Govori li Papa Franjo istinu ili misli da svijet stvarno vjeruje da “sveti otac” uvijek govori istinu?!

“Nemam zlata, nemam novca, što imam to sam vam donio, a to je srce….” , bile su po smislu riječi pape Franje koje je u Brazilu izrekao svojim vjernicima, a koje su  svjetski mediji prenijeli, pa tako i HRT u svojem trećem dnevniku 23.7.2013.

 

Svima, a ne samo katolicima, poznato je da je papa vrhovni poglavar Katoličke crkvene institucije koja broji preko milijardu vjernika. On je jedini vrhovni upravitelj njene imovine koja se procjenjuje na nekoliko tisuća milijardi dolara, što u zlatu, što u novcu, umjetninama i napose u nekretninama. Također se zna da papa ima neograničenu duhovnu vlast tj. on jedini može mijenjati dogme tj. duhovne crkvene istine. On jedini raspolaže crkvenom imovinom, tj. može svojim potpisom pokloniti na stotine tona zlata ili milijarde dolara i podijeliti ih siromasima, a da mu se nitko ne smije usprotiviti. Izgleda da papa nije svjestan svojih ovlasti jer inače tako nešto ne bi izgovorio, znajući da će ga svijet u najmanju ruku proglasiti dvoličnim, ako ne i lažljivcem!?

 

Udruga David

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s