‘MORAMO BITI UVIJEK BUDNI NASPRAM NETOLERANCIJE I MRŽNJE’ Novi apel Pape Franje

Jutarnji list

Autor:  Hina

Papa Franjo u nedjelju je povodom obilježavanja 75. godišnjice Kristalne noći, napada na Židove i njihovu imovinu u Njemačkoj, u izjavi solidarnosti židovski narod nazvao “velikom braćom” katolika

Po njegovim riječima, uništavanje židovskih kuća, obrta i sinagoga uz blagoslov države u noći 9. studenoga 1938., tijekom koje je ubijeno više desetaka židova, obilježilo je početak holokausta i ne smije biti zaboravljeno.”Potvrđujemo našu bliskost i solidarnost sa židovskim narodom, našom velikom braćom, i molimo se Bogu da nam sjećanje na prošlost i grijehe prošlosti pomogne da budemo uvijek budni naspram svakog oblika mržnje i nesnošljivosti”, kazao je Papa tisućama vjernika okupljenim na Trgu sv. Petra.

Poglavar Rimokatoličke crkve zajamčio je dobre odnose sa židovima, a njegov izbor u ožujku pozdravile su židovske udruge diljem svijeta. Franjo je suautor knjige o međuvjerskom dijalogu s argentinskim rabinom Abrahamom Skorkom u vrijeme dok je obnašao dužnost nadbiskupa Buenos Airesa.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s