Srpska pravoslavna crkva u korupcijskom skandalu: Preplatili građevinske radove za milijun eura!

Index.hr/mobile

SRPSKA pravoslavna crkva našla se u korupcijskom skandalu.

Piše: Me.M.

Foto:  manastiri.rs

SRPSKA pravoslavna crkva našla se u korupcijskom skandalu s obzirom da je utvrđeno da je Eparhija raško-prizrenska u vrijeme dok je njome upravljao umirovljeni vladika Artemije građevinske radove na više crkava i manastira na Kosovu preplatila za više od milijun eura. Informaciju je objavio srpski Blic pozivajući se na vještačenje Komisije koju je odredio Viši sud u Beogradu.
Srpska pravoslavna crkva je izvođaču radova Eparhijskom centru “Rade Neimar” isplatila 2.057.518 eura, iako je procijenjena vrijednost izvedenih radova i usluga 1.018.283 eura.
Podsjetimo kako su još prije tri godine podnesene kaznene prijave protiv Simeona Vilovskog i Predraga Subotičkog, njegovog kuma i vlasnika građevinske tvrtke “Rade Neimar”, koji je ranijih godina bio angažiran na obnovi gotovo svih crkava i manastira na Kosovu.Prijava ih tereti da su od 2004. do 2010. godine zloupotrebom službenog položaja nezakonito prisvojili blizu 350.000 eura.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s