U pranju novca sudjelovali kirurzi, poduzetnici i svećenici

Vecernji.hr

OBJAVA: 26.08.2013 / 12:26

Zatvoren prelat

U pranju novca sudjelovali kirurzi, poduzetnici i svećenici

Na popisu su liječnici, kirurzi, poduzetnici, kao i jedan član vatikanske uprave te svećenik don Luigi Noli iz Salerna.

Piše: Iz Rima Silvije Tomašević/VLM

Čak 61 osoba uključena je u pranje novca preko vatikanske banke IOR za što je optužen i zatvoren prelat Nunzio Scarano (61), donedavni šef kontrole Uprave baštine Svete Stolice. Papa Franjo u zrakoplovu na povratku iz Brazila, 29. srpnja, kazao je novinarima kako Scarano u zatvoru nije zato što je svetac.

Pod optužbom za korupciju i klevetu, Scarano je uhićen 28. lipnja, a sada je porezna policija u Salernu, odakle je vatikanski prelat, objavila imena svih osoba koje su mu pripomogle u pranju novca.

Na popisu su liječnici, kirurzi, poduzetnici, kao i jedan njegov kolega iz vatikanske uprave te svećenik don Luigi Noli iz Salerna. Još nisu ispitane sve osobe s popisa, koji bi se mogao i proširiti. One su, zapravo, na nelegalni način novčarskim transakcijama pripomogli Scaranu da vrati stambeni kredit u iznosu od 560.000 eura. Toliki iznos je Scarano podigao s računa u vatikanskoj banci i zatim stavio u omotnice s imenima onih koji su ga trebali uplatiti u drugu banku kako bi mu bio uplaćen iznos stambenog kredita.

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-pranju-novca-sudjelovali-kirurzi-poduzetnici-svecenici-clanak-603527

 

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s