Iza referenduma o braku zapravo se krije stranka Hrast

tportal.hr

Autor: tportal.hr/GONG

Datum objave:
24.11.2013

PRAVA POZADINA

Foto: Patrik Macek/PIXSELL / Pixsell

Pod krinkom građanske inicijative ‘U ime obitelji’ zapravo se skrivaju kreatori konzervativnog političkog programa stranke HRAST – Pokret za uspješnu Hrvatsku, ustvrdili su predstavnici kampanje ‘Građani glasaju protiv’ iznijevši na konferenciji za medije u Kući ljudskih prava ‘obrazloženu manipulaciju referendumskom inicijativom koju u svrhu isključivo vlastitog političkog pozicioniranja provodi jedna marginalna politička opcija’

 

Budući da ni na jednim izborima – od parlamentarnih 2011. preko lokalnih i europskih 2013. godine – ta radikalna desna politička opcija nije mogla okupiti podršku građana, članovi Hrasta odlučili su svoj program ljepše ‘upakirati’ i kamuflirati ga u tzv. građansku inicijativu ‘U ime obitelji’, stoji u upozorenju predstavnika kampanje ‘Građani glasaju protiv’, koju prenosi GONG na svojoj službenoj stranici.

Lideri, javna lica i podržavatelji inicijative – Željka Markić, Krešimir Planinić, Krešimir Miletić, Ladislav Ilčić, kao i članovi njihovih porodica, ujedno su i lideri te kandidati političke stranke HRAST – Pokret za uspješnu Hrvatsku. Kako je istaknula Nives Miošić, predstavnica kampanje ‘Građani glasaju protiv’, programatske odrednice stranke, dostupne na službenoj internetskoj stranici, uključuju:- zabranu abortusa: ‘Hrast će se zalagati za izmjene postojećeg Zakona o zdravstvenim mjerama iz 1978. g, za zakonsku zabranu abortusa, uključujući i pravo u izvanrednim okolnostima’,- zabranu medicinski potpomognute oplodnje – ‘Hrast ne podržava medicinski potpomognutu oplodnju koja se obavlja različitim tehnikama…’

Iz toga proizlazi da referendumsko pitanje o kojem će birači zapravo odlučivati 1. prosinca, glasi: ‘JESTE LI ZA TO DA SE U USTAV REPUBLIKE HRVATSKE UNESE ODREDBA PREMA KOJOJ JE BRAK NERASKIDIVA ZAJEDNICA ŽENE I MUŠKARCA, U KOJOJ ĆE BITI ZABRANJEN POBAČAJ I ONEMOGUĆENA MEDICINSKI POTPOMOGNUTA OPLODNJA?’

Predstavnici kampanje ‘Građani glasaju protiv’ pitaju se bismo li u nedjelju uopće izlazili na referendum da su pokretači ‘inicijative’ bili iskreni prema biračima u svojim namjerama. Također su napomenuli da je Katolička crkva uoči parlamentarnih izbora 2007. agitirala za Ivu Sanadera, što ukazuje na to da su njihove političke prosudbe potpuno pogrešne.

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s