PROTIV na referendumu’Osjećam se tako loše i osramoćeno svojom domovinom’

Danas.hr

 

'Osjećam se tako loše i osramoćeno svojom domovinom'

 

Udruge koje se godinama bave zaštitom i promicanjem različitih segmenata ljudskih prava, udružile su se u kampanju pod nazivom ‘Građani glasaju protiv!’ koju su predstavili na zagrebačkom Cvjetnom trgu.

Među četrdesetak udruga koje su se do sada priključile ovoj fronti su Centar za mirovne studije, Ženska mreža, Documenta, Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, GONG te Zagreb Pride.

Podršku kampanji na predstavljanju na zagrebačkom Cvjetnom trgu izrazili su Vinko Brešan, Daniela Trbović, Barbara Nola, Luka Tomaš, Ankica Lepej i Mile Kekin “Tko god misli da je ovaj referendum referendum za ili protiv istospolnih zajednica, taj ili jako griješi, ili je jako naivan. Ovo je referendum za prava svih nas, prava da nam nikakve udruge ili inicijative ne mogu zavirivati u krevet, ne mogu uređivati kako ćemo živjeti, ne mogu određivati s kim ćemo se nalaziti i ne mogu određivati kako ćemo odgajati našu djecu u našim stanovima. Zato treba glasati PROTIV jer ako oni pobjede, ugurat će nas u grob iz kojega se nećemo iščupati jako jako dugo vremena”, kazao je redatelj Brešan.


“U ovoj je kampanji definitivno ljudski biti PROTIV. Cijela se priča svodi kao oksimoron – je li ovo kampanja za obitelj ili za brak? Ja sam razvedena i svaki treći brak u Hrvatskoj se razvodi. Obitelji se mijenjaju, kao i međuljudski odnosi i interakcija, dakle, sve ovo što se danas događa istospolnim parovima i LGBT zajednici, jednog će se dana dogoditi meni kao samohranoj materi, nekom visokom, nekom mršavom, nekom debelom. Ili ćemo možda u Ustav pokušati unijeti kategoriju da su zbog posebnog nacionalnog interesa zaštićeni navijači Hajduka ili klub Hajduk kao takav? Definitivno ću glasati PROTIV jer tako štitim pravo na slobodu bližnjeg svog i budućnost svojeg djeteta”, poručila je Danijela Trbović.

“Koliko god je ovaj referendum jako besmislen, toliko je i jako važan. Jako je važno da izađu svi koji su PROTIV da ne budemo nadglasani kao dosada. PROTIV sam iz čistog razloga što ne mogu nikako naći suvisao razlog da nekome zabranim ono u čemu sam uživam, pogotovo da zabranim prava koja još nema. Nevjerojatno mi je da ćemo sad potrošiti tolike novce za takav užasan potez i cijelim svojim heteroseksualnim bićem sam PROTIV. Tako loše i osramoćeno svojom domovinom osjećao sam se jedino kad je bivši premijer pobjegao preko granice, ovo je drugi put da se tako osjećam i htio bih da se moja djeca ne moraju tako osjećati u Hrvatskoj”, kazao je frontmen Hladnog piva Mile Kekin.

Organizatori kampanje Korana Radman, Duje Prkut i Sara Lalić poručili su svima da izađu na referendum i zaokruže PROTIV.

“Premda se posljednjih dana stvara dojam u medijima i na društvenim mrežama da će dovoljno ljudi glasati protiv na ovom referendumu, važno je razumjeti da će u konačnici o rezultatu odlučiti oni ljudi koji 1.12. uistinu ulože pet ili deset minuta svoga vremena u glasanje. Zato, molim i apeliram na sve građane i građanke da 1.12. izađu na birališta i glasaju PROTIV da se možda na nekom sljedećem referendumu na neki drugi način ne odlučuje o njihovoj sudbini jer – morate znati, možda ste baš VI sljedeći!”, kazala je Sara Lalić.

Šaljite nam komentare

Nešto vas je oduševilo, naljutilo, rastužilo ili potaknulo da potražite dodatne informacije? Za slanje konstruktivnih, smislenih komentara uveli smo posebnu adresu komentari@portal.net.hr kako bismo i dalje saznali što mislite o temama o kojima pišemo.

Namjera nam je redovito objavljivati komentare čitatelja za koje procijenimo da su konstruktivni te da iz njih svi zajedno možemo nešto naučiti.

Pišite nam.

 

M.P.
20.11.2013.

Jedna misao o “PROTIV na referendumu’Osjećam se tako loše i osramoćeno svojom domovinom’

  1. … ako pobijedi opcija ZA , onda je to tragedija za Hrvatsku koje, vjerojatno mnogi koji su potpisivali zahtjev za isti, nisu svjesni…. to ce biti pobjeda netolerancije, primitivizma, zaostalosti …,, ukratko … ekstremne gluposti …… ukoliko pobjedi opcija PROTIV .. ima nade za nas …..

    Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s