Apsolutni zakon

Tko u svojim mislima sudi o nekom od ljudi oko sebe, jer smatra da je bolji od svoga bližnjeg, taj je prije još gori. To što želi sakriti u svojim mislima, to on jasno izlaže svojim atributima i svoju neiskrenost prikazuje vidljivo pravome mudracu. Jedan govori slatko, a misli kiselo i pokazuje se kao lukavac koji prima svoje vlastite udarce. Ljudi, obilježeni neiskrenošću, šuljaju se uokolo, lukavi su, žele sve oslušnuti, da bi se zatim uzdigli iznad ljudi oko sebe, dok o njima govore slatko – zapravo kiselo – i omalovažavaju njihov život i opstanak.
Iskreni, koji sve oslovljava jasno i neosobno, nije ponosni, oholi. Čestiti ljudi su iskreni, jasni ljudi koji su dalekovidni.

Uzdignuti, ljudi koji sebe pokazuju, dakle ljudi koji si umjetno nameću visok položaj, su nejasni ljudi koji svoju tjeskobu skrivaju tako što govore mnogo o sebi, uslužno i marljivo rade. To su vlastoljupci i ljubomorni koji imaju malo unutarnjega života – ali utoliko više izvanjskoga sjaja.


Ljudi okrenuti prema vani traže izvanjski sjaj i stvaraju sebi ono što masa ljudi nema: bogatstvo. To su ljudi grube strukture koji se i prerušavaju i zaogrću u purpur, zlato, baršun i svilu da bi prekrili ono što jesu: grubi, vlastoljubivi, ljubomorni, zavidni i netolerantni.
Svejedno čime se čovjek nastoji sakriti – čovjekova iskaznica je uvijek njegovo mišljenje, govor i činjenje; i onda kad se ponaša intelektualno i razmeće znanjem i ukrašava riječima koji finom čovjeku nisu svojstveni, jer on je fin te se tako i ponaša – plemenito. Riječi plemenitoga sadrže sjaj nutrine, jer i njegovo osjećanje i mišljenje nosi sjaj svijetlih svjetova.

Ovo i drugo učio sam Svoje apostole i učenike. Stalno je međutim prethodila opomena: Tko sudi o svojim bližnjima i osuđuje ih, gori je od onoga koga je osudio.
Pouke iz Apsolutnoga zakona i iz kauzalnoga zakona te daljnje slikovite upute davao sam Mojim apostolima i učenicima da ponesu na svoj životni put – za samospoznaju i spoznaju. Jer tko spozna sebe samoga i spoznato očisti, taj postiže sposobnost razlikovanja dobra od zla.

________________________________________________

Odlomak iz knjige: Velika kozmička učenja ISUSA 
iz Nazareta

Svojim apostolima i učenicima
 koji su mogli shvatiti

Dato preko proročice za današnje vrijeme – Gabrijele

________________________________________________

Priredila: Ana Jurić

________________________________________________

Knjigu je moguće naručiti na:

Multimedijski centar Riječ – Zagreb 098/9425-777

Tvrdi uvez, 292 str.

Knjiga sadrži  Apsolutna znanja za sve što bi čovjek trebao znati o sebi, zemaljskom i kozmičkom životu

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s