Kampanja za ukidanje financiranja vjerskih institucija iz državnog proračuna

Poštovani građani RH,

dragi prijatelji,

pokreće se nova akcija pod nazivom:

Kampanja za  ukidanje financiranja vjerskih institucija  iz državnog proračuna


PRIDRUŽI SE

 Pozivaju se svi koji žele pomoći kod prikupljanja potpisa da se pridruže akciji „Kampanja za  ukidanje financiranja crkvenih institucija iz državnog proračuna“.  

Kao što vidite i čujete, ljudi crkve sve žešće svaki dan vrše atak na demokraciju, ljudska prava i slobode svih građana – onih koji to vide i čuju i onih koji to ne vide i ne čuju.

ČOVJEČE, NEMOJ ŠUTJETI, SUTRA NEĆEŠ MOĆI SLOBODNO DISATI NITI IZREĆI ŠTO MISLIŠ! NEĆE TO UČINITI NITKO DRUGI UMJESTO TEBE!

Ako misliš da je to borba protiv Golijata, dobro misliš! No, Golijat je uvijek igrao na svoju snagu i uvijek je izgubio. Ti si David, onaj dio naroda koji ima urođen instinkt i mudrost da se ne da zavesti i prevariti! Ti si David koji se ne da zastrašiti! U tvojim rukama je luk sa strijelom istine.

Shvati, Golijat je u manjini, ali oko sebe ima one bučne koji galamom stvaraju prividnu većinu. Ta prividna većina treba stvoriti strah. Tako se to činilo stoljećima, tako se to čini i danas.

 

Neprestano se sa oltara i raznih vjerskih skupova poziva na linč  sve one koji žele da ovo društvo počiva na demokraciji, ljudskim pravima i slobodi svih građana. Takva nastojanja stavljaju se pod zajednički nazivnik „komunisti = fašisti“.

 

Ako si vjernik, svejedno koje vjere, što drugo možeš nego voljeti svakog čovjeka.

Ako si agnostik, ateist, nevjernik, ne možeš biti protiv čovjeka, ljudski ga je poštovati i voljeti.

 

U oba slučaja, vjernik ili nevjernik zajednički nazivnik je ČOVJEK. Čovjek koji poštuje svog bližnjeg i njegovu slobodnu volju. I božanski, agnostički i ateistički trebalo bi biti normalno da poštuješ svakog čovjeka, svejedno je li tvoj susjed druge vjere ili nacionalnosti. Svejedno je li siromašan ili bogat, intelektualno viši ili niži.

 

Ako tako misliš, ti si dio ove Kampanje koju tada vodiš ti i mnogi koji će je pratiti. Jedna svijeća je u svakom slučaju početak razbijanja mraka. Mnogo svijeća jasnije obasjavaju horizont i privlače sve više svjetla. Ako vjetar puhne i ugasi neku koja se ugasila, to ništa ne znači. Istinsko svijetlo nikada se ne može ugasiti.

 

Čovječe, bio ženskog ili muškog roda pridruži se, pomozi pri potpisivanju. Potpiši! Jako, jako je važno!

 

Čovječe, ne vjeruj pesimistima koji ti kažu da ova akcija ništa ne vrijedi. Da prikupljenih 15 tisuća potpisa ništa ne vrijedi. Pesimisti ne vide daleko, oni ne mogu vidjeti svjetlo ni kad im je pred nosom.

 

·       TREBAŠ SVOM GRADU, SVOJIM SUGRAĐANIMA!

·       JAVI SE, SVEJEDNO MOŽEŠ LI DEŽURATI SAT, DVA ILI JEDAN ILI PETNAEST DANA!

·       NIJE VAŽNO JESI LI VJERNIK BILO KOJE VJERE ILI NEVJERNIK! ČOVJEK SI KOJI VIDI SVIJETLO!

·       VJERUJ BEZ OBZIRA NA REZULTATE JER SVE OVO IMA SMISLA.

 

Akcija potpisivanja traje od 17.10. do 31.10.2013 god. na štandovima po gradovima.

Internet akcija počinje odmah i traje do kraja 2013 god. Rezultate ćemo objaviti u siječnju 2014 god. Rezultati će biti prikazani kao projekcija  stvarnog stanja i bit će upućeni na medije i poslani na najviše državne institucije. Stvarne ciljeve ove akcije i čitave Kampanje možete pročitati na Internet stranici http://odvajanje-drzave-crkve.com

2 misli o “Kampanja za ukidanje financiranja vjerskih institucija iz državnog proračuna

 1. Postovani,

  ovo je dobar prijedlog. Zivim u Svedskoj. Iz drzavnog proracuna dobiva se pomoc za odrzavanje crkava koji su kulturni spomenici.

  U Svedskoj se placa crkveni porez 1 %. Placaju clanovi pojedinih vjerskih zajednica. Katolici placaju isto kao protestanti ili pravoslavci. Svaki katolik koji zeli placati crkveni porez mora potpisati izjavu i predati je osobno u Poreznu upravu.
  Mnogi smatraju ako su krsteni u bilo kojoj krscanskoj crkvi da su clanovi one Crkve koju je utemeljio Isus. Jedna sveta i apostolska Crkva.

  Mnogi ne zele placati crkveni porez, ali se smatraju krscani jer se krstenjem postaje krscaninom a ne placanjem crkvenog poreza.

  Svedski premjer ispisao se je iz Ptotestanske crkve jer ne zeli placati mjesecno 10.000 kuna crkvenog poreza jer ima veliku placu.

  Ovdje Svedska pprotestanska i Katolicka crkva djeluju drukcije. Ne moze se vidjeti da bidkupi i pojedini svecenici pretvaraju oltare i propovjedaonice u politicke tribine kao sto se to radi u Hrvatskoj. To je sramota.

  Jedno citaju iz Evandjelja, a suprotno govore kad propovjedaju.

  Kad gledamo na HRT svi biskupi i popovi sjede u privvim redovima, sto je u suprotnosti onome kako je Isus naucavao kako se treba ponasati ako te netko pozove u goste.

  Mnogo pozdrava

  Mario

  Sviđa mi se

 2. Poštovani

  Od srca Vam hvala na odlučnosti i hrabrosti.David će pobijediti jer je davno pobjedio.Dakle svakog istinskog Kršćanina,tj.onoga koji vjeruje u Krista,užasava toliki materijalizam crkve i toliko miješanje u politiku.Vodeći ljudi Crkve stalno zaboravljaju da im je zadatak da puku govore o istinskoj vjeri,a ne držati se samo dogmi i samo dogmi.DANAŠNJE VRIJEME ZAHTJEVA RAZUMJEVANJE I PRODUBLJEVANJE TJ.SHVAĆANJE NAROĆITO EVANĐELJA.NEKA NAM GOSPODA OBJASNE ZAŠTO SE GOVORI O ISUSU KRISTU,A NE SAMO O ISUSU.ŠTO SE UISTINU ZBILO SA ISUSOM PRI KRŠTENJU NA RIJECI JORDAN?Tek kada ljudi shvate dubine Krščanstva i njegovu istinitost postat će istinski,a ne tradicionalni Kršćani.
  Gospodi bih preporućio da studiraju izuzetno duboka djela,onoga koga javno prozivaju nećastivim,drRUDOLFA STEINERA Od njega bi mogli puno naućiti jer je do svojih spoznaja došao egzaktnom vidovitošču .Proćitajte njegove cikluse predavanja o Evanđeljima.Dakle gospodo ućimo se poniznosti.-Objasnite puku što uistinu znaće rijećiKrista Isusa.JA SAM SVIJETLOST SVIJETA,TKO IDE ZA MNOM NE LUTA U TAMI VEĆ IMA SViJETLOST ŽIVOTA-ili znate li puku objasniti ove izuzetne rijeći:MOJE JE TIJELO JELO ISTINSKO,MOJA JE KRV PIĆE ISTINSKO.TKO JEDE MOJE TIJELO I PIJE MOJU KRV OSTAJE U MENI I JA U NJEMU.-Pokušajte proćitati što o tome govori dr. Steiner u ciklusu predavanja:IVANOVO EVANĐELJE I IVANOVO EVANĐELJE U SVEZI SA OSTALIM EVANĐELJIMA-Dakle potreno nam je ZNANJE PA VJERA PA PONIZNOST I KONAĆNO ISTINSKA LJUBAV PREMA SVIM LJUDUMA ,BEZ OBZIRA NA NACIJU I T.D.

  Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s