POZIV NA TISKOVNU KONFERENCIJU

David-Udruga građana za zaštitu ljudskih prava poziva Vas na konferenciju za novinare,

u ponedjeljak 07.10.2013 u 11:00 sati, koja će se održati kod spomenika na Cvjetnom trgu (u slučaju kiše u predvorju Robne kuće, Cvjetni trg).

Na konferenciji će biti predstavljena :

Kampanja za ukidanje financiranja crkvi iz državnog proračuna.

Mobbing nad vjero učiteljicom iz Slavonskoga Broda od strane biskupa Hranića i ravnatelja osnovne škole Đ. Pilar.

U okviru kampanje za odvajanje države i crkve, a nakon provedene akcije “Kampanje za potpunim oporezivanjem crkvi”, nastavljamo sa “Kampanjom za ukidanje financiranja crkvi iz državnog proračuna”. Po Ustavu i zakonima RH koji se ne poštuju, vjerska djelatnost u Hrvatskoj trebala bi se financirati dobrovoljnim doprinosom vjernika, a ne novcem svih građana iz državnog proračuna. U protekloj kampanji za potpuno oporezivanje crkvi na samo dva štanda u Zagrebu (dva dana) i Varaždinu (osam dana) prikupljen je respektabilan broj potpisa. Udruge i inicijative koje su još sudjelovale (Glas razuma-pokret za sekularnu Hrvatsku, Udruga Protagora, Inicijativa Nisam vjernik, Centar za građansku hrabrost) nitko ne financira i nemaju potrebnu logistiku kao crkvene udruge, koje financira država i crkva. Raspoloženje svih građana kao i velikog broja katolika, koji se obraćaju udrugama za ljudska prava, a naročito kod potpisivanja, ukazuju da izjašnjavanje vjernika npr. katolika na popisu stanovništva ne znači da time podržavaju stavove i djelovanje svoje crkve pod svaku cijenu. Ljudi sve više prepoznaju da vjera u Boga sve češće nije i vjera u crkvu. Građanima je dosta sprege politike i crkve, čiji je rezultat upad u njihov novčanik i njihove slobode..

Potrebno je zaštiti jednakost, slobode i ljudska prava svih, a ne samo nekih građana. Treba također zaštiti vjerske osjećaje od manipulacija i zloupotrebe politike i crkve. Ako otvorite link

http://odvajanje-drzave-crkve.com/

uočit ćete da smo se držali samo argumenata postavljajući konkretna pitanja sa konkretnim primjerima. Uvjereni smo da ljude treba informirati kuda ide i kako se troši njihov novac iz državnog proračuna. Također, trebaju svi znati da ono što plaćaju ili financiraju nekoga kroz državni proračun direktno utječe na njihov osobni standard.

Ne obraćaju se udrugama za ljudska prava samo građani u traženju svojih prava, već i ljudi iz crkvi, budući državne institucije i crkve ne rade ono za što su dobile mandat i poslanje.

Nad vjeroučiteljicom iz Slavonskog Broda, suprugom ratnog vojnog invalida, koji se trenutno bori za svoj život učinjen je klasičan mobing. Naime, ona je u jednoj osnovnoj školi u Slavonskom Brodu, gdje je bila u stalnom radnom odnosu dobila otkaz uz obrazloženje ravnatelja škole da joj je nadležni biskup oduzeo mandat. Ravnatelj ju je pri tome htio prisiliti da potpiše rješenje o otkazu što je ona odbila.

Obratila se nadležnom biskupu ali odbijena uz prijetnje. Obratila se Nadbiskupu Bozaniću, biskupima Milasu, Puljiću, USKOK-u, Ministarstvu branitelja, ali bez odgovora. Institucije države i crkve prešutno i sinkronizirano savršeno funkcioniraju.

Na konferenciji za tisak i elektronske medije, poštovana gospođa vjero učiteljica osobno će govoriti o tome što joj se događa.

 

Udruga David

092 2631712

 

 

Poslano:

  • mediji, novinari
  • udruge
  • zainteresirane osobe

http://odvajanje-drzave-crkve.com/2013/10/04/poziv-na-tiskovnu-konferenciju/

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s