Kakva ironija! Željka Markić našla je govoriti o demokraciji, diskriminaciji i pravima!?

Index.hr

Piše: R.I

 

Kakva ironija! Željka Markić našla je govoriti o demokraciji, diskriminaciji i pravima!?

Foto: Hina

NAKON što su hrvatskim građanima oduzeli 48 milijuna kuna, nakon što su se jasno opredijelili protiv homoseksualaca diskriminirajući ih javno, tražeći sve moguće zabrane za njih, sada su odjednom i oni protiv diskriminacije?! Za demokraciju i za nečija prava?!

Naime, na press konferenciji udruga “U ime obitelji” pozvala je ministra Bauka da prestane diskriminirati hrvatske državljane koji žive izvan Hrvatske, te poručila kako je saborskim zastupnicima poslala pismo u kojemu ih traže da ne podrže promjene Ustava vezane uz referendumsko odlučivanje jer je to “korak unatrag u odnosu na stečena prava birača za referendum o pristupanju RH Europskoj uniji kada je ukinuta kvota izlaznosti od 50%.”

U pismu između ostaloga poručuju saborskim zastupnicima “da se nastave zalagati za demokratsko pravo birača na izravnu demokraciju i ukidanje svakog oblika diskriminacije prema hrvatskim državljanima koji žive izvan Republike Hrvatske.”  Također, pojašnjavaju da su, primjerice, birači u BiH diskriminirani jer ih ima 250 tisuća, a samo se u četiri grada može glasati pa neki moraju putovati i po stotine kilometara kako bi glasali.

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s