stanuju u otmjenim zdanjima i odajama i oblače se kao kraljevi – sve kako bi u vanjštini impresionirali svoje vjernike i svijet.

Kakve su im gozbe dok narod gladuje najbolje se vidi na njihovim podbradcima i trbusima – narodna izreka kaže: “žive kao bogovi”.

I teško je običnom smrtniku da to sve vidi, prepozna, a kamo li da  shvati i povjeruje!

Zar to nije zločin prema nedužnim ljudima koji su stoljetne žrtve teološke zavjere.

Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s