Započeo rat vatikanskih knezova! Da li je to početak propasti Katoličke crkve?

Kraljevstvo koje je u sebi podvojeno osuđeno je na propast!

Isus iz Nazareta

Kardinal Marc Ouellet na čelu je moćne vatikanske biskupske kongregacije koja je, tome nedugo, svojim otvorenim pismom optužila nadbiskupa Carla Mariju Vigana, bivšeg vatikanskog veleposlanika u SAD-u, za klevetu i sramoćenje pape Franje. Kanađanin Ouellet, koji predvodi moćnu vatikansku Biskupsku kongregaciju, objavio je odgovore Vatikana na Viganovu izjavu od 26. kolovoza u kojoj Vigan optužuje brojne aktualne i bivše vatikanske i američke crkvene dužnosnike da su zataškali zlodjela bivšega 88-godišnjeg nadbiskupa Washingtona Theodorea McCarricka. No, najvjerojatniji razlog oštre reakcije Vatikana je zasigurno tvrdnja Vigana da su Papi zločini kardinala McCarricka bili već godinama poznati, ali da on ništa nije poduzeo u vezi tog nedoličnog McCarrickovog seksualnog ponašanja prema odraslim sjemeništarcima čime je, doduše indirektno, Vigano Papu okrivio za krivično zataškavanje zbog čega bi Papa morao dati ostavku.

Uostalom, McCarrick je u srpnju postao prvi kardinal koji je morao podnijeti ostavku na dotadašnju dužnost u vodstvu crkve i to tek nakon što su mu odvojene istrage pokazale da su optužbe za spolno zlostavljanje šesnaestogodišnjeg mladića vjerodostojne.

Papa Franjo sve do sada odbija svaki odgovor na optužbe, no umjesto njega reagirala je moćna vatikanska Biskupska kongregacija i to s ciljem da dokaže kako su “tada ipak bili poduzeti koraci koji ukazuju na reakciju Crkve na nesklad s aktualnim pristupom Crkve ovakvim problemima”.

Biskupska kongregacija, odnosno, Ouellet pobija u svojem pismu sve Viganove optužbe i to točku po točku. Kaže da je Vigano, koji se već podulje vrijeme skriva od duge „osvetničke“ crkvene ruke, optužbe iznio isključivo putem konzervativnih katoličkih medija koji su tradicionalno antagonistički orijentirani prema Papi. Quellet ne navodi niti jedan vjerodostojan argument koji bi pobijao samu optužbu nego umjesto toga operira već oprobanom crkvenom klevetničkom praksom i zahtjeva od Vigana i njegovih pristaša: „Izađite iz skrovišta u kojem se krijete, pokajte se za pobunu i umjesto neprijateljstva koje gajite prema Svetome Ocu ponovno izgradite prema njemu bolje osjećaje”. Ovaj kratki opis aktualnih događaja u Vatikanu ukazuje na sve drugo samo ne na jedinstvo Papinog katoličkog koncerna i otkriva javnosti otvoreni rat između dviju neprijateljski raspoloženih stranaka u Katoličkoj crkvi. Pitanje nije više da li će, nego kada propasti kraljevstvo koje je Isus Sotoni odbio, a Katolička crkva objeručke prihvatila.

Komentar na aktualne događaje u Vatikanu

Stoljećima je crkveni koncern, kojem je samozvani „sv.- otac“ Papa na čelu, obmanjivao ljude i držao ih glupima, kako bi ih vjerski podjarmio u svrhu poslušnog plaćanja crkvenog harača. Međutim sve očiglednije je, pogotovo nakon ovog otvorenog sukoba crkvenih knezova u Vatikanu, kako ljudi sve više prepoznavaju Instituciju na čelu s Papom kojoj su puna usta imena Isusa Krista i koja obmanjuje ljude da je ona jedina legitimna nasljednica Isusa Krista. Ljudi sve više spoznaju da je ona u stvarnosti prezrela Kristovu baštinu te svojim naukom, a još više svojim djelima i to neprekidno sve do danas izrugivala i ismijavala Krista.

Ljudima je sve očiglednije da Katolička crkva na čelu s Papom svakodnevno iznova pribija Isusa Krista na križ jer čini suprotno od onoga što je On htio. Ljudi sve više prepoznavaju Papinsku instituciju, Katoličku crkvu, koja je do vrha puna nevinom krvlju i zločinima, posebno seksualnih nad djecom, umjesto dobrih djela u smislu Deset zapovjedi i Govora na gori Isusa Krista, odnosno, umjesto životom po uzoru Nazarećanina. Ne liči li današnje vrijeme na vrijeme kada je Isus iz hrama u Jeruzalemu istjerao trgovce životinja za žrtvovanje riječima: «Moj dom treba biti dom molitve svih naroda! Vi ste međutim od njega učinili razbojničku špilju!» (Mk 11,17)

Bez straha gospodo biskupi: Ne želi Vas nitko ni na koji način istjerati iz Vaših raskošnih špilja i palača. Možete spokojno tamo ostati i vjerovati što god hoćete – jer se vjera ne može dokazati. Možete također i dalje dopuštati da Vam za to plaćaju oni kojima se sviđaju Vaše ceremonije i rituali što potječu iz poganstva, oni koji hoće i nadalje štovati kosti umrlih i kipove navodnih «svetaca». Na ovo sve upozorio je i Ivan apostol u svojoj objavi – Apokalipsi, koja je sastavni dio Biblije riječima: „Izađi moj narode iz nje kako ne bi imao udjela u njezinim zločinima.

Je li rat knezova u Vatikanu najavljuje vrijeme u kojem će se konačno rehabilitirati ime Isusa Krista, najvećeg Božjeg proroka svih vremena, koji je na križu postao našim Otkupiteljem, koji je uskrsnuo i koji opet dolazi u duhu, a kojeg vatikanska crkva još uvijek drži pribijenog na križu?

Unatoč svim progonima tijekom povijesti, unatoč inkviziciji i istrebljenju svih «heretičkih pokreta», i unatoč «modernoj» inkviziciji naših dana – sljedbenici Isusa Krista su u sva vremena bili prisutni pa tako i danas! Nastupaju kako bi rehabilitirali Isusa Krista. To su slobodni kršćani koji idu stopama slobodarskog mislioca Isusa iz Nazareta; koji Njegov Govor na Gori ne smatraju utopijom, već jedinom realnom prilikom koja danas još preostaje čovječanstvu. I upravo jer im Isus Krist leži na srcu, jer je On naš nebeski prijatelj i naš božanski brat, Otkupitelj svih ljudi i duša, oni ne žele više trpjeti institucionalno crkveno zloupotrebljavanje Isus Kristovog imena za nešto sasvim drugo. Dnevni napisi i medijski prilozi svjedoče o sve očitijoj i nezaustavljivoj rehabilitaciji Isusa Krista i njegovog slobodnog kršćanstva bez religija, svećenstva i rituala.

Stoga, svećenici, biskupi, kardinali i „sv. – otac“ Papa:

Spokojno uživajte i dalje svoje milijarde vrijedno bogatstvo, gomilajte i dalje svoje akcije, udjele u fondovima i nekretnine svoga crkvenog koncerna, dok više od jedne milijarde ljudi gladuje – ali onda bi bilo pravedno da se više ne nazivate «kršćanima»!

Punite i dalje svake godine milijardskim uplatama poreznih platiša državnim subvencijama svoje kese, za sve i svašta, uključujući i svećeničke i biskupske plaće, dok u narodu milijuni pate od siromaštva, sve dok porezni platiša to trpi i vama podčinjeni leminzi u vladi to dopuštaju – ali se onda više ne zovite «kršćanima»!

Širite spokojno i dalje «socijalnu bajku» da bi se socijalni sustav urušio kad ne bi bilo crkve, premda sve javne crkvene ustanove u skoro 100 postotnom iznosu financiraju država i korisnici. Ali se onda nemojte zvati «kršćanima» – jer bi u to spadalo i ispunjavanje osme Zapovijedi.

Opravdavajte i dalje ratove i sudjelovanje u ratovima i ako je moguće također obmanjujte nove udovice vojnika da je Božja volja «braniti Hrvatsku u Afganistanu» – ali se nemojte zvati «kršćanima»!

Uvjeravajte i dalje vjernike da postoji «vječni pakao» i «Bog koji kažnjava», bacajte ih time u duševne muke i otuđujte ih od našega nebeskog Oca koji je jedino ljubav – ali se tada zovite «katolicima», ali nikako više «kršćanima»!

Tvrdite spokojno i dalje u svojim zbirkama dogmi da «nitko izvan katoličke crkve, niti poganin, niti Židov niti nevjernik» ne može steći vječni život, nego dospijeva u «vječni pakao, … koji je pripremljen vragu i njegovim anđelima». (Neuner/Roos, redni broj 381). To je Vaše ophođenje i Vaše katoličko prijeteće ponašanje, ali nije kršćansko.

Diskriminirajte i dalje žene sve dok one to podnose – ali se više nemojte zvati «kršćanima»!

Štitite i dalje oskvrnitelje djece u redovima Vaših klerika, premještajte ih iz župe u župu sve dok jednom cijela sela i gradovi ne istupe iz crkve jer im je došlo do grla i to ne žele dalje gledati – ali se molim više nemojte zvati «kršćanima»!

Zadovoljavajte se spokojno i dalje time što mnogi bez etike, bez morala, bez pristojnosti, stila i ponašanja, kao članovi Vaše crkve čine nepodopštine i prijevare u društvu – ali ne dopuštajte da se oni nazivaju «kršćanima»!

I dalje prezirite učenje aktivne vjere koju nam je donio Isus Krist („Tko čuje ovo Moje učenje i postupi po njemu, razuman je čovjek…»), objavljujte i dalje svoj poganski sustav dogmi, svoje sakramente i rituale. Zovite se i dalje «katolicima», to Vam nitko ne osporava. Ali se onda nemojte zvati «kršćanima»!

Odobravajte i dalje zvjerske okrutnosti nad životinjama koje se danas čine u laboratorijima za pokuse i u masovnom uzgoju životinja – ali se onda više nemojte zvati «kršćanima», jer je Isus iz Nazareta bio prijatelj životinja.

Poštovani čitaoci, budući da se o svemu ovdje spomenutom radi o stvarima od javnog interesa, naše je više od dužnosti da o ovome svemu informiramo javnost.

Autor: Moris Hoblaj

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s