Njemačka Katolička crkva obeštetila 1380 žrtava pedofilije

Index.hr

Piše: Hina
utorak, 22.4.2014
NJEMAČKA katolička crkva već je obeštetila 1380 žrtava seksualnog zlostavljanja, rekao je u intervjuu za sutrašnje izdanje francuskoga katoličkog lista la Croix msgr. Stephan Ackermann, trierski biskup.”Počeli smo s procesom obeštećenja. Dosad je isplaćeno 1380 žrtava. Ovo je jedinstveni potez u Njemačkoj i ne postoji ni u jednoj drugoj društvenoj grupi ili instituciji”, rekao je Ackermann kojega je Njemačka biskupska konferencija zadužila da rasvijetli slučajeve seksualnog zlostavljanja čije je objelodanjenje 2010. pokrenulo velik skandal u zemlji.

Ukupan broj maloljetnih žrtava pedofilije koju su počinili svećenici ili redovnici u Njemačkoj nije poznat. Crkva je svakome od njih ponudila 5000 eura, no neki smatraju da je ta svota premala.

Tijekom 2010. više od 180.000 vjernika napustilo je njemačku Katoličku crkvu, što je 40 posto više nego prethodne godine, piše list.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s