‘Gay parovi postavljaju nove izazove koji su za nas često teško shvatljivi’

Večernji list

Autor:
Silvije Tomašević

Objava: 4.1.2014

Na edukativnom planu gay parovi postavljaju danas nove izazove koji su za nas često teško shvatljivi, kazao je Papa Franjo u razgovoru s redovničkim poglavarima koji je održan 29. studenog, a danas ga objavljuje isusovački časopis Civiltà Cattolica. Na koncu opširnog teksta s toga razgovora u kojem je Papa govorio o redovnicima najavivši kako će ova biti godina posvećena redovnicima, spomenuo je i neka svoja iskustva iz Buenos Airesa oko pripremanja za susrete s mladima, djecom, vezano za odgoj.

“Prisjećam se slučaja jedne djevojčice koja je bila tužna i na koncu mi je povjerila kako je zaručnica njezine majke ne voli”, ispričao je Papa. I postotak mladih koji pohađaju školu i imaju rastavljena roditelje je velik. Situacije u kojima danas žive mladi postavljaju pred nas nove izazove, rekao je Papa i naglasio kako su oni “pokoji puta za nas teško shvatljivi. Kako namjestiti Isusa tim momcima i djevojkama? Kako namjestiti Krista generaciji koja se mijenja?”, pitao je Franjo. “Potreban je oprez kako se njima ne bi pripisalo cjepivo protiv vjere”, objasnio je Papa Franjo. Te njegove riječi su talijanski mediji na svojim web stranicama ocijenili kao “otvaranje prema homoseksualnim osobama”.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s