ODBORU ZA LJUDSKA PRAVA UJEDINJENIH NARODA

ODBORU ZA LJUDSKA PRAVA UJEDINJENIH NARODA
na čelu sa jordanskim princomZeid Ra’ad Zeid al-Hussein
as UN High Commissioner for Human Rights

Adresa:
OHCHR in New York
Room S-1310, 13th floor
Secretariat Building, 
UN Headquarters 
New York, NY 10017 USA
Email:
 newyork@ohchr.org

Datum, 03.09.2014

A P E L

krovnoj organizaciji za ljudska prava UN-a na čelu sa uvaženim jordanskim princom Zeid Ra’ad Zeid al-Hussein as UN High Commissioner for Human Rights, koja svojim visoko rangiranim međunarodnim statusom, svojom obvezom, autoritetom i dužnošću štiti kršenje ljudskih prava – da se sa svim raspoloživim sredstvima, javno i konkretno zauzme za zaštitu djece čitavog svijeta koji su ugroženi od strane vjerskih nauka. (nekih kršćanskih– naročito katolički nauk, ali i nekih drugih svjetskih religija).

Obrazloženje:

Transparentno i legalno neke vjerske konfesije putem svojih vjerskih nauka vrše obavezna novačenja djece putem krštenja ili nekim drugim metodama. Sve je to posljedica stoljetne tradicije kojom se narod uvjerio da je to Božja volja, koju vjerske institucije kao “zemaljski zastupnici” provode u djelo (primjer: Katolički nauk i njihova praksa krštenja dojenčadi).

Daljnji korak takvog novačenja djece je odgojno obrazovna indoktrinacija u državnim školama. Sve to u raznim državama i kod raznih religija pod zajedničkim nazivnikom “zaštita moralno etičkih vrijednosti određenog vjerskog naučavanja” uz obavezno naglašavanje zaštite nacionalnih interesa.

Stoljetna seksualna i mnoga druga zlostavljanja djece i mladeži od ljudi koji zastupaju i provode vjerske nauke, tek razvojem slobodnih medija i naročito odvažnih novinara istraživača u svijetu, pokazala su svu razornost i opasnost u kojem se nalaze djeca u mnogim dijelovima svijeta.

Zabrinjavajuće je da se to sve događa u zemljama koje slove kao visoko razvijene demokratske zemlje, gdje se “poštuju i provode ljudska prava”.

Logički je postaviti pitanje: Tko je formirao i formira etičke i moralne načine razmišljanja ljudi (djece) i naroda i tko uči ljude (djecu) da često negativno ponašanje, koje je protiv svakog života, opažaju kao pozitivno postupanje i oponašaju ga?
Tko školuje i odgaja ljude (djecu) i uči ih vrijednosti ili bezvrijednosti, koje oni konačno i zastupaju? Odakle dolaze jako rasprostranjene besavjesnosti i neodgovornost prema ljudima?
Tko već 1700 godina izigrava etičko – moralnu instanciju i do danas brani kao hvalevrijednu tradiciju? I tko dopušta da mu se za sve to plaća u milijardama eura, dolara ili drugih valuta? Tko??? (primjer: Katolička crkva)
Tko je u proteklih 1700 godina argumentirano upozoravao na opasnosti vjerskih nauka na živote ljudi ? Tko su bili ljudi, muškarci i žene, koji su imali i danas imaju moralno etičke hrabrosti da javno istupe i upozore čovječanstvo na nelogičnosti i opasnosti vjerskih nauka? Može se reći da su ti dobri poznavaoci vjerskog života bili rijetko odvažni teolozi, filozofi, humanisti, proroci i drugi, gdje su neki i pod cijenu svog života upozoravali na opasnosti interesno modificiranih nauka?

Zašto su upravo djeca meta vjerskih institucija potpuno je jasno! Nejasno je samo kada će se ovaj ozbiljan problem početi ozbiljno rješavati!

Z A H T I J E V

Peticijom koja je tek započela apelira se na izabrane predstavnike – Odbora za ljudska prava UN-a bez obzira na ev. vjersku ili političku pripadnost da odmah poduzmu mjere stvaranja uvjeta, kako bi se zaštitili milijuni djece po čitavom svijetu i to:

Otvoriti i potaknuti javni dijalog na svjetskoj razini o kršenju ljudskih prava nad djecom od strane vjerskih institucija, čiji nauk ignorira i ne priznaje temeljne vrijednosti ljudskih prava.
Potaknuti izradu novih dokumenta o ljudskim pravima na svjetskoj razini o zaštiti djece, koji će biti obvezujući bar za sve zemlje koje sebe ubrajaju u demokratska društva. I to na način da se djeci omogući, da tek po svojoj zrelosti mogu odlučiti kojoj vjeri žele pripadati.
Javno osuditi zloupotrebu (manipulaciju, indoktrinaciju) dojenčadi, djece i mladeži od strane vjerskih institucija na svim kontinentima.
Odmah zaustaviti novačenja djece već prilikom rođenja (krštenje i drugi oblici) od strane vjerskih institucija.
Vjeronauk, vjerska učenja i sva vjerska obilježja zabraniti u državnim školama i preseliti ih u vjerske objekte.
Kazneno goniti sve počinitelje seksualnog genocida nad djecom, bez mogućnosti kaznene zastare. Kazneno goniti visoko rangirane crkvene dužnosnike, koji su desetljećima, pa i stoljećima prikrivali zločine.
Založiti se da vjerski velikodostojnici podliježu kaznenom progonu za počinjena djela, kao i svaki drugi građanin. Do sada su vjerske institucije jednostrano sebi osigurale imunitet tvrdnjom da su božji zastupnici i time “nepogrešivi”.

Na web portalu (http://internationalanswer.com/petition-for-children/) pokrenuta je međunarodna peticija kao podrška ovom Apelu. Rezultati će naknadno biti dostavljeni na Vašu adresu. Više objašnjenja, informacija i argumenata u vezi Apela možete pronaći na: http://internationalanswer.com

U nadi da ćete prepoznati svu ozbiljnost opasnosti i patnje u kojoj se djeca već nalaze i kakve su to posljedice (u prošlosti i sadašnjosti) za pojedince i narode, vjerujemo u Vašu osjetljivost, pravednost i odlučnost da pokrenete ono što se već stoljećima provlači iz generacije u generaciju. Ovo nije apel protiv vjere ljudi u Boga, ovo je apel protiv zloupotrebe vjere u ime Boga. Šutnja nas ne oslobađa odgovornosti!
Naknadno ćemo dostaviti rezultate Peticije.

S poštovanjem!

Udruga David, udruge, mediji kao i svi slobodno misleći ljudi
svijeta koji će se priključiti ili podržati ovaj Apel

http://internationalanswer.com/petition-for-children

/http://internationalanswer.com

info@internationalanswer.com

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s