Jedna misao o “Ljudi koji su proglašeni ludima ili spaljeni zbog istine

  1. Da ne spominjemo to da su se medicinski pronalasci proglasavali sotonskim djelom, da su se zabranjivali preparati za ublazavanje bolova kod zena trudnica, da je sveta katolicka crkva zabranjivala lijekove protiv ospica i velikih boginja uceci kako je smrt Bozja volja itd, …. da su se zene crvene kose spaljivale na lomaci jer se smatralo da je njihova kosa crvena zato sto dolaze iz pakla …… itd, itd ,,, sve napredno je bilo guseno kako bi se lakse vladalo neukim ljudima tog vremena …. i zivjelo od ” poreza na neukost” ….

    Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s