Za vrijeme punog Mjeseca energije Mjeseca pojačano djeluju na spolne organe muškarca i žene, a također i na spolne organe životinja koje imaju djelomične duše.

Harmonija i disharmonija
izlaze iz čovjeka,
također u carstvima prirode.
Djelatnost kvanta u carstvima prirode

Fotos: hfwu.de

Kako čovjek misli i živi, tako on utječe na svoju okolinu. Njime upravljaju protivne snage i on je izložen njihovoj samovolji sve dok se ne odreče negativnog, vezanog za svijet, težnje za samopotvrđivanjem, u korist svih ljudi i nesebično ne donese dobro u svijet.
Duša je u ljudskom tijelu da negativno preda vječnom zakonu na preobrazbu, tako da duša i čovjek dospiju u višu duhovnost i tako pridonesu pozitivnom životu u svijetu.
Duhovni život očituje se i u duhovnim djelomičnim snagama koje tada nisu samo aktivnije već djeluju u većoj količini i u čovjeku, naročito u području nevidljivom za čovjeka.
Duhovne djelomične snage, pola duha, pola materije, dakle kvanti, također su plodonosne snage. One pridonose, među ostalim, i rastu čovjeka, a prije svega rastu u carstvima prirode. One pomažu razvoj života i proces sazrijevanja cjelokupne prirode.


Ako su ove životne energije u suglasnosti sa Zemljinim magnetskim poljem i magnetskim strujama, tada nastaje spokojan i zdrav rast. Životni oblici carstava prirode ne obolijevaju, plodovi polja i šuma su zdravi, biljke bujno cvatu. I materijalne elementarne snage vatra, voda, zemlja i zrak mogu na taj način harmonično sudjelovati i u prirodi poticati zdravo poravnanje.
Ako je harmonija tih snaga poremećena, tada prirodna carstva obolijevaju, a također i čovjek, budući da je on tijelo prirode.
Harmonija i disharmonija izlaze iz čovjeka.
Ponašanje čovjeka prema carstvima prirode, prema cijeloj Zemlji i na kraju krajeva prema beskonačnosti, odražava se i u svakom pojedinom čovjeku. Ako čovjek oskvrnjuje Zemlju i prirodna carstva, tada on zahvaća u redoviti tok, u Božju zakonitost. Budući da je u cijeloj beskonačnosti sve međusobno usklađeno – veliko djeluje na malo i malo na veliko – sve je međusobno magnetski povezano. To uzrokuje postojanu razmjenu energije i postojani tok energije.
Ako se to energetsko uzajamno djelovanje ometa, tada se to odražava ondje gdje smetnja izlazi. Ako se s ishodištem na Zemlji ometa cjelokupni Sunčev sistem, zato jer Zemlja više nije u harmoniji sa zvijezdama, tada se to opet odražava na i u Zemlji: Poremećeno je parenje životinja, izumiru biljke, nastaju druge vrste, kamenje i minerali postižu odgovarajuće zračenje, a ljudi koji su vezani za materiju, stradaju isto tako zbog toga. Sve je u međusobnoj komunikaciji.
Za vrijeme punog Mjeseca npr. duhovne djelomične snage – koje su po svom intenzitetu jednom duhovne, pa opet materijalne – djeluju pojačano na sjeme i sveukupne biljne vrste koje u stanovito vrijeme cvatu, rastu ili sazrijevaju. Ako je uzajamno djelovanje na Zemlji prema zvijezdama poremećeno, tada i u vezi s tim nastupaju smetnje u i na Zemlji i u čovjeku.
Za vrijeme punog Mjeseca energije Mjeseca pojačano djeluju na spolne organe muškarca i žene, a također i na spolne organe životinja koje imaju djelomične duše.
Ako snage muškarca, žene i životinja koje imaju djelomične duše nisu u harmoniji i harmoničnom uzajamnom djelovanju sa zračenjem Mjeseca, tada posljedica mogu biti anomalije pri porodu ili izopačene misli želja, npr. istospolna aktivnost.
Svaki čovjek biva u svakom trenutku opomenut da se obrati. To znači da preko savjesti ili impulsa svog duha zaštitnika on dobiva opomene da svoj život oblikuje duhovno, da misli pozitivno i da postane nesebičan. Time se energije u čovjeku mogu harmonizirati i zatim ponovno komunicirati s vječnim, kozmičkim energijama. Komunikacija s kozmičkim harmoničnim snagama tada u čovjeku i na Zemlji razvija mir, harmoniju i ljubav.
Tko u svemu što živi prepoznaje božansku snagu i tko se može osjećajno unijeti u život i u životu spozna dio sebe, taj će svoj život oblikovati pozitivno i na taj način nesebično pristupati svome bližnjem i u svim životnim oblicima prepoznavati svoj život. Tko u prirodi spozna sebe, budući da je čovjek prirodno tijelo, taj će postupno i prema svome bližnjem biti prijazan, ljubazan i dobronamjeran.
Tko točno promatra prirodu, taj spoznaje da je ona dio njega samog.
U prirodi čovjek može spoznati svoj život, kako pozitivni, život Bogu po volji, tako i negativni, sebični život. Priroda pokazuje čovjeku kakav treba biti ili kakav je.

_____________________________________________________

Odlomak iz knjige: “Uzrok i nastanak svih bolesti”

Dano preko Gabrijele, proročice za današnje vrijeme

Za one koji žele više saznati – knjiga se može naručiti internetom: http://www.rijec.com.hr ili tel. 098/9425-777

Pripremila: Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s