Ako pogledamo u naš svijet, bez rezerve možemo reći: ljudi ne žive ni po Deset Božjih zapovijedi kao ni po Očenašu. Vjernici su u sljedbi svojih institucionalnih propovjednika upravo Očenaš ponizili u molitvu za verglanje.

Isus iz Nazareta nas je poučavao Govor na Gori. Da su ljudi svih generacija shvatili ozbiljno Njegovu poruku, Zemlja bi bila miran, zdrav, rajski planet, a ljudi bi međusobno bili miroljubiva braća i sestre jer bi ispunjavali životne principe: jednakost, slobodu, jedinstvo, bratstvo, odnosno sestrinstvo te pravednost. No većina ljudi svih generacija slušala je institucionalne propovjednike, koji su Govor na Gori nekada okarakterizirali kao utopiju, a to čine i sada.

Isusov Govor na Gori ipak moramo gledati kao cjelinu. Moramo naučiti razumjeti riječi jer, kao što je već izloženo na drugom mjestu, riječi su ljuske u kojima su značajni sadržaji. U Isusovu Govoru na Gori nalazi se Deset Božjih zapovijedi, danih preko Mojsija, te Očenaš, nebeska molitva Isusa, Krista.

Crkvene institucije su izvadile Deset Božjih zapovijedi iz Govora na Gori a isto tako i Očenaš. Ako se oboje, Božje zapovijedi i Očenaš, ne dovedu u sklad s cjelokupnim Govorom na Gori, onda se Božje zapovijedi i Očenaš pojedinačno prikazani jedva mogu ispuniti. Jer Božje zapovijedi podudaraju se s učenjem Govora na Gori; a sadržaj Očenaša odražava cijeli Isusov Govor na Gori.

Ako pogledamo u naš svijet, bez rezerve možemo reći: ljudi ne žive ni po Deset Božjih zapovijedi kao ni po Očenašu. Vjernici su u sljedbi svojih institucionalnih propovjednika upravo Očenaš ponizili u molitvu za verglanje.

Odlomak iz knjige “Novo doba Krista Božjeg” proročice Gabrijele

Pripremila: Ana Jurić

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s