Biskup u zatvoru!

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Vatikanska banka – usprkos novom papi ostaje u močvari skandala!

 

Država Vatikan a s njom i Katolička crkva tone sve više u seksualnom nemoralu, korupciji i pranju novca, odnosno, u antikršćanstvu!

 

Corriere della Serai kanal Sky TG24 javljaju da je tijekom istrage u Vatikanskoj banci uhićen biskup Nunzio Scarano kojeg se sumnjiči za prijevaru i korupciju. Osim toga, uhićen je i zaposlenik talijanske tajne službe i financijskih usluga. Treba napomenuti da je Vatikanska banka već godinama u fokusu talijanskog pravosuđa. Tako je u rujnu 2010, pokrenuta istraga protiv bivšeg predsjednika Ettore Gotti Tedeschija i tadašnjeg generalnog direktora Paola Ciprianija za kršenje zakona o pranju novca. Tijekom te istrage došlo je do smjene uprave u banci zamrzavanja milijuna eura.

 

U srpnju 2012 Vijeće EU pozvalo je Banku da pojača borbu protiv pranja novca te ju ukorilo da je njezina borba protiv pranja novca i korupcije nedovoljna. Novi je šef Vatikanske banke Ernst von Freyberg, kojeg je postavio papa Ratzinger, doduše obećao da će Banku odstraniti s negativnih medijskih naslova, no dogodilo se suprotno, na stranicama medija pojavilo se je  uhićenje biskupa u katoličkoj Italiji.

 

U Vatikanu nikako da dođe do toliko željenog mira. Upravo nasuprot, na površinu dolazi sve teži i veći kriminal, kako to potvrđuju i najnovija kriminalna otkrića o pranju novca i uhićenju biskupa kao i sve češće vijesti sumnjičenja o plaćenom seksu vatikanskog svećenstva s maloljetnim dječacima. Osim toga, svijet još uvijek čeka na vatikanska objašnjenja nerazriješenih ubojstava povezanih s događajima u kući Vatikanske banke.

 

Komentar uredništva David;

Kako bi bilo da hiperaktivnost čelnika hrvatske Katoličke crkve na čelu s kardinalom Bozanićem najprije objasni hrvatskom narodu kriminalnu i nemoralno praksu čelnika i službenika svoje vatikanske crkve pa da tek onda povede, ako uopće bude imala priliku i obraz, križarsku vojnu protiv hrvatske aktualne politike i njene vlade? Interesantno je isto doznati kada će kler u Hrvatskoj shvatiti da propovijedanje vode narodu, a konzumiranje vina u svojim palačama ima rok trajanja, odnosno, kako je Pavao napisao: „Bog ne da svoje ismijavati!?“ Osim toga, glasovi kritike postaju sve jasniji o tome dali je redu da se Katolička crkva naziva i nadalje KRŠĆANSKOM, Isus Kristovom i apostolskom ako je više nego očiti  da je ona za razliku od Isusa Krista od Sotone prihvatila ponudu vlasti, novca i svjetovnog?

Udruga David

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s