ZANIMLJIV IZBOR Izraelski premijer Benjamin Netanyahu Papi poklonio knjigu ‘Počeci inkvizicije’

Jutarnji list

Autor: Karmela Devčić

Od Pape je zauzvrat dobio ploče s isklesanim likom Svetog Petra

Irazelski premijer Benjamin Netanyahu za službenog je boravka u Rimu jučer posjetio i Vatikan. Tom je prilikom papi Franji poklonio knjigu “Počeci inkvizicije u Španjolskoj u 15. st.”, autor koje je njegov otac Benzion Netanyahu, javlja izraelski Haaretz.

Povjesničar Netanyahu umro je lani, u 103. godini. Većinu svoje akademske karijere proveo je u Sjedinjenim Američkim Državama, specijalizirao se za modernu židovsku povijest.Premijer Netanyahu na knjizi je ispisao posvetu: “Njegovoj Svetosti papi Franji, velikom čuvaru naše zajedničke baštine.”

Od pape je zauzvrat dobio ploče s isklesanim likom Svetog Petra.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s