MONSINJOR PREVARANT Glavni računovođa Vatikana donacijama vjernika otplaćivao kredit

NOVE OPTUŽBE

Autor: Portal Jutarnji.hr

21.01.2014.

Scarano je nakon uhićenja u lipnju 2013. suspendiran i stavljen u kućni pritvor zbog lošeg zdravlja.

RIM – Vatikanski monsinjor Nunzio Scarano, kojem se već sudi zbog pokušaja tajnog unošenja 20 milijuna eura iz Švicarske u Italiju, danas se suočio s novim optužbama prema kojima je koristio račune u banci Vatikana radi pranja novca.

VEZANE VIJESTI

Vijesti

Financijska policija gradu Salernu na jugu Italije priopćila je da su računi monsinjora korišteni za prebacivanje milijuna eura fiktivnih donacija iz offshore kompanija. Vjernike je, kako piše BBC , vabio da uplaćuju novac za izgradnju hospicija u Salernu, no uplate je zapravo koristio za otplaćivanje kredita kojim je kupio jedno zemljište.

U današnjoj mu je akciji na raznim bankovnim računima blokirano oko 6,5 milijuna eura, a blokiran mu je i luksuzni stan u Salernu. Uhićen je još jedan svećenik, a izdane su i tjeralice za još dvjema osobama.

Scarano je 20 godina radio kao vatikanski računovođa, a nakon uhićenja u lipnju 2013. suspendiran je i stavljen u kućni pritvor zbog lošeg zdravlja.

http://www.jutarnji.hr/uhiceni-monsinjor-scarano-oprao-milijune-eura-u-vatikanskoj-banci-radio-je-20-godina-/1157040/

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s