“U ime obitelji”: Odugovlači se s raspisivanjem referenduma, vladajući krše zakone i Ustav ove zemlje

GRAĐANSKA inicijativa “U ime obitelji” koja se zalaže za to da se brak Ustavom definira kao zajednica muškarca i žene, traži raspisivanje referenduma jer je od prikupljanja potpisa prošlo četiri mjeseca.

Piše: Media Servis, Hina
GRAĐANSKA inicijativa “U ime obitelji” koja se zalaže za to da se brak Ustavom definira kao zajednica muškarca i žene, traži raspisivanje referenduma jer je od prikupljanja potpisa prošlo četiri mjeseca.

Upozoravaju da ih se ignorira i da se s raspisivanjem referenduma odugovlači, što predstavlja povredu načela vladavine prava u Hrvatskoj.

“Vladajući krše zakone i Ustav ove zemlje”, poručuju iz inicijative i dodaju da je preporuka Europske komisije da se referendum raspiše u roku od šest mjeseci, a u ovom je slučaju taj rok 14. prosinca.

“Ni Organizacijski odbor Inicijative, ali niti javnost nisu informirani da je ispunjena ustavna odredba prema kojoj je Hrvatski sabor dužan raspisati referendum kada se prikupi 10 posto potpisa birača RH”, rekao je odvjetnik Inicijative Krešimir Planinić dodajući kako su prikupili čak 749.316 potpisa pa stoga imaju legitimna očekivanja od predstavnika vlasti da postupe sukladno Ustavu i zakonu.

“Predlažemo da prvo odrede rok za raspisivanje referenduma, jer je takav prijedlog zakona duboko protivan vrijednostima ukorijenjenim u Hrvatskoj”, rekao je Planinić.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s