‘Zašto’ – Dokumentarac | 2009.|

Objavljeno

20. Sij 2014.

Ana je provela preko pet godina u Psihijatrijskoj ustanovi Lopača, u koju su je kao šesnaestogodišnjakinju smjestili roditelji kako bi je “izliječili” od homoseksualnosti. Kad je navršila 18 godina u toj su je ustanovi zadržali iako im Ana nije dala, kako to zakon propisuje, pisano odobrenje. Ono što se događalo u Lopači pod stručnom palicom ravnateljice dr. Mirjane Vulin i dr. Radomira Rakuna nalik je scenariju horor filma.
Anu su vezali, drogirali lijekovima, bacali u samicu, lažirali nalaze da je narkomanka kako bi imali kakvo – takvo opravdanje da je zadrže. Ana je prvi put puštena na slobodu kada je doktorici Vulin rekla da je izliječena i da više ne voli cure….

Redateljica i scenaristica
Ljubica Janković Lazarić
HTV 2009.

Jedna misao o “‘Zašto’ – Dokumentarac | 2009.|

  1. Imala sam priliku upoznati Anu jer smo skupa radile cura je prelijepa i predivna osoba bez imalo zlobe svatko ima pravo na svoju seksualnu orjentaciju i svoj život.TKO SAM JA DA NEKOME SUDIM! Ovo što je proživjela je strašno.Ana sve najbolje ti želm u životu.

    Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s